Бабусині страви: "Плов по-узбецьки"

Бабусині страви: "Плов по-узбецьки"

Інгредієнти:

М'ясо (баранина або курка або свинина ) - 0,5 кг

Морква – пів кілограму

Цибуля ріпчаста - пів кілограму

Рослинна олія - 0,3 скл.

Сіль і спеції за смаком (хмелі-сунелі, барбарис)

Рис - 1 скл

Вода холодна

Часник - 6 зуб.


Спосіб приготування:

1.Морква нарізується у вигляді довгої соломки. Ніяких терок! Соломку робимо так: моркву ріжемо по діагоналі на пластинки (їх товщина - 4-5 мм). Потім розрізаємо їх уздовж довгої сторони (їх товщина - 4-5 мм). Не бійтеся переборщити з довжиною, що довша соломка - тим смачніше плов.

2.Цибулю ріжемо півкільцями.

3.М'ясо - розміри шматків на око, не дрібно. М'ясо купуйте з добрячим жирком. Якщо берете курку, то чи не філе, а стегенце, гомілку і т.п., з шкірою.

4. Стосовно співвідношення морква : м'ясо : цибуля – воно повинно бути таким - 1:1:1. Візьміть 3 однакових миски й відміряйте 1:1:1 прямо за обсягом , на грами не звертайте уваги.

5.Готуємо Зірвак. Якщо не знаєте що це – вам повинно бути соромно. ЦЕ основа основ вашої страви. Зірвак є сумішшю, куди входить м'ясо, морква та цибуля. У сковороду потрібно налити 0,3 склянки олії, почекати поки вона не стане розпеченою, всипати моркву, м'ясо та цибулю. Не бійтеся, якщо вийде злегка "з гіркою " – воно втрамбується. Зірвак готуємо на самому сильному вогні, приблизно 20-30 хвилин. З цього часу 10-15 хвильок без кришки, і перемішуємо. 10-15 хвильок під кришкою, іноді перемішуємо. Стосовно посуду – краще брати товсту чавунну сковороду, також підійде товстий чавунний казан. Кришка повинна щільно прилягати. Обережніше з силою вогню, якщо у вас газова плита - вони зазвичай могутніше інших. На середині приготування до нашої суміші потрібно додати сіль та спеції. Після цього упарюємо під кришкою. Не забувайте, що сіль виконує роль підсилювача смаку моркви та цибулі, не потрібно переборщувати. Смак повинен вийти злегка солонуватий, насичений морквяно–цибулевий. Спеції: кладу хмелі-сунелі (без розмарину в складі) і барбарис. Ще можна: мелений кумін, базилік, коріандр, чорний мелений перець, кмин,лавровий лист (трошечки), будь-які інші спеції зі складу хмелі-сунелі. Для любителів: зіра, і можна додати порізані чорнослив і / або курагу - узбеки це люблять.

6.Після того як зірвак зменшився у розмірах, звільнилося місце - засипаємо рис, прямо розсипаємо його зверху і більше нічого не робимо. Заливаємо холодною водою, так щоб вона трохи прикривала рис. Негайно закриваємо кришкою і переставляємо на іншу конфорку, де горить слабкий вогонь. Страва буде готуватись близько години часу, перемішувати та відкривати кришку не рекомендовано.

7. Коли до завершення готовності страви лишається п’ять-десять хвилин – візьміть очищені (за 5 хвилинок) чи просто вимиті (за 10 хвилинок) зубчики часнику та увіткніть їх поверх рису.

8. Можна подавати страву. Якщо бажаєте покращити смак – загорніть казанок у ковдру та зачекайте пів години – годинку.