Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста у зв'язку з новим випадком розстрілу російськими військовими полонених захисників України
*
Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 5 центів, ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate – на 10 центів
*
Ринок втомився: обсяг торгівлі криптовалютами впав на 63%
*
Іноземні інвестори розпродають тайванські акції: найбільший виробник мікросхем впав на 10%
*
Президент Тайваню Лай Чінте звинуватив Китай у посиленні кампаній впливу та маніпуляцій проти демократичного острова, аби змусити тайванців прийняти претензії Пекіна на суверенітет над ним, та пообіцяв збільшити протидію зусиллям КНР поглинути Тайвань
*
Трамп хоче обкласти європейський алкоголь 200% митом: причини
Після заяви Трампа акції виробників алкоголю з ЄС подешевшали
*
Трамп пообіцяв не зупинятись у торговій війні з ЄС
Президент Дональд Трамп заявив, що США дадуть відповідь на контрзаходи Європейського Союзу проти його нових 25-відсоткових тарифів на сталь і алюміній, що підвищує ризик подальшої ескалації глобальної торговельної війни
*
Трамп заявив, що не поступиться намірами анексувати Гренландію
*
США планують розширити військову присутність для посилення контролю над Панамським каналом – NBC News
*
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що Мексика не буде відразу відповідати на тарифи на сталь і алюміній, запроваджені президентом США Дональдом Трампом
*
Президент США Дональд Трамп сказав, що якщо Росія не погодиться на припинення вогню на 30 днів – це буде "невтішний момент для світу"
*
Американський президент Дональд Трамп впевнений, що його дії зробили НАТО сильнішим
*
Американський президент Дональд Трамп прокоментував заяву очільника Кремля Владіміра Путіна щодо "30-ти денного перемир’я" у російсько-українській війні.
Про це він сказав під час зустрічі із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, цитує Sky News.
Як передають журналісти, Трамп заявив, що Путін "зробив дуже багатообіцяючу заяву, але вона не була повною".
Також він сказав, що готовий поговорити з очільником Кремля, щоб забезпечити припинення вогню.
Трамп розповів, що його посланник Стів Віткофф веде "серйозні переговори в Росії" й очікується, що він незабаром зустрінеться з Путіним.
"Сподіваюся, Росія вчинить правильно", – сказав американський президент.
Як відомо, Путін заявив, що "згоден" із пропозицією США припинити бойові дії, але це має "привести до довгострокового миру".
"Ми згодні з пропозиціями припинити бойові дії, але виходимо з того, що це припинення має бути таким, що призвело б до довгострокового миру й усунуло першопричини кризи", – сказав він.
Нагадаємо, за підсумками зустрічі у Саудівській Аравії 11 березня Україна погодилась на негайне запровадження 30-денного режиму припинення вогню, якщо Росія теж піде на такий крок.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Штати передадуть Росії пропозицію про "припинення вогню" та сподіваються на її згоду.
Глава Міністерства фінансів США Скотт Бессент заявив про готовність суттєво посилити санкції проти Росії, якщо це буде потрібно для врегулювання війни в Україні.
*
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що у разі встановлення режиму припинення вогню між Україною і РФ контролювати його дотримання буде просто
*
Неоголошене перемир'я. Про що домовилися у Джидді Україна і США та чи погодиться на це Путін.
*
На зустрічі у Джидді Україна, серед іншого, запевнила американську сторону, що не погодиться відмовитися від членства в НАТО у рамках імовірної "мирної угоди"
Про це пояснило джерело, причетне до переговорів.
Співрозмовник наголосив, що зустріч не передбачала узгодження позиції щодо великої угоди, однак українська сторона інформувала американських партнерів про свої "червоні лінії".
"Ми питання НАТО також проговорили, і ми чітко сказали, що для України воно не може бути зняте з порядку денного", – пояснив він.
Співрозмовник ЄП також пояснив, що під час переговорів проговорювалися також інші ключові для України позиції майбутніх переговорів.
"Для України є червоні лінії – зокрема, те, що не може бути ніяких обмежень чисельності армії, і не може бути ніяких заборон щодо участі України [у міжнародних організаціях], в тому числі в ЄС і НАТО. Питання [червоної лінії щодо] НАТО також прозвучало від Єрмака, що Росія не повинна мати право вето", – заявив він.
*
Рубіо: 30-денна угода про припинення вогню може бути укладена протягом кількох днів
росія представила Вашингтону список вимог щодо угоди про припинення війни в Україні та відновлення відносин із США – вони такі самі, як попередні вимоги кремля
*
Глава Міністерства фінансів США Скотт Бессент заявив про готовність суттєво посилити санкції проти Росії, якщо це буде потрібно для врегулювання війни в Україні
*
Міністерство фінансів США 13 березня оголосило про черговий пакет санкцій проти нафтового сектора Ірану, включно з компаніями та суднами, повʼязаними з його "тіньовим флотом"
*
Американські харчові гіганти прагнуть уникнути імпортних мит Трампа: подано звернення
Найбільші виробники харчових продуктів, зокрема PepsiCo, Conagra, JM Smucker, Quaker Oats і кавовий бренд Folgers, звернулися до президента США Дональда Трампа з проханням про цільове звільнення від тарифів на імпорт какао і фруктів
*
Intel призначила нового генерального директора
*
Родина Трампа веде переговори про купівлю частки в американському підрозділі Binance – WSJ
*
США обговорюють із Німеччиною відновлення постачання російської нафти – розслідування
*
США наближаються до шатдауну. Демократи заблокували тимчасовий бюджет республіканців
*
В Україну надійшли перші кошти від Канади, одержані від заморожених росактивів
Отримано 2,5 млрд канадських доларів у межах ініціативи G7 ERA
*
У Канаді наступник Джастіна Трюдо на посаді прем’єр-міністра Марк Карні офіційно складе присягу у п’ятницю, 14 березня
*
Канада має намір постійно порушувати питання запроваджених США тарифів під час зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 цього тижня
*
Канада поскаржилася у СОТ через американські мита на сталь та алюміній
*
На зустрічі G7 обговорять підтримку України, тіньовий флот і саботаж підводної інфраструктури - Жолі
*
Британія і Франція ведуть переговори між 37 країнами щодо створення «коаліції охочих» для захисту України – Bloomberg
Країнам, які не бажають надсилати власні війська в Україну, пропонується відправити солдатів у сусідні країни або надати кораблі, літаки, розвіддані, танки та ін.
*
Прем’єр Великої Британії Кір Стармер закликав союзників чинити більший тиск на Росію і запропонувати Україні гарантії безпеки, аби захистити її від "ледве замаскованих" амбіцій очільника Кремля Владіміра Путіна.
Його слова цитує газета The Guardian.
Ці слова з’явилися на тлі того, що помічник кремлівського правителя Юрій Ушаков заявив, що Росія не хоче тимчасового перемир’я у розв’язаній нею війні проти України.
Стармер заявив, що він "не зовсім здивований" такою відповіддю Росії. Відтак він закликав союзників докласти більше зусиль, щоб чинити тиск на Москву і запропонувати Україні гарантії безпеки, щоб захистити її від амбіцій Путіна.
