Католицьке Різдво?

Католицьке Різдво?

Люди, цей "термін" запущено з Луб`янки. Аби протиставити нас решті світу. Ніякого "Католицького Різдва" не існувало і не існує. Бо 25 грудня Різдво відзначають також і більшість православних церков. Зараз не заглиблюватимемося у тонкощі календарів - Юліанського, Новоюліанського, Григоріанського - просто порівняємо інші речі.
7 січня Різдво відзначають: Російська, Сербська, Грузинська, Польська, Єрусалимська, Коптська, Вірменська церкви плюс Українська Греко-католицька і... Православна церква України.
25 грудня Різдво відзначають три з чотирьох "старих" церков (Константинопольська, Олександрійська та Антіохійська), а також Румунська, Болгарська, Кіпрська, Елладська (Грецька), Чеських земель і Словаччини, Албанська плюс Американська.
В сухому залишку. З 15 помісних православних церков, які входять до диптиху Вселенського (Константинопольського) патріархату Різдво 25 грудня святкують дев`ять, включно з Вселенським патріархом, а 7 січня відповідно шість.
В компанії Московського патріархату на чолі з Гундяєвим - лише 5 православних церков, які входять до диптиху, а поки не було створено нашу улюблену ПЦУ - взагалі було 4.
Як насправді правильно? Право на існування мають різні думки. Висловлю власну.
Правильно - 25 грудня. Бо на початку нашої ери, тобто при народженні Христа, на 25 грудня припадав День зимового сонцестояння. Це момент, з якого починав прибавлятися день. Символічне народження Сонця після Сонцекресу. А Сонце у давній християнські традиції, є символом Бога, в нікейські традиції - символом Христа. Навіть не так - хрест, або сварга були символом Сонця задовго до виникнення християнства.
Власне, 25 грудня є днем народження іранського сонячного божества Мітри, супутника Ора (Ормузда) - Бога-Отця. Це вже зороастризм. З якого беруть початок і юдаїзм, і християнство, і іслам.
Ну і, нарешті, останнє. Якщо святкувати Різдво 25 грудня, тоді можна спокійно випивати й закусювати на Новий Рік. Інакше на Новий рік ви мусите бути "на посту"...