Ледарям у навчанні допоможе кориця

Ледарям у навчанні допоможе кориця

Кориця є смачним доповненням до тостів, кави і булочок на сніданок. Цікаво, що згідно з результатами нового дослідження, опублікованими у виданні "Journal of Neuroimmune Pharmacology", вживання в їжу цієї спеції може поліпшити здатність до навчання.

Дослідження, проведене вченими з Медичного центру при Університеті Раша (Rush University Medical Center), показали, що вживання кориці лабораторними тваринами, які мали погану здатність до навчання, призводить до поліпшення цього показника.

Для визначення рівня навченості лабораторних тварин дослідники використовували лабіринт Барнса - стандартний кругової лабіринт, що включає 20 отворів. Після 2 днів навчання тварин дослідники визначали їх здатність знайти мета. Вони перевірили лабораторних тварин знову після 1 міс вживання ними кориці.

В експерименті тварини отримували мелену корицю, яка Метаболізований в бензоат натрію. Це хімічна речовина застосовується в медицині для лікування пошкоджень головного мозку. Бензоат натрію сприяє підвищенню рівня білка CREB, зниження GABRA5 і стимулює пластичність нейронів гіпокампу. Ці зміни, в свою чергу, призводять до поліпшення процесів запам'ятовування і навчання.