"Мене не зовсім дивує, що Росія займає таку позицію. Вони дали це зрозуміти досить чітко. Вони неодноразово давали це зрозуміти", – сказав він.
Британський прем’єр відзначив те, що у вівторок, 11 березня, був "досягнутий прогрес".
"Я сподівався, що після вівторка м'яч опиниться на російському полі, де на Росію буде чинитися тиск. Зараз це сталося. Це добре, тому що Росія – агресор", – заявив він.
Стармер наголосив, що "Путін має амбіції, які погано маскуються".
Відповідаючи на запитання щодо наступних кроків, він сказав, що наразі потрібно "працювати з союзниками, працювати з США, працювати з Україною".
У контексті цього Стармер згадав, що у суботу, 15 березня, він організує зустріч, щоб зібрати ряд лідерів разом, "щоб побачити, якого подальшого прогресу ми можемо досягти, але тривалого і безпечного миру з суверенітетом і безпекою України".
"Але це має бути мир, де угода буде захищена, тому що ми вже мали угоду раніше, і вона не була дотримана, тому що Росія просто порушувала її", – додав він.
Стармер також окремо звернув увагу на протидію Кремля пропозиціям надати Україні додаткові гарантії безпеки.
"Його реакція (Кремля, – Ред.) підкріплює моє тверде переконання, що якщо угода не захищена гарантіями безпеки, то він її порушить у свій час", – підсумував британський прем’єр.
*
Наслідки аварії танкера біля англійського узбережжя, яка сталася вранці 10 березня, "достатньо локалізовані"
*
Європарламент визнав ЄС головним стратегічним союзником України
*
Європарламент у спільній декларації звинуватив США у «шантажі» України з метою капітуляції
путіна зараз «винагороджують» за розв’язану ним повномасштабну війну проти України, йдеться в резолюції
*
ЄС працює над 17-м пакетом санкцій проти Росії
*
Комітет постійних представників 27 держав Європейського Союзу Coreper, який проводить засідання на рівні послів, у четвер, 13 березня, знову не зміг домовитися про продовження індивідуальних санкцій проти Росії через спротив Угорщини, яка наполягає на виключенні зі списку кількох російських бізнесменів
*
У Міністерстві юстиції прокоментували рішення Європейського суду з прав людини щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі, у якому ЄСПЛ вказав на провину українських органів влади, визнавши також вплив Росії.
Такий коментар опублікувала пресслужба Мін’юсту невдовзі після оголошення про рішення.
У Мін’юсті зазначили, що "беруть до уваги" та поважають рішення ЄСПЛ у справі "Вячеславова та інші проти України" щодо трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі.
В коментарі зауважили, що трагедія в Одесі сталася через три місяці після Революції гідності, коли у структурах – особливо правоохоронних органах – ще залишалася "спадщина" режиму Януковича.
"Виявлені ЄСПЛ недоліки в діях міліції та пожежної служби демонструють системні проблеми, які сформувалися впродовж багатьох років попередньої влади", – зазначили у відомстві.
Міністерство юстиції акцентувало, що хоча ЄСПЛ вказав на провину українських органів влади, він також визнав значну роль російської дезінформації та пропаганди у розпалюванні ворожнечі перед цими подіями; підтвердив, що ключові посадовці, відповідальні за неналежні дії, згодом втекли до Росії та отримали там громадянство, що свідчить про їхні попередні зв'язки; що Суд не побачив упередженості в розслідуваннях щодо жертв різних політичних поглядів та врахував, що новий український уряд "успадкував" силові структури з інфільтрованою агентурою.
"Після завершення детального вивчення рішення та консультацій з відповідними органами державної влади, Міністерство юстиції надасть комплексний аналіз висновків ЄСПЛ та план дій щодо виконання рішення... Міністерство юстиції України залишається відданим забезпеченню справедливості для всіх громадян України та дотриманню міжнародних зобов'язань нашої держави", – додали у Мін’юсті.
13 березня ЄСПЛ ухвалив масштабне рішення за низкою позовів щодо бездіяльності держави під час протистояння проросійських та проукраїнських активістів у Одесі 2 травня 2014 року, коли загинуло 47 людей.
Визнавши, що ті події значною мірою викликані російською пропагандою, Суд все ж підкреслив порушення з боку української держави, яка має сплатити компенсації.
*
*
Європейський суд з прав людини частково задовольнив позов українських активістів-правозахисників Максима Буткевича та Євгенії Закревської щодо подій 2012-2013 років, коли влада Януковича перешкоджала акціям протесту під Генпрокуратурою
*
*
Парламент Франції проголосував за резолюцію про підтримку України та конфіскацію заморожених російських активів
Ультраправа партія Марін Ле Пен та її союзники утрималися, а комуністи та ультраліва група Жан-Люка Меланшона проголосували проти
*
Де-факто лідерка ультраправого французького "Національного обʼєднання" Марін Ле Пен заявила, що вступ України в ЄС призведе до загибелі французького сільського господарства
*
Дуда закликав США розмістити ядерні боєголовки на території Польщі – FT
«росія не вагалася, коли переміщувала свою ядерну зброю в Білорусь. Вони ні в кого не питали дозволу», – сказав Дуда.
*
Польський прем’єр Дональд Туск відреагував на озвучений президентом Анджеєм Дудою заклик до США розмістити свою ядерну зброю на польській території.
Заяву Туска наводить Polsat News.
Журналісти попросили Туска прокоментувати слова Дуди, який казав, що американська ядерна зброя у Польщі може стати фактором стримування проти будь-якої майбутньої російської агресії.
"Я б дуже хотів, щоб ми формували певні очікування, коли робимо це публічно, тоді, коли ми впевнені, обґрунтовано впевнені, що такі заклики знайдуть аудиторію і адресат – у цьому випадку адміністрація США, президент Дональд Трамп – готовий позитивно на них відреагувати", – відповів прем'єр Польщі.
Згодом він додав, що "такого роду питання" краще вирішувати стримано і не через інтерв'ю для преси.
"Я ціную зусилля президента Дуди, бо переконаний, що ним керувала лише добра воля і бажання зміцнити польську державу", – зазначив Туск.
Як казав Дуда, "очевидно", що президент Дональд Трамп міг би передислокувати американські ядерні боєголовки, що розміщуються в Західній Європі або США, до Польщі.
Цю пропозицію, за словами польського лідера, він нещодавно обговорював з Кітом Келлогом, спеціальним посланником США з питань України та Росії.
Дуда сподівається відродити проєкт спільного використання ядерної зброї, який він безуспішно презентував адміністрації колишнього президента Джо Байдена у 2022 році.
*
Акції європейських виробників вантажівок різко подешевшали після того, як Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) оголосило про плани переглянути правила щодо шкідливих викидів, запроваджені адміністрацією Байдена.
Про це пише Reuters.
Найбільших втрат зазнав Daimler Truck, чиї акції впали на 7%. Також значно подешевшали акції Volvo та Traton – приблизно на 3%.
Аналітики пояснюють, що раніше автотранспортні компанії могли активніше закуповувати вантажівки напередодні впровадження жорсткіших норм, що стимулювало б попит. Тепер цей сценарій виглядає малоймовірним.
