На зустрічі, яка відбулась у середу ввечері, були присутні майбутній віце-президент Джей Ді Венс і номінований на посаду радника президента з нацбезпеки Майк Волтц. При цьому генерала Кіта Келлога, якого Трамп висунув на посаду спецпредставника по Україні, не було - попри повідомлення окремих ЗМІ про протилежне.
Пояснення було таке, що Келлог уже їздив в Україну, він знайомий із Єрмаком, тому їм не потрібна зустріч для встановлення першого міжособистісного контакту. Ну, або просто проігнорував нашого завгоспа.
Сама зустріч тривала близько години. На ній, за даними джерел, українці здебільшого говорили, а американці слухали.
Єрмак енд ко, як розповіли очевидці, прагнули налагодити стосунки з Венсом та Уолтцем і надати їм свою оцінку ситуації - що зараз відбувається на полі бою та як, за їх прогнозами, розвиватимуться події на момент, коли команда Трампа вступить на посаду.
Українці нібито запропонували загальну схему своєї оборонної стратегії, але не вдавалися до подробиць. При цьому джерело наголосило, що зустріч не стосувалася обговорення «мирного плану» Зеленського від слова зовсім - про нього, як і передбачалось, можна забути. І я до цих пір не розумію, як стільки місяців можна було носитись з цим переліком «хотєлок» як з писаною торбою.
За даними одного з інсайдерів, українські чиновники вважають, що загалом вони досягли своєї мети і залишилися задоволеними зустріччю.
Говорити про провал місії Єрмака, як дехто стверджує, не можу - принаймні, я таких доказів не знайшов. Але про якийсь прорив мова також не йде - американці просто слухали, нічого не обіцяли і заявили у кінці, що детально обговорять інформацію, надану українцями, з Трампом.
Проте, позитивним моментом вважаю те, що Ді Венс, який раніше категорично виступав проти допомоги Україні, на цій зустрічі ставив прискіпливі запитання щодо потреб Києва для того, щоб той втримав військову ситуацію під контролем у найближчі два-три місяці. Протягом яких і буде остаточно сформований "план Трампа". Водночас, будь-якого інтересу до намірів України вступити до НАТО американці демонстративно не виявили.
Було підняте питання можливого візиту Зеленського до США у лютому наступного року. Про внутрішньополітичну ситуацію в Україні мова не велась взагалі.
Це відносно відкрита інформація. Не виключаю, що якісь моменти були обговорені і у закритому режимі, про які ми дізнаємось пізніше.