80% світової торгівлі створюється великими транснаціональними компаніями (ТНК).
Приблизно 28% світової торгівлі – це товари, які продавалися кілька разів. Мідна руда враховується як експорт однієї країни і потім, у міру переробки, враховується експорті інших країн.
Послуги становлять лише 20% світової торгівлі та 80% це торгівля товарами.
При цьому 46% доданої вартості світового ТОВАРНОГО експорту складається з послуг. Так як більшість товарів потребує послуг продажу, логістики, маркетингу, інженерних послуг і розробки програмного забезпечення.
З 80% створюваних ТНК:
-33% світової торгівлі – внутрішньо-фірмова торгівля (intra-firm trade). Це коли торгівля відбувається між підрозділами однієї ТНК у різних країнах.
-12% світової торгівлі - пов'язана із залученням зовнішніх підрядників (non-equity modes)
-33% світової торгівлі – торгівля на відстані витягнутої руки (arm's length trade). Це, по суті, ринкова угода, де продавець і покупець рівні між собою і ніхто з них не може впливати на рішення іншої сторони.
Світову торгівлю можна розділити на 3 ключові категорії:
-Capital goods – капітальні товари. Це товари, які використовуються для виробництва готових товарів. Це обладнання, машини, складальні лінії, комбайни.
У 2018 році обсяг торгівлі - 6,86 трлн дол (32,9% світового експорту)
-Intermadiate Goods – проміжні товари. Це деталі, компоненти, сировина, які використовують для виробництва готової продукції. Напівпровідники, відеокарти, зерно.
Обсяг торгівлі – 4,33 трлн дол (20,8% світового експорту)
-Consumer goods – споживчі товари. Це готові товари. Автомобілі, телефони, харчові продукти.
Обсяг торгівлі – 6,5 трлн дол (31,3% світового експорту)