EPA також переглядає екологічні правила 2022 року, які спрямовані на скорочення викидів смогу та сажі. Агентство заявило, що вони суттєво підвищують вартість вантажівок.
Сполучені Штати є ключовим ринком для Daimler Truck, який інвестував значні кошти в екологічно чисті технології.
*
Посол Бельгії в Україні Люк Якобс розповів, які переваги отримує Україна від того, що велика частина активів Центрального банку Росії "знерухомлена"
Посол Бельгії в Україні Люк Якобс розповів, які переваги отримує Україна від того, що велика частина активів Центрального банку Росії "знерухомлена".
Про це він сказав у інтерв’ю Укрінформу.
Послу нагадали про те, що у Бельгії зберігається найбільша частка заморожених активів Росії й неодноразово десятки законодавців зверталися до короля Бельгії Філіпа із закликом публічно підтримати вилучення російських активів на 250 млрд євро на підтримку України.
Відтак його запитали, наскільки ця ідея підтримується бельгійською громадськістю та урядом.
У відповідь на це бельгійський дипломат уточнив, що основна маса активів у Бельгії – це саме знерухомлені активи.
"Тобто припинені транзакції, пов’язані із Центральним банком РФ. Для знерухомлення існує інша правова основа, ніж для заморожування приватних активів", – сказав він.
За словами Якобса, було б неправильно казати, що знерухомлені активи "просто лежать без руху".
"Вони генерують гроші, відсотки. І ці відсотки вже використовуються для того, щоб Україна могла гасити кредити, надані Групою семи. Ці позики допомагають Україні підтримувати її економіку та воєнні зусилля", – пояснив він.
Дипломат наголосив, що конфіскування цих грошей, фактично, "вб’є гуску, що несе золоті яйця", забравши стале джерело грошей для України.
"До речі, так вважає не лише Бельгія, а й інші країни, в яких зосереджені значні обсяги російських активів. Крім того, ці активи надзвичайно важливо зберегти як важіль впливу на РФ у рамках майбутніх мирних переговорів, коли йтиметься про компенсацію шкоди, завданої Україні", – сказав він.
Якобс додав, що окрім цього, конфіскація може нести серйозні ризики з точки зору фінансової стабільності, юридичних ризиків тощо.
"Тобто Бельгія та інші країни ЄС, які підуть тим самим шляхом, можуть постраждати у ході потенційних судових процесів", – додав він.
Нещодавно десятки європейських депутатів закликали Бельгію конфіскувати російські активи, заморожені під її юрисдикцією.
А 13 березня національні збори Франції ухвалили резолюцію, в якій закликають посилити підтримку України і вилучити заморожені російські активи.
*
Посол Бельгії в Україні Люк Якобс заявив, що ставлення країни до потенційної військової місії в Україні загалом "позитивне", але "обережне"
*
Верхня палата парламенту Швейцарії підтримала пропозицію щодо посилення прикордонного контролю з метою зменшення нелегальної імміграції
*
Видання Politico отримало доступ до внутрішніх правил проведення переговорів про коаліцію в Німеччині, які регулюють всі аспекти – від публічної поведінки переговірників до організаційних питань.
Конфіденційний документ, що описує коаліційні переговори між консервативним блоком ХДС/ХСС і Соціал-демократичною партією (СДПН), має на меті запобігти хаотичним, схильним до витоків переговорам 2021 року.
Серед іншого, переговірники запровадили суворий контроль над ЗМІ: жодних заяв для преси, жодних витоків інформації та знімків у соціальних мережах, пише Politico.
В організаційному плані, ідеться в публікації, всі напрацювання робочих груп коаліції мають проходити через центральний керівний комітет, перш ніж потрапити до лідерів партій.
Правила поширюються навіть на те, що учасники переговорів будуть їсти, стверджує Politico.
Якщо зустрічі відбуваються за межами штаб-квартири партії, їжу мають замовляти через визначеного постачальника, а рахунки мають бути адресовані лише федеральному офісу ХДС, який згодом перерозподілить витрати.
Крім того, фінансові пропозиції мають бути задокументовані, а суперечки – вирішуватися на найнижчому можливому рівні, аби звести до мінімуму драматичні сутички, якими страждав попередній уряд.
Правила також чітко регламентують строки роботи коаліції. Робочі групи повинні представити перші проєкти порядку денного до 16 березня, а всі переговори мають завершитися 24 березня рівно о 17:00.
Минулого тижня ХДС/ХСС та СДПН заявили про погоджений документ, що закладає основу для подальших перемовин про формування уряду.
Це сталось менш ніж за два тижні після дострокових федеральних виборів у Німеччині, де консерватори здобули більшість.
*
Канцлер усієї Європи: як Німеччина обрала головного опонента Дональду Трампу.
*
Офіційні особи в Парижі та Берліні радіють хорошим відносинам майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца з президентом Франції Еманюелем Макроном
*
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що демілітаризація України є однією з цілей РФ і цього не можна допустити
*
Колишній спікер парламенту Греції Константінос Тасулас став дев'ятим президентом Грецької Республіки після падіння диктатури 1967-1974 років
*
Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс найближчими днями збирається провести перестановки в уряді на тлі масових протестів у зв’язку зі смертельною залізничною катастрофою 2023 року
*
Миротворча місія EUFOR розгорнула у Боснії і Герцеговини додаткові сили на тлі зростання напруженості між центральним урядом і керівництвом автономного регіону Республіка Сербська
*
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що хотів би бачити Туреччину членом Європейського Союзу
*
Польський прем’єр Дональд Туск заявив, що Туреччина має взяти на себе більше відповідальність за гарантії стабільності і безпеки Європи
*
Як Гренландія робила вибір між незалежністю, Данією та США, і що буде далі
*
Лідер партії Demokraatit, яка здобула перемогу на парламентських виборах в Гренландії, Єнс-Фредерік Нільсен відкинув заяви президента США Дональда Трампа щодо взяття острова під контроль
*
П’ять ключових пунктів плану «Переозброїти Європу»
План дозволить мобілізувати близько 800 млрд євро на оборонні витрати ЄС та підтримку України
*
Фінляндія анонсувала 28-й пакет допомоги Україні на 200 млн євро
Зміст пакета не розкривається, але він точно міститиме артилерійські боєприпаси
*
Німецький Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні
Паппергер запевнив, що концерн може запропонувати «понад 2000 найменувань» озброєнь
*
Легендарний підрозділ БпЛА «LASAR’S GROUP» оголошує новий набір
Хочеш нищити ворога дронами? Долучайся до спецпідрозділу БпЛА
*
В України закінчилися всі надані США далекобійні ракети ATACMS для ударів по росії
Загалом Вашингтон надав Києву менш ніж 40 далекобійних ракет, вони закінчились ще в січні
*
"На довше, ніж період війни": компанії України та Бельгії планують спільне виробництво зброї
*
Rheinmetall обійшов за вартістю найбільшого автовиробника Європи через попит на озброєння
*
Міністри оборони п’яти країн Північної Європи та український міністр оборони Рустем Умєров провели зустріч у Гельсінкі, столиці Фінляндії
*
Швеція придбає для України самохідні артилерійські установки Archer та радіолокаційні радари контрбатарейної боротьби Arthur у межах 18-го пакета військової підтримки на майже $300 млн
