"Коломойський продовжив атаку з метою встановити контроль над НБУ" - Влад Пономар

"Коломойський продовжив атаку з метою встановити контроль над НБУ" - Влад Пономар

Коломойський руками Шевченка продовжує атакувати Рожкову і Сологуба - людей, з команди свого ворога-В. Гонтаревої, які залишились зараз єдині у правлінні НБУ із часів Смолія.

В підписаному меморандумі з МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити незалежність НБУ!

Коломойський прагне за будь-яку ціну позбутися людей реформаторської команди Гонтаревої в НБУ. Йому потрібні в НБУ люди, які відстоюють його власні інтереси, а не державні. Люди, які за інтеграцію з РФ і розрив з МВФ. Бо для МВФ у відносинах з Україною найважливіші питання- збереження незалежності та стабільності НБУ, реформи, деолігархізація і питання Приватбанку. МВФ хоче гарантій, що Приватбанк не буде повернений колишньому власнику. МВФ у кожній своїй заяві зазначає, що Україні необхідно зменшити вплив олігархів на економіку. Для Коломойського Фонд – ключовий ворог, який заважає йому "господарювати". Тому НБУ - головний об'єкт для його атак.
Коломойський і Зеленський роблять все, щоб зруйнувати співпрацю з МВФ. МВФ та інші донори прекрасно розуміють, з ким мають справу.

❗Катерина Рожкова позбавлена повноважень з регулювання банківської сфери — вони відійшли безпосередньо до глави НБУ Кирила Шевченка.

Нацбанк змінив вертикаль підпорядкування і розподілу окремих структурних підрозділів НБУ. Також відбулися зміни у розподілі вертикалей підпорядкування за членами правління Нацбанку.

Відповідне рішення було прийнято 20 жовтня під час чергового засідання правління НБУ (№ 649-рш).

До прийняття цього рішення перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова відповідала за пруденційний нагляд. Тепер же повноваження Рожкової істотно скорочені.

Правління НБУ створило нову вертикаль — Регулювання фінансового сектора. До неї віднесені департаменти методології регулювання діяльності банків, методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, управління захисту прав споживачів фінансових послуг та департамент з управління діяльністю корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ. Керівництво та контроль за діяльністю підрозділів цієї вертикалі і буде тепер здійснювати Рожкова.

Вертикаль пруденційного нагляду приєднана до вертикалі Загальний блок. В результаті створена вертикаль Пруденційного нагляду та загальних питань. До неї додатково віднесено департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, фінансового моніторингу, аналітики та наглядових технологій, нагляду за ринком небанківських фінансових послуг. Загальне керівництво цією вертикаллю буде здійснювати голова НБУ Кирило Шевченко.

Таким чином, у прямому підпорядкуванні Шевченка виявиться 15 підрозділів — майже половина структурних одиниць НБУ, а Рожкова позбавлена повноважень з регулювання банківської сфери.

Влад Пономар