Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
Голова Офісу президента Єрмак зустрівся у США з радником Дональда Трампа з питань нацбезпеки Майком Волцем, представником Трампа в Україні Кітом Келлогом, та новообраним віце-президентом Джейем Ді Венсом. Вже є інсайди, що Єрмак повертається без хороших новин для Зеленського а західні експерти пишуть, що зустріч провальна. Команда Трампа нібито не виявила особливого інтересу до пропозиції членства України в НАТО. Також The Wall Street Journal пише, що радники Трампа обговорювали мирні плани, які визнають окупацію Росією 20% території України. То що можна сказати про візит Єрмака?
Після зустрічі Єрмака з командою Трампа, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна не піде на територіальні поступки. “Мирний план Києва полягає в тому, щоб Росія забралася з України і дала нам спокій”, - заявив голова МЗС та демонстративно вийшов з зали пленарних засідань Організації з безпеки й співробітництва в Європі перед початком виступу глави МЗС РФ Лаврова. Цікаво, що спочатку західні ЗМІ повідомляють, що Зеленський сигналізує про готовність до переговорів. Потім відбувається різкий демарш Сибіги і з’являється заява Єрмака, що Росія не готова до переговорів, і лише виставляє ультиматуми. Тим часом президент України робить суперечливі заяви, щодо можливості вступу України до НАТО. Спочатку він погоджується на частковий вступ, потім каже, що Україна має всією територією увійти до Альянсу. При цьому в НАТО вже неодноразово заявили, що про прийняття України говорити зарано. Це сумбур та непослідовність у прийнятті рішень українською владою, чи все це є результатом перемовин з командою Трампа? Що відбувається?
Єрмак зауважив, що Україна готова негайно провести вибори після завершення війни з Росією. Про це він зазначив в інтерв'ю The Telegraph. Днями голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила про необхідність підготовки законодавчої бази під післявоєнні вибори з фокусом на інтернет-голосуванні. Ці заяви свідчать, що Банкова вже починає передвиборчу кампанію, а голосування хочуть провести у “Дії”?
Іспанська газета El Mundo із посиланням на джерела в українських дипломатичних колах пише, що Захід готує Зеленському "золоту ссилку" у Лондон після підписання мирної угоди та виборів. Навіть Захід не вірить у перемогу Зеленського на виборах?
Україна має ухвалити «важкі рішення» стосовно мобілізації, вважає держсекретар США Блінкен. «Навіть за наявності грошей, боєприпасів на передовій мають бути люди, щоб протистояти російській агресії. У нас є зобовʼязання: кожен солдат, якого Україна мобілізує, має пройти навчання й отримати обладнання, необхідне для захисту країни», — каже Блінкен. Тож, партнери чекають від Зеленського на вирішення проблеми мобілізації в Україні. Чому влада замість цього вкидає тези про мобілізацію жінок і зниження мобілізаційного віку до 18 років, хоча партнери з США та ЄС про це не просять, а заяви роблять лише люди, які є минулими військовими та політиками?
Тим часом росіяни готуються до до висадки на правий берег Дніпра та штурму Херсону. Про це повідомив Миколаївський губернатор Кім. "Ми давно, ще 4 місяці тому володіли цією інформацією і готувалися. Військові теж усі розуміють. Реагуватимемо відповідно до ситуації", - заявив Кім. Раніше Кім повідомив, що росіяни вже зібрали 300 човнів для переправи через Дніпро. Також росіяни стягують близько 130 000 солдат до Запоріжжя. Видання “РБК-Україна” повідомило, що армія РФ може розпочати свій наступ на Запоріжжя після 5 грудня. Сьогодні вже 6 грудня. То чого чекати на цих ділянках?
Кабмін вирішив не зупинятися на “Вовиній тисячі” та продовжити роздавати гроші українцям. Уряд запускає нову програму, за якою українці, яким виповнилося 18 років, зможуть отримати 908 гривень на купівлю книг українською мовою. Про це повідомив голова Мінцифри Федоров. Чи може влада витрачати державні гроші на книги, в той час, як українці по копійці збирають на допомогу армії?