*
Міністри внутрішніх справ України і Фінляндії – Ігор Клименко та Марі Рантанен – відвідали Чорнобильську зону відчуження та оглянули наслідки російської атаки на атомну станцію
*
Прем'єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас заявив, що щонайменше чотири компанії оборонної промисловості з Німеччини та України хочуть співпрацювати з його країною
*
Прем'єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас поспішив запевнити, що його уряд дуже серйозно ставиться до питань оборони, назвавши занепокоєння з боку опозиції безпідставними
*
Президент Польщі Анджей Дуда закрикав країни НАТО збільшити цільовий показник витрат на оборону для країн НАТО до мінімум 3% ВВП та нагадав, що пропонує обговорити це на літньому саміті у Гаазі
*
Президент Польщі Анджей Дуда висловив незадоволення через перепалку щодо роботи Starlink в Україні, яка сталась між главою МЗС Польщі Радославом Сікорським та Ілоном Маском і держсекретарем США Марко Рубіо в соцмережі Х
*
Президент Польщі Анджей Дуда не вважає, що президент США Дональд Трамп веде переговори на боці Москви, щоб змусити Київ припинити бойові дії
*
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що планує пройти військову підготовку, і закликав інших польських політиків наслідувати його приклад
*
УЦБ: "Небесний щит" – це реальна пропозиція щодо гарантій безпеки для України
*
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європі необхідний єдиний підхід до закупівель військового обладнання, оскільки Європа не може дозволити собі витрачати час на непотрібну бюрократію
*
До 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» вже приєдналися 27 добровольців з різних регіонів України за програмою «Контракт 18-24»
*
Бельгія виконує взяті на себе зобов’язання надати Україні 30 винищувачів F-16 в рамках двосторонньої безпекової угоди, тим часом виконуючи важливу роль у підтриманні боєздатності вже поставлених в Україну літаків та тренуванні пілотів і механіків
*
Ставлення Бельгії до військової місії в Україні загалом «позитивне», але «обережне» на даній стадії обговорень, адже подібне залучення міжнародних сил вимагає виконання певних умов
*
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойових зіткнення, найбільш активно армія РФ атакує на Покровському напрямку, де здійснила вже 32 атаки на позиції українських захисників
*
Війська РФ активно тиснуть на місто Торецьк, збільшивши кількість штурмових дій та артилерійських обстрілів
*
Можливість уразити російський підводний човен за допомогою українського морського дрона залежить від глибини моря у конкретній ділянці та системи наведення
*
Росіянам вдалося перетнути Оскіл, Сили оборони намагаються витіснити ворога за річку - ОСУВ «Хортиця»
Війська РФ скористались замерзлою річкою Оскіл, щоб перекинути частину сил по льоду. Наразі ворог намагається докидати сили по річці, за рахунок малих плавзасобів
*
На Куп'янському напрямку фіксується активність російських загарбників, проте виявляють ворога ще на підступах до переднього краю українських позицій
*
Дмитро Плетенчук: Росія перед будь-якими переговорами посилює воєнний тиск, щоб покращити свої переговорні позиції, тому українцям слід бути уважними до повідомлень про тривоги
*
За останні кілька тижнів прикордонні підрозділи на півночі Сумщини намагались атакувати дві диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ). Вони здійснили спробу перейти український кордон
*
Сили оборони з вечора знищили 74 безпілотники росіян, ще 38 - локаційно втрачені
*
На фронті за добу було 138 зіткнень: Покровський напрямок - найгарячіший, у Курській області йдуть бої
*
У Чорному та Азовському морях бойові кораблі РФ відсутні, у Середземному морі – 3 ворожі носії «Калібрів»
*
Польща, країни Балтії та Фінляндія близькі до виходу з договору про заборону протипіхотних мін
*
Меморандум про намір стратегічної співпраці підписали вітчизняне оборонне підприємство Radionix та шведський оборонно-промисловий концерн Saab
*
Український стартап Himera поставив радіостанції Повітряним силам США
*
Швеція виділила Україні найбільший пакет допомоги на відновлення
$138 млн спрямують на відновлення і розвиток України, а також на невідкладні гуманітарні потреби
*
НБУ анулював ліцензію на здійснення валютних операцій у ТОВ МФК “Аверс”
Компанію виключено з Держреєстру через відкликання єдиної ліцензії на готівковий обмін валют
*
Україна готова ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною – Зеленський
Угоду можуть ратифікувати вже найближчим часом
*
В Україні торік нарахували понад 3000 мільйонерів, наймолодшому – три роки
Найбільш активно декларували свої доходи мешканці м. Києва, Львівської та Дніпропетровської областей
*
Українці частіше стали купувати офлайн і підтримують бренди, які допомагають ЗСУ – дослідження Deloitte Ukraine
Середній чек на онлайн-покупки продовольчих товарів серед молоді 18–27 років зріс на 90%. В онлайн-магазинах найпопулярніші категорії: електроніка (17%), косметика (15%), одяг і взуття (15%)
*
Україна завершила перемовини щодо тексту угоди про корисні копалини та наразі готується до підписання – Стефанішина
Вона наголосила, що ця угода не є міжнародним договором
*
Угода з США не передбачає передання прав на користування надрами – Стефанішина
*
«Зерно з України»: Україна відправила чергову партію гумдопомоги до Сирії
Зокрема, було відправлено 3850 тонн борошна
*
В Україні з'явиться нове місто: парламент ухвалив постану
Селище Слобожанське підвищено у статусі
*
Знижка у 50% при добровільній сплаті штрафу ТЦК: закон ухвалено в цілому
Законодавчу ініціативу підтримали 240 депутатів
*
Рада підтримала проєкт про грошову компенсацію військовим за невикористану відпустку
Проєкт прийнято лише в першому читанні
*
Україна за два місяці отримала імпортних електрогенераторів на $345 млн
Це на 700% більше, аніж було у 2024 році
*
В Україні майже на 40% збільшився попит на гібридні авто
У лютому 2025 року українці придбали на 39% більше авто, аніж у 2024 році
*
Зайнятість українців у польських компаніях скоротилася на 28% за рік
Українці зосереджуються на власному підприємництві та професійній незалежності
*
Забезпечуватиме не лише свої потреби: компанія "Нової пошти" постачатиме електроенергію
*
Україна збільшить експорт агропродукції до Туреччини
*
Укрексімбанк розширює співпрацю в рамах японсько-української платформи JUPITe
*
Кількість мобільних номерів, перенесених у межах послуги MNP, яка дає змогу перейти на обслуговування до іншого оператора зі збереженням номера, в січні 2025 року становила 145 тис. – це найвищий показник за весь час дії послуги.
Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК), передає Інтерфакс-Україна.
*
"Нафтогаз" у лютому збільшив сплату податків майже на 10%
*
"Укрзалізниця" на чотири місяці змінює маршрути поїздів закарпатського напрямку
*
ТРЦ Respublika Park став генеральним партнером збору на 15 млн грн для ветеранів TYTANOVI
*
"Укренерго" через вплив погодних факторів на ситуацію в енергосистемі від початку березня почало закликати українців користуватися потужними електроприладами у денні години, хоча взимку навпаки - радили вмикати їх вночі.
