Заливний язик – це дуже смачний і традиційний делікатес, який завжди є окрасою будь-якого святкового столу.
3-4 свинячих язика
2 яйця
2 цибулини
2-3 зубчики часнику
перець горошком, лавровий лист
2 ст. ложки желатину
трохи зеленого горошку і зелені для прикраси
сіль
Приготування заливного язика:
Купили ми охолоджені або заморожені язики - і в тому, і в іншому випадку спочатку їх замочимо в холодній воді на 1,5-2 години. Потім промиваємо й опускаємо в киплячу воду. Солі треба покласти багато, на смак це повинен бути досить міцний соляний розчин.
Відразу ж кладемо і очищені цибулини, непогано додати і стебла зелені або шматочки кореня петрушки, пастернаку або селери. А ось з перцем і лавровим листом поспішати не варто, кладемо їх хвилин за 30-40 до закінчення варіння.
Залежно від розміру та стану свинячі язики варяться від 1,5 до 2-3 годин на маленькому вогні під кришкою. Перевірка - елементарна: встромляємо вилку, в готові язики вона входить, як у масло.
Опускаємо відварені язики в крижану воду, і через кілька хвилин, коли вони трохи охололи, очищаємо. Загортаємо у плівку або фольгу, щоб не завітрювались.
Між справою зварити яйця, подрібнити часник і промити зелень.
Приблизно за годину заливаємо желатин для набухання холодною водою. На пакетиках зазвичай є інструкція - скільки його треба і як з ним обходитись.
Бульйон проціджуємо. Навряд чи він вийшов у нас прозорим, тому зробимо відтяжку.
У киплячий бульйон вливаємо желатин, він майже відразу закипає - знімаємо бульйон з вогню.
Язики нарізаємо красивими скибочками, укладаємо у форму або декілька форм або в глибоке блюдо, в якому потім і подамо його.
Посипаємо скибочки часником і заливаємо бульйоном. Прикрашаємо шматочками варених яєць, консервованим зеленим горошком, зеленню - була б фантазія.
Ставимо в холодне місце для повного застигання. Заливний язик хороший ще й тим, що його не поспішаючи можна приготувати за день до свята.
Подаємо заливний язик з хріном, гірчицею, аджикою.
За цим же рецептом можна приготувати і телячі, яловичі язики. Тільки варити ці язики слід трохи довше. Заливний язик готовий.