Тут Reuters написали про супутникові знімки, на яких видно, як Китай переховує російське судно, що возить північнокорейську зброю.
Ці супутникові знімки здобули в Британському аналітичному центрі RUSI. Вони ж провели невеличке розслідування щодо самого судна. Кажуть, що називається «Ангара» і стоїть воно на якорі у східній провінції Чжецзян. Починаючи з серпня 2023, це судно перевозило в росію контейнери. А в цих контейнерах, скоріше за все, були північнокорейські боєприпаси. Може, звісно, рожеві поні, але щось підказує протилежне. Було мінімум 11 поставок між північнокорейським портом Раджин і російськими портами.
На знімках видно, що «Ангара» пришвартована біля судноремонтного заводу Zhoushan Xinya Shipvard в Чжецзяні. Він займає площу понад 900 тис. квадратних метрів. Спеціалізується на ремонті великих і середніх суден. Сам завод називає себе найбільшою судноремонтною компанією Китаю. Мають клієнтів і з Європи, і з Азії, і зі Штатів. А ще — стратегічну співпрацю з іншими світовими судноплавними компаніями. З Maersk i Evergreen Marine Corp, наприклад.
Ще травні 2022 Ангара потрапила під американські санкції. Перед прибуттям до Китаю, у січні цього року судно стояло в північнокорейських і російських портах з вимкненим транспондером. Скоріше за все, для ремонту або технічного обслуговування. Саме за цим транспондером автоматичної ідентифікаційної системи (AIC) його й ідентифікували. Бо його ненадовго ввімкнули, коли судно проходило ділянку Корейської протоки на шляху до Китаю.
Але. Тут подейкують, що в ЄС хочуть ввести санкції якраз проти тих суден, які постачають північнокорейську військову техніку в росію. Тому ось так переховуватись довго не вийде. Ці санкції можуть бути вже в 14-му пакеті. І, скоріше за все, будуть. Почекаємо.