Про це повідомили в компанії.
"Передусім — через різке зростання обсягів генерації на сонячних електростанціях. Для розуміння: сумарна потужність імпортованих в Україну сонячних панелей у 2024 році — приблизно удвічі більша, ніж в 2023-му", - наголосили в "Укренерго".
Водночас тепла березнева погода та все ще увімкнене централізоване опалення в будинках вплинули на зниження рівня енергоспоживання у денний час, після ранкового піку споживання і перед вечірнім, додали в "Укренерго".
"Зокрема, це пояснюється високою ефективністю роботи побутових сонячних електростанцій. Населення та бізнес, які встановили у себе панелі, не споживають енергію із загальної мережі. А ті, хто отримав статус "активного споживача" – ще й віддають в енергосистему надлишки", – зазначають в компанії.
Крім того, значно зросла ефективність роботи промислових СЕС: порівняно із зимовими місяцями: генерація великих сонячних електростанцій (у ясну погоду) зросла в рази, тому зараз у денний час в енергосистемі спостерігається профіцит потужності.
"Усунути його можна тільки примусовим обмеженням роботи електростанцій на відновлюваних джерелах енергії.
Щоб вимушено не обмежувати генерацію, ми і пропонуємо активно використовувати потужні електроприлади саме у денний період – з 10:00 до 18:00. Це допоможе збалансувати енергосистему та знизить навантаження на неї у періоди максимального споживання", – розповіли в "Укренерго".
*
Українці на понад третину збільшили витрати на харчові продукти та ліки – дослідження
*
"Рівнеазот" Фірташа відновив виробництво після вимушеної зупинки
*
Перезимівля озимих культур в Україні завершилася задовільно - метеорологи
*
Україна пропонує оновити заходи безпеки та охорони судноплавства на Дунаї
*
Сільське господарство і торгівля: Шмигаль зустрівся з двома турецькими міністрами
*
Гетманцев - про гроші для бюджету: Можливості внутрішніх запозичень ще не вичерпані
*
Розпорядники коштів не встигли подати на затвердження 13,5% бюджетних програм - Гетманцев
*
Міністерство цифрової трансформація та компанія Visa розширюють партнерство, у фокусі – розвиток ШІ та посилення кіберстійкості
*
Понад 30 турецьких компаній готові реалізувати проєкти відбудови в Україні - Кулеба
*
Польща хоче прийняти в 2026 році конференцію з відбудови України
*
На пошкодженій обстрілами у 2022 році ділянці автошляху Суми - Полтава відновили ремонтні роботи
*
НЕФКО вже завершило 24 проєкти у межах програми “Зелене відновлення України"
*
"Украерорух" в межах проєкту CEF дослідить динаміку обладнання літаків сучасною системою спостереження
*
"Укрфінжитло" вивчає можливість залучення іноземних банків до програми "єОселя"
*
Середня зарплата українців у лютому-2025 зросла на 2% - Work.ua
*
"Укрнафта" завершила сертифікацію інтегрованої системи управління за міжнародними стандартами
*
У Чернівецькій області почали посадку картоплі, під яку в 2025р. відведуть 35,9 тис. га
*
Девелопери адаптують комерційні площі у складі своїх ЖК до викликів воєнного часу
*
Зеленський підписав закон про закупівлю реакторів для Хмельницької АЕС
*
ІМК планує зменшити обсяг експорту продукції у цьому році на 27% після досягнення в 1 млн т
*
АРМА отримало в управління зерновий термінал, пов'язаний з Коломойським і Боголюбовим
*
Україна ініціювала конфіскацію активів "Білоруськалію"
*
Розкрадання на укриттях: менеджерам BetonEnergo та чиновнику повідомили про підозри
*
Кличко звільнив причетних до земельної корупції чиновників
*
За матеріалами Бюро економічної безпеки в Одеській області суд оштрафував мешканця Білгорода-Дністровського, який зберігав й продавав фальсифіковані сигарети
*
АМКУ розглядає справу про поглинання аптечної мережі D.S. власником мережі «Аптека Доброго дня»
*
Дрони ГУР уразили замасковане виробництво дронів у Калузькій області рф
росіяни збирали безпілотники в цехах заводу «Калузький газобетон»
*
У Росії в ніч на 13 березня внаслідок атаки безпілотників на двох об'єктах у Воронезькій і Ростовській областях виникли пожежі
*
У районі окупованого Росією Криму залишаються лише небойові кораблі Чорноморського флоту РФ
*******
Всі, всі, всі на корабель
*
путін відрегував на ідею про перемир'я з Україною
Припинення бойових дій «має призвести до довгострокового миру та усунення першопричини кризи» - заявив кремлівський диктатор
*
Помічник путіна заявив, що росія не хоче припинення вогню на 30 днів
*
Угорщина може ветувати санкції проти росіян, якщо ЄС не зніме обмеження з Фрідмана – FT
Термін чинності європейських санкцій проти росіян, причетних до війни в Україні, спливає 15 березня
*
Reuters: російська влада опитує бізнесменів, зняття яких санкцій варто добиватися в першу чергу на переговорах
За словами опитаних, найбільші труднощі виникають при здійсненні платежів
*
Санкції працюють: у росії перестав функціонувати важливий завод хромових сполук
Підприємство є одним із найбільших у рф постачальників хрому та хромових сполук, критично важливих для виробництва артилерійських стволів
*
Мін'юст подав позов проти «Білоруськалію» щодо конфіскації його активів в Україні
Держава хоче конфіскувати вагони й калійні добрива з Білорусі, які знаходилися на території України на початку повномасштабного вторгнення рф
*
Reuters: росія передала США список вимог для припинення війни
Серед цих вимог – відмова України від НАТО, недопущення іноземних військ на її території та міжнародне визнання суверенітету росії над окупованими землями
*
росія не погодиться на припинення вогню до укладення мирної угоди – посол рф у Британії
За його словами, у 2022 році москва «як жест доброї волі» вивела війська з-під Києва, проте Україна нібито після цього відмовилася підписувати мирний договір
*
"Газпром" готує масові звільнення і розпродаж елітної нерухомості
*
Центробанк РФ хоче заборонити криптовалюту: виняток матимуть багатії
*
Автоперевезення вантажів у РФ впали на третину: частина бізнесів на межі банкрутства
*
Санкції США обвалили ціни на нафту РФ та вплинули на її експорт
*
РФ вдвічі скоротила експорт дизеля в Африку через атаки на НПЗ
*
Китайські покупці знову почали активно купувати російську нафту ССТО (Східна Сибір – Тихий океан), оскільки ціни знизилися, а трейдери знайшли обхідні шляхи для доставлення вантажів попри санкції США.
Про це пише Bloomberg.
За даними Kpler, у березні Росія постачала до Китаю 1,15 млн барелів на добу — це на 16% більше, ніж у лютому, і рекордний обсяг із грудня.
Квітневі постачання з російського порту Козьміно до Китаю продаються з премією 2,50 дол за барель до Brent, тоді як у березні цей показник був близько 3 дол.
