"Газовий спадок Меркель" - Ігор Соловей

"Газовий спадок Меркель" - Ігор Соловей

Скоро в Німеччині вибори, а це означає що в країні буде новий керівник уряду. Вже точно зрозуміло, що нинішня канцлерка Ангела Меркель залишає політику (кажуть, що тільки німецьку, але продовжить свою діяльність на рівні ЄС).

Але в завершення своєї каденції Меркель хоче залишити "спадок": німцям - "Північний потік-2", що гарантуватиме ФРН дешевші енергоносії з Росії; ЄС - енергобезпеку: гарантії, що Україна і Росія щороку не будуть повертатись ще й до "газових воєн". А Києву - гарантії транзиту російського газу саме через ГТС України.

Саме цим пояснюється, що Меркель під завершення своєї каденції приїздить до Києва, але перед цим заїде до Москви. Бо саме від Путіна Меркель буде домагатися продовжити угоду з Україною про транзит російського газу через нашу #ГТС на найближчі 5 (а краще - на 10) років. Так, ту саму угоду, яка діє зараз і яку було підписано теж за безпосереднього сприяння Берліна.

Проблема ж для Києва - що взамін попросить Путін? Наприклад: як вчинити, якщо Кремль поставить основною вимогою підписання угоди по газу забрати назад ОРДЛО по рос.сценарію? Час покаже який вибір зробить Київ.

До речі, відмова Меркель залишитись на заходи "Кримської платформи" пояснюється якраз намаганням задобрити Путіна, аби той пішов на гарантування транзитну газу по території України.

Хоча, якщо після зустрічі Меркель з Путіним вона не побачить кроків назустріч, то вона може і залишитися в Києві на заходи. Хоча б по цій ознаці ми зможемо зрозуміти, чи стали успішними її переговори в Москві. І чи буде Україна з транзитом.

Тому якщо у Меркель все вийде з Путіним, то від української влади вона може взамін просити, наприклад, не педалювати тему #ПП-2 перед Байденом під час візиту в США. А також пропонувати інші "плюшки": кредити, інвестиції в зелену (водневу) енергетику і тп.

Але це більше про не найближче майбутнє - те, де Маркель уже не буде.