"Будапешт наривається на «виліт» з ЄС через Україну" - Орестократія

"Будапешт наривається на «виліт» з ЄС через Україну" - Орестократія

Чому сучасній Угорщині значно комфортніше в товаристві московії та Китаю

На євразійському континенті є 4 держави, які мріють відродити імперське минуле: КНР, РФ, Туреччина і… Угорщина. З азійською трійцею все очевидно, а от наміри Будапешта закамуфльовані.   

Країни Антанти - переможці І-ї світової війни та розгромлена Угорщина уклали Тріанонський мирний договір, згідно з яким Угорщина втратила 63,2% свого населення та 2/3 своєї території, яку «розібрали» сусіди:

Румунія: Трансільванію та східний Банат.

Чехословаччина: Словаччину, Закарпаття (1945 року приєднано до радянської України).

Югославія: Хорватію, Бачку і західний Банат.

Австрія: Бурґенланд.

У свідомості пересічного угорця капітуляція 1920 року асоціюється з найбільшою національною трагедією, а відродження імперії - велика фантомна мрія.

«Ми, члени угорської нації, обіцяємо зберегти інтелектуальну та духовну єдність нашої нації, розірвану бурями минулого століття», - одне з перших речень новітньої угорської конституції.

В сучасний герб країни включені середньовічні елементи — три зелені угорських гори Татри, Матра і Фатра, дві з яких «розібрані» сусідами.

Партія «Фідес» Орбана експлуатує тему імперіалізму, а сам премʼєр-міністр полюбляє натягнути на себе символіку «Великої Угорщини».

Угорщина очікує послаблення Європи та зміцнення Китаю; Орбан вважає ліберальну демократію руйнівною, бо корупція, секс і моральна деградація, мовляв, розвалюють США і, відповідно, Західну Європу. Натомість Будапешт сповідує "неліберальну демократію" і зізнається: на Сході йому комфортніше, ніж у Брюсселі.

У жовтні 2023 року, коли світ намагався вгамувати Пекін та москву, Орбан полетів на пекінський форум «Один пояс, один шлях», де розшаркувався перед Сі та бункерним. Головний меседж - побудова спільного майбутнього.

Угорщина купує російську нафту та газ, «Росатом» 2014 року будує АЕС в Угорщині. Під виглядом банку у Будапешті було відкрито штаб-квартиру російської розвідки. Орбан є адвокатом агресивної політики кремля і, логічно, гальмує євроінтеграцію України.

Українські спецслужби повідомляли, що Угорщина знала про майбутній повномасштабний напад росії на Україну і навіть планувала анексувати частину української території. Ця гіпотеза опосередковано підтверджується тим, що напередодні широкомасштабного вторгнення — 1 лютого 2022 року — Орбан прилітав до бункерного.

Потяг до Сходу пояснюється етнічною схожістю. Пращури угорців мешкали в північно-східній частині Уральських гір, угорська споріднена з хантийською та мансійською мовами, великий вплив на неї мали тюркські та іранські мови. Тому зовнішньополітичною стратегією Орбана є туранізм, що виник у XIX столітті в Росії та Австро-Угорщині та ґрунтується на спільному походженні тюркських, монгольських та інших алтайських народів.

Сьогодні Будапешт де-факто виконує функцію агента впливу ревізіоністського Сходу в ЄС, блокує вступ Швеції в НАТО та допомогу Україні, але Брюссель не поспішає видалити зі свого політичного лона чужорідне тіло.

Стаття 7 договору про ЄС передбачає можливість призупинення прав члена, - у разі порушення засадничих принципів ЄС. Та політична "ампутація" розвʼяже Будапешту руки, і він покотиться у неприховані політичні обійми КНР і РФ. Тому Брюссель лише маніпулює "7 статтею", та поки не застосовує ʼʼ. Зокрема, саме так канцлер ФРН Шольц змусив Орбана покинути залу в момент голосування за рішення про євроінтеграцію України.  

Схоже, під контролем отієї "7 статті" Брюссель і Будапешт співіснуватимуть ще деякий час, доки не зміниться політична конʼюнктура: або угорський народ переобере собі владу, або Угорщина зрештою відкрито притулиться до "братніх народів" Сходу.