Зниження вартості особливо вигідне для незалежних китайських НПЗ, відомих як "чайники". Вони шукають альтернативу іранській нафті, поставки якої ускладнилися через жорсткі санкції США.
Після того як адміністрація Байдена у січні запровадила широкі обмеження, постачання ССТО до Китаю суттєво впали. Під санкції потрапили 161 танкер, що ускладнило транспортування. Проте трейдери знайшли нові маршрути, а частину вантажів почали перевантажувати на менших приватних терміналах.
Деякі великі китайські державні імпортери досі уникають закупівель ССТО через ризик вторинних санкцій, що призвело до затримки продажів частини березневих вантажів.
Після січневих обмежень покупцям пропонували два варіанти: дешевші партії на танкерах із чорного списку або ж нафта з надбавкою у 5 дол і більше, якщо вона перевозилася суднами, що не підпадають під санкції.
Попри те, що постачання інших російських сортів, таких як "Сокіл" і сахалінська суміш, залишається обмеженим, торгівля ССТО поступово відновлюється.
*
У Болівії закінчуються долари для купівлі палива: переходять на криптовалюту
*
Очільник Кремля Владімір Путін заявив, що "згоден" із пропозицією США припинити бойові дії, але це має "привести до довгострокового миру".
Про це він заявив під час пресконференції із самопроголошеним президентом Білорусі Александром Лукашенком.
Путіна запитали, яка буде відповідь Росії на пропозицію щодо "30-денного перемир’я"
На це він заявив, що Росія згодна з пропозиціями припинити бойові дії, але вони, мовляв, "мають призвести до довгострокового миру й усунути першопричини кризи".
"Ми згодні з пропозиціями припинити бойові дії, але виходимо з того, що це припинення має бути таким, що призвело б до довгострокового миру й усунуло першопричини кризи", – сказав він.
Він сказав, що "сама по собі ідея правильна, але є питання, які ми повинні обговорити з американськими колегами", а також, за його словами, можливо, з президентом США Дональдом Трампом.
Очільник Кремля каже, що є багато питань, на які "треба знайти відповідь" в рамках такого припинення вогню. Зокрема, як вирішуватимуться питання контролю і верифікації, хто визначатиме на протяжності 2 тисяч кілометрів фронту, хто що порушив.
Окрім цього, його цікавить, хто віддаватиме накази про припинення бойових дій і "хто на кого буде звалювати порушення цієї домовленості".
*
"Орбан ламає санкції. Як вето Угорщини може "розморозити" третину російських активів у ЄС"
*
Як "друг Путіна" поставив Балкани на межу нової війни і що може зробити Захід
*
Росія у відповідь на ухвалення Європейським Союзом 16-го пакета санкцій вирішила заборонити вʼїзд на свою територію низці представників євроінституцій
*
Скандальна лідерка партії SOS Romania Діана Шошоаке, яку не допустили до участі у скасованому першому турі президентських виборів у Румунії, подала свою кандидатуру для участі у повторних виборах
*
Поліція Берліна розслідує зникнення зі своєї штаб-квартири 80 тисяч євро готівкою, які отримала в результаті конфіскації в межах розслідування
*
Кримінальна палата Верховного суду Іспанії остаточно закрила провадження у справі про державну зраду експрезидента Каталонії Карлеса Пучдемона через нібито звʼязки з Росією
*
У Вірменії слідом за заявами азербайджанської сторони підтвердили, що текст мирної угоди фіналізували
*
Спеціальний посланник президента США Стів Віткофф увечері 13 березня зустрінеться з господарем Кремля Владіміром Путіним у Москві, куди прибув раніше в четвер
*
Туреччина прагне, аби США продожили термії дії винятку із накладених санкцій проти РФ, що дозволило б країні продовжувати проводити платежі за російський природний газ
*
Лояльні до Росії депутати парламенту Молдови влаштували хвилину мовчання за загиблими у Підмосков’ї під час масштабної атаки українських безпілотників
*
Бельгійська поліція проводить обшуки в офісах китайського технологічного гіганта Huawei через новий корупційний скандал у Європарламенті
*
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відвідає Угорщину з офіційним візитом у найближчі кілька тижнів
*
Ізраїльська авіація вдень завдала удару по Дамаску - сирійській столиці
*
Помічник кремлівського правителя Владіміра Путіна Юрій Ушаков заявив, що Росія не хоче тимчасового перемир’я у розв’язаній нею війні проти України
заяву кремлівського посадовця наводить Коммерсант.
За словами Ушакова, Росія зацікавлена у довгостроковому врегулюванні, а не перемир'ї.
"Ми вважаємо, що наша мета – це довгострокове мирне врегулювання, ми до цього прагнемо, мирне врегулювання, яке враховує законні інтереси нашої країни, наші відомі занепокоєння. Якісь кроки, які імітують мирні дії, мені здається, нікому не потрібні в цій ситуації", – сказав Ушаков в ефірі телеканалу "Россия-1".
Він висловив сподівання, що США врахують позицію Росії в подальшій спільній роботі з цього питання.
*
Видання The Washington Post отримало доступ до документа, написаного близьким до ФСБ московським аналітичним центром, у якому викладені максималістські вимоги Росії щодо закінчення війни в Україні.
Про це йдеться у публікації видання 12 березня.
Цей документ, написаний в лютому, отримала одна із європейських розвідувальних служб. Він був написаний аналітичним центром, який тісно співпрацює з 5 службою ФСБ – підрозділом, який курирує операції в Україні. Документ був підготовлений за тиждень до переговорів між Росією і США в Ер-Ріяді, які відбулися 18 лютого.
У Кремлі відмовляються озвучувати свою позицію щодо мирних перемовин
Російський академік, близький до російських дипломатів-високопосадовців, сказав, що основна спрямованість рекомендацій відображає широкий консенсус у Москві. Водночас він додав, що не ясно, якою мірою керівництво Кремля реагує на документи, що готуються для нього.
Документ відкидає попередні плани президента Дональда Трампа щодо укладення мирної угоди протягом 100 днів як "нездійсненні" і заявляє, що "мирне врегулювання кризи в Україні не може відбутися до 2026 року".
У документі викладені способи, за допомогою яких Росія може посилити свою переговорну позицію, загострюючи напруженість між Сполученими Штатами і Китаєм та Європейським Союзом, а також пропонуючи США доступ до російських корисних копалин – у тому числі на окупованих нею територіях України.
В інтерв'ю 24 лютого Владімір Путін сказав приблизно те ж саме, коли припустив, що Москва може запросити американські компанії до розробки російських родовищ корисних копалин. Це виглядало як спроба підірвати запропоновану угоду про розробку мінеральних ресурсів між Україною та США.
У документі йдеться про те, що зусилля Росії в першу чергу мають бути спрямовані на нормалізацію відносин між Вашингтоном і Москвою шляхом відновлення повного дипломатичного складу посольств обох країн та призначення Александра Дарчієва послом Росії в США. Ці пропозиції були озвучені публічно після переговорів між російськими і американськими офіційними особами в Стамбулі.
