Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
- Влада реалізовує медійну кампанію з повної дискредитації української армії. Розберемо це на прикладі заяв депутатки Марʼяни Безуглої, а також критики з боку відомих блогерів.
- Президент Володимир Зеленський у вівторок, 27 серпня, провів прес-конференцію. Деякі його заяви викликали, м’яко кажучи, здивування. Він розповів про Татарова, який вбивав чеченців, про першу балістичну ракету, яка насправді не перша, про те, що Курська операція ЗСУ зупинила наступ росіян на Покровськ. Які можна зробити висновки з того, про що заявив голова держави? Для Зеленського вона була вдалою, чи провальною?
- Голову АМКУ Павла Кириленка, одного із 5-6 менеджерів Зеленського, звинувачують у незаконному збагаченні на 56 млн грн. Він пояснив, що його родина заробила 300 тис доларів на продажу малини. Народ у це повірить? Для кого вигадана така версія? До речі, Кириленко вніс заставу 30 млн грн і тепер перебуватиме на волі з електронним браслетом. Чи не втече він з країни разом з браслетом?
- У нас вже традиція. Як тільки політики, чиновники, блогери та інші наближені до Банкової особи потрапляють у поле зору антикорупційних та правоохоронних органів, вони відразу тікають за кордон. Цікаво, що останні втікачі - Волошин, Субота, Дмитрук незаконно перетнули кордон з Молдовою в одному і тому самому місці. Це схема чи збіг обставин? Хто буде наступним втікачем?
- В Україні дуже складна ситуація з енергетикою. Майже катастрофічна. Чого нам чекати взимку? Чи є загроза зриву опалювального сезону? Що треба робити владі, що українці змогли пережити цю зиму?
- На Сумщині збираються витратити 224,5 млн грн на охорону фортифікаційних споруд. Відповідний тендер оголосило ДУ “Інфраструктура Сумщини”. Які послуги охорони можна отримати за ці гроші? Озброєні охоронці, відеокамери спостереження? Про що йде мова? Чи це просто чергова схема розпилу бюджетних коштів?
- Півроку тому я попереджав, що Китай планує обмежити експорт дронів та комплектуючих. І навіть звернув увагу на це деяких структур. Реакуції не було. 31 липня я написав допис про те, що Китай вводить обмеження на дрони та комплектуюч і на нас чекають проблеми з забезпеченням, тож варто вже підготуватися. На це тоді також мало хто звернув уваги. Сьогодні про це написав Мадяр і його допис активно поширюють. Добре, що хоч зараз увагу звернули. Але вже запізно. І у черговий раз переконуюся, що дивитися на декілька кроків вперед у нас не вміють, а тих хто попереджає - не слухають. То може хоч зараз влада почне щось робити та займатись власним виробництвом? Бо якщо ЗСУ залишаться без дронів, буде катастрофа.
- Третина громадян України, а точніше 32%, вважають, що початок переговорів із Росією про припинення війни можливий лише після звільнення всіх українських територій. Однак 20% українців вважають, що з РФ можна домовитись про мир і зараз. При цьому всьому більшість українців говорять про неготовність виконувати вимоги Росії заради завершення війни. На визнання окупованих територій частиною РФ готові піти лише 9% українців, хоча торік таких було ще менше – 5%, а неприйнятним таку вимогу вважає 81% опитаних. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Про що це говорить? Ми бачимо, що у українців вже немає єдності та спільного бачення фіналу війни. Можливо, це тому, що у влади немає плану війни та плану перемоги? Немає комунікації з суспільством. Люди не розуміють, чого їм чекати?