Проти висловилися лише два члени комісії.
Як заявив голова комісії Володимир Гройсман, проект децентралізації буде направлений президенту, аби той передав поправки на ухвалення Верховній Раді.
За словами пана Гройсмана, у тілі Конституції не буде згадок про окремі райони Донецької та Луганської областей, проте у перехідних положеннях буде вказано, що порядок самоврядування там визначатиметься ухваленим парламентом законом.
Напередодні Венеціанська комісіяпідготувала проміжний висновок до проекту щодо децентралізації.
Три рівні управління
Новий адміністративний устрій буде включати територіальні громади, укрупнені райони, які раніше планували називати повітами, та регіони (нинішні області). Для створення укрупнених громад об’єднуватимуть кілька сіл, селищ і навіть міст.
Кілька громад утворять укрупнений район – нову адміністративну одиницю, яка буде значно більшою за нинішні райони.
Залежно від кількості населення, від чотирьох до шести-семи повітів складатимуть регіон, межі якого збігаються з нинішніми областями.
Громади отримають значну фінансову та управлінську незалежність, обиратимуть собі раду та голову. Більшість послуг, які раніше були у районах, надаватимуть у громадах.
Районні та обласні державні адміністрації, за задумом авторів проекту, скасовують, натомість в укрупнені райони та регіони президент за поданням Кабміну призначатиме префекта, який матиме функції контролю.
Звільняти префекта, за проектом, має право президент за поданням Кабміну.
Виконавча влада у регіонах та укрупнених районах належатиме виконкомам місцевих рад, а не державним адміністраціям.
Президент отримає право розпускати місцеві ради, якщо ті порушать Конституцію і загрожуватимуть цілісності України.
Джерело: bbc.com