У документі пропонується, щоб Росія погодилася не розміщувати свої балістичні ракети середньої дальності "Орєшнік" у Білорусі, а в обмін на це США погодилися б не розміщувати нові ракетні системи на континенті.
У документі також пропонується, щоб Росія припинила постачання зброї країнам, які вважаються "недружніми" до США, а в обмін на це Сполучені Штати припинили б озброювати Україну – але додається, що припинення поставок російської зброї союзникам Москви було б "важко реалізувати".
Документ відкидає початкові пропозиції спеціального посланника Трампа Кіта Келлога щодо мирної угоди, одним з елементів якої була б відмова України від територій, захоплених Росією, і згода Києва не намагатися повернути їх у майбутньому військовими або дипломатичними методами. Натомість зазначається, що без офіційного визнання російського суверенітету над захопленими територіями "досить імовірно", що збройний конфлікт відновиться в середньостроковій перспективі, "наприклад, після наступної зміни адміністрації в США".
У Білому домі відмовились говорити про гарантії дотримання Росією "перемирʼя"
У документі також відкидаються будь-які потенційні політичні поступки з боку України – такі як відмова Києва від членства в НАТО і проведення виборів, в яких будуть допущені проросійські партії – як недостатньо далекосяжні. "Насправді, нинішній київський режим неможливо змінити зсередини країни. Необхідний його повний демонтаж", – йдеться в документі.
Присутність будь-якого миротворчого контингенту в Україні також відкидається як "абсолютно непотрібна", оскільки будь-які сили перебуватимуть під "серйозним впливом Заходу", а плани США продовжувати озброювати Україну після будь-якої мирної угоди є "абсолютно неприйнятними", так само як і збереження української армії на нинішньому рівні в 1 мільйон осіб.
У документі також відхиляються спроби спонукати Росію до мирної угоди шляхом часткового скасування санкцій. "Незрозуміло, яка буде користь для Росії", – йдеться в ньому, оскільки "важливість чинника санкцій проти нашої країни явно перебільшена".
Документ також закликає до подальшого дроблення України шляхом створення буферної зони на північному сході держави на кордоні з такими російськими областями, як Брянська і Бєлгородська, а також – демілітаризованої зони на півдні України поблизу Криму. Це вплинуло б і на Одеську область.
*
Хто стає головним проросійським кандидатом у президенти Румунії та які у нього шанси
*
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що перші сигнали від Росії на пропозицію США про 30-денне припинення вогню "як і очікувалося, м'яко кажучи, незадовільні"
*
Німецькі ЗМІ неофіційно дізналися, що правоохоронні органи запобігли ймовірному теракту у синагозі в місті Галле, яка вже зазнавала нападу у 2019 році
*
Літак спецпосланця президента США Дональда Трампа Стіва Віткоффа у четвер приземлився у Москві
*
Кремль відмовився озвучувати офіційну позицію РФ щодо мирного врегулювання розв’язаної нею війни проти України
*
Колишній російський віцепрем’єр Ігор Шувалов програв апеляцію в Суді ЄС і залишаться у списку санкцій Європейського Союзу
*
Росія представила США список вимог для укладення угоди про припинення війни проти України та перезавантаження відносин з Вашингтоном.
Про це агентству Reuters стало відомо від двох людей, знайомих з цим питанням.
Не відомо, які саме вимоги Москва включила до свого списку, і чи готова вона вести мирні переговори з Києвом до того, як ці вимоги будуть прийняті.
За словами співрозмовників, російські та американські посадовці обговорювали ці вимоги під час особистих і віртуальних розмов протягом останніх трьох тижнів. Вони охарактеризували вимоги Кремля як широкі і схожі на ті, які він раніше висував Україні, США і НАТО.
Ці раніше оголошені вимоги включали відмову від членства України в НАТО, згоду не розгортати іноземні війська в Україні та міжнародне визнання приналежності Криму і чотирьох українських областей до Росії. Останніми роками Росія також вимагала від США і НАТО усунути те, що вона називає "першопричинами" війни, в тому числі розширення НАТО на схід.
Президент США Дональд Трамп очікує від Владіміра Путіна відповіді, чи погодиться він на 30-денне перемир'я, яке Україна погодилась прийняти у випадку, якщо це зробить і Росія. Президент України Володимир Зеленський називав це першим кроком до мирних переговорів.
Ставлення Путіна до потенційної угоди про припинення вогню все ще залишається невизначеним, оскільки її деталі ще не остаточно узгоджені. Деякі американські посадовці, законодавці та експерти побоюються, що Путін використає перемир'я для активізації зусиль, спрямованих на те, щоб розділити США, Україну та Європу і підірвати будь-які переговори.
*
Плетенчук: Удари російських терористичних військ по Одеському порту можуть бути пов’язані з перемовинами щодо припинення вогню. Таким чином ворог намагається чинити тиск та підсилює свої переговорні позиції.
*
Путін та Лукашенко підписали угоду «про гарантії безпеки в союзній державі»
*
Лукашенко заявив, що Білорусь уже виготовляє пускові установки «Орєшнік»
*
Іран і Білорусь домовились про зміцнення оборонного співробітництва, продовження реалізації укладених раніше угод і визначення нових напрямків для спільної діяльності
*
Бельгійці десятиліттями не усвідомлювали, що їх «труїла» дезінформація РФ - посол
*
Москва залишила родичів ліквідованих в Україні загарбників-дагестанців без компенсацій та інших обіцяних виплат
*
Дані китайського уряду вказують на те, що КНР залишається одним із найпривабливіших місць для іноземних інвесторів із прибутковістю їх фінансових вкладень на рівні 9%, одному з найвищих у світі
*
Чого хоче Путін. WP опублікувала документ із «максималістськими» вимогами Кремля до мирних переговорів
*
Ціна російської нафти наближається до критичної точки для бюджету
*
Латвійська авіакомпанія airBaltic після початку війни в Україні купувала паливо з Росії, порушуючи санкції Євросоюзу, з'ясувала «Верстка». Перевізник провів щонайменше 13 угод, 11 з яких було здійснено у 2023 році з компанією «Татнефтьавиасервис». Ще дві були закриті в лютому і березні 2022 року за контрактами з «Газпромнефть-Аеро». Загалом airBaltic імпортувала 3100 тонн авіапалива на 206,7 млн рублів.
Інформація про це була знайдена в деклараціях із двох митних баз: ImportGenius і закритого архіву зовнішньоекономічної діяльності Росії. Авіагас призначався для заправки цивільних рейсів airBaltic на міжнародних маршрутах. В обох базах товар вказано під кодом «2710192100» - «паливо для реактивних двигунів». ЄС заборонив такі поставки з Росії в червні 2022 року. Загалом airBaltic намагалася провести 28 закупівель палива. 15 угод було позначено як скасовані, проте експерт у сфері митного контролю повідомив виданню, що це могли зробити, щоб приховати факт відправлення товару. Він також припустив, що паливо експортували з Росії повітрям у третю країну, а вже звідти доставляли в Латвію.
