"Чєлобітная" - Олег Шарп

"Чєлобітная" - Олег Шарп

План перемоги України, в якому головними виконавцями є хто завгодно, але не Україна, не є планом перемоги.

План перемоги, в якому провал першого пункту тягне за собою ланцюговий крах всіх інших, не є планом перемоги.

План перемоги, в якому основна ставка робиться на декларативне запрошення до НАТО з боку адміністрації Байдена в останній місяць свого правління, не є планом перемоги. Є авантюрою.

План перемоги, в якому немає пункту, повʼязаного з подоланням корупції та казнокрадства у власній країні, не є планом перемоги (до речі, Хмельницька «інвалідна» область вам норм?)

План перемоги, де немає жодної нової ідеї, а є перелік того, що називається Капітан Очевидність, не є планом перемоги.

І нарешті питання до залу: а ми-то що будемо робити за цим планом?

❗️ОК, критикуючи пропонуй, так? Тоді повторю те, про вже писав раніше:

Щоб просити друзів прийняти чийсь "план перемоги", треба, щоб друзі побачили якусь власну перемогу. Слова про те, що комусь сторонньому треба допомогти "заради демократії та міжнародного права" красиві, але друзі потребують більшого. Їм потрібен не перелік ракет, які хоче отримати Київ, а спільна стратегія щодо того:

якою саме Україна бачить перемогу - без лозунгів та бойових закликів;

розрахунок людських ресурсів, якими володіє Київ для того, щоб (умовно) вийти на кордони 1991 року - бо зброї теоретично можна дати й більше, але чи вистачить українців, щоб з цією зброєю отримати абсолютну перемогу;

межа тих компромісів, на які готовий піти - ні, не Зеленський - український соціум;

щодо НАТО - яка робота зроблена у плані подолання корупції всередені країни (бо постійне розкрадання військових ресурсів напружує не тільки нас, але й наших союзників); чи готова Україна до того, щоб піти під парасольку НАТО у межах тієї території, що контролює - або буде битись до кордонів 1991-го, і тільки потім піднімати питання вступу до Альянсу;

якою Київ бачить післявоєнну систему безпеки для України, якщо вступ до НАТО на цьому етапі виявиться нереальним.

І далі у такому ключі.

Ще раз: "план перемоги" - це не список побажань та вимог до союзників. Це цілістна концепція стратегічного (а не тактичного) рівня, де детально виписуються всі можливі сценарії розвитку подій та розрахунки під це ресурсної бази на основі наших внутрішніх резервів та можливостей.

Здається мені, то була «чєлобітная», а не план перемоги.

UPD. США оголосили про новий пакет допомоги Україні на 425 млн доларів.