*
«Некерований ризик». Московська біржа поскаржилася на масову націоналізацію торгованих компаній
*
Норнікель 20 березня планує розмістити бонди на $200 млн з розрахунками в рублях
*
Путін повідомив про «закриті переговори» про повернення в РФ деяких іноземних компаній
*
ЦБР припустив, що більш висока реальна ставка вже не буде потрібна
*
Ушаков: Розмова Путіна з Трампом сьогодні не очікується -- ТАСС
*
У Махачкалі бронетранспортер розчавив автомобіль з водієм
*
Русгідро залишилася зі збитком 61,2 млрд руб в 2024 р.
*
Влада РФ опитує бізнес про пом'якшення санкцій
*
«Газпром» готує масові звільнення і розпродаж нерухомості через збитки
*
Парламент Франції ухвалив резолюцію про конфіскацію заморожених російських активів
*
У Вологодській області запустили бот для доносів на порушників «сухого закону»
*
Росіяни кинулися скуповувати закордонні тури через подорожчання рубля
*
Нафта дешевшає під тиском тривог про економіку, очікувань про пропозицію, попит
*
Лукашенко заявив, що у Трампа немає плану щодо України
*
Влада Казахстану хоче запропонувати частки в Атирауському і Павлодарському НПЗ приватним інвесторам
*
Волл-стріт відкрилася в мінусі на тлі торгових загроз Трампа, у фокусі - дані інфляції
*
Трамп пригрозив Європі митами в 200% на вино, якщо ЄС не скасує тариф на віскі
*
Російських мафіозі та бригадного генерала Ірану звинуватили у спробі вбивства журналістки в США
*
Російських школярок почали закликати «зберігати цнотливість», щоб наділити «могутністю» Росію
*
Профіцит поточного рахунку платіжного балансу РФ за січень-лютий зріс до $10,8 млрд -- оцінка ЦБР
*
Росія обговорює з США і Німеччиною відновлення поставок сировини на німецький НПЗ «Роснефти»
*
Рубль дорожчає в очікуванні відповіді президента РФ на пропозицію про перемир'я
*
«Левада-центр": більшість росіян хочуть зближення із Заходом
*
Уряд може запустити держпідтримку бананових плантацій
*
Уряд почав опитувати компанії, які західні санкції необхідно зняти в першу чергу
*
Тіньков запустив у Мексиці банківський бізнес на $1,5 млрд
*
СД Яндекса рекомендував дивіденди за 24р в розмірі 80 руб/акц
*
Перспективи сівби ярих культур в РФ викликають побоювання - експерт
*
Правоохоронні органи РФ повинні підтримувати розвиток фондового ринку -- голова наглядової ради Мосбіржі
*
«Немає ні коштів, ні компетенцій». Проект суверенного електрокара від розробника російських ППО обернувся провалом
*
Кремль відкинув тимчасове перемир'я в Україні
*
«Державний тероризм». Росія вербує диверсантів по всій Європі
*
Ушаков: РФ прагне до довгострокового мирного врегулювання в Україні з урахуванням інтересів Москви
*
Вибувають потужності первинної переробки нафти на НПЗ РФ під час ремонтів у 2025р
*
Третина мобільних телефонів у Росії виявилася підробкою
*
Росіянам порадили не чекати повернення західних автобрендів до 2028 року
*
Мінфін РФ підтримав пропозиції ЦБР про крипту, угоди з нею будуть під повним контролем регулятора
*
МЕА прогнозує надлишок на світовому ринку нафти у 2025 р. на тлі попиту, що розчаровує
*
Автодилери попросили державу про допомогу через обвал продажів нових машин
*
Судові розгляди Газпрому з іноземними партнерами
*
Рано обговорювати розблокування грошей іноземців у РФ, поки суверенні та приватні активи РФ заблоковані -- Мінфін
*
Росія продовжує постачання дизпалива в Сирію на підсанкційних танкерах --LSEG
*
Індійські НПЗ у лютому шукали заміну російській нафті в Лат.Америці, Африці -- дані
*
Військовим і чиновникам розіслали заміновані коробки з парфумами
*
МЗС РФ: Будемо готові обговорити ініціативи США та України у ході контактів із Вашингтоном, вони можливі сьогодні
*
У Держдумі запропонували саджати та відбирати майно за співпрацю з іноземними організаціями
*
У Росії через санкції, до яких приєднався Казахстан, вирішили закрити завод з виробництва хрому
*
Кремль: Переговорники США летять до РФ, заплановані контакти
*
Китайські акції впали під тиском техсектора, тривог про мито
*
Американські мита можуть викликати рецесію в Німеччині - голова Бундесбанку
*
МЕА: Доходи РФ від експорту нафти та нафтопродуктів впали в лютому до $13,28 млрд
*
«Росія зіткнулася із завмиранням торгівлі». Автомобільні вантажоперевезення країною впали на 30%
*
Європейські акції малорухливі, у фокусі – глобальна торговельна війна
*
Мінфін РФ: Рано обговорювати розблокування грошей іноземців на рахунках типу С, доки суверенні та приватні активи РФ заблоковані
*
Рубль повернувся до зростання в очікуванні нових геополітичних вступних
*
Українські безпілотники вдарили по промислових об'єктах у п'яти регіонах Росії
*
Росія вдвічі скоротила експорт дизельного палива до Африки через удари українських дронів по НПЗ
*
Французька Orano розпочне розробку рудника в Узбекистані з держпартнером
*
Юань стабільний на тлі зростання прибутковості держбондів КНР, у фокусі – торгова війна
*
ІКАР оцінює експорт пшениці з РФ у 24/25рр близько 41 млн т у базовому сценарії
*
Киргизія та Таджикистан підписали договір про делімітацію кордону, відкрили його
*
НАСА, SpaceX перенесли запуск пілотованого корабля на МКС через несправність
*
«Вантаж немає». Постачання товарів з Китаю до Росії різко скоротилися
*
Чистий прибуток Татнафти в 24г виріс до 306,1 млрд руб.
*
Долар виріс на тлі підйому прибутковості UST, побоювання навколо торгової війни зберігаються
*
Рубль малорухливий в очікуванні відповіді Москви на пропозиції про перемир'я
*
Майже кожне третє домогосподарство у Росії складається з однієї людини
*
Нафта дешевшає через макроекономічні ризики, ігноруючи ознаки стабільного попиту
*
Російський посол виключив припинення вогню в Україні до мирної угоди
*
Азербайджан експортував до Європи в січень-лютий 25г 1,9 млрд кубометрів газу - міністр
*
ВВП Азербайджану в січні-лютому збільшився на 0,2% р/р - Держкомстат
*
В Україні закінчилися далекобійні ракети ATACMS для ударів по Росії
*
«Кордони України їх турбують мало». У Кремлі розраховують на вдалу угоду з Трампом в обмін на лаври миротворця
*
Головком ЗСУ повідомив про спроби російської армії перенести бойові дії з Курської області на територію України
*
Трамп заявив, що під час контактів з Україною обговорюється територіальне питання
*
Путін вперше після вторгнення ЗСУ відвідав Курську область
*
У віце-прем'єра Мантурова знайшли VIP-склеп під Москвою
*
Bloomberg: Путін вимагатиме припинення постачання зброї Україні для перемир'я
*
Кім Чен Ин побудував секретну ядерну базу на місці палацу
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім