"Любителі в усьому виправдовувати владу, а проблеми шукати в інших..." - Ростислав Павленко

"Любителі в усьому виправдовувати владу, а проблеми шукати в інших..." - Ростислав Павленко

...часто закидають: "Що ви розказуєте про стандарти НАТО! Хіба їм відповідають Угорщина чи Туреччина?"

Зручна маніпуляція, та все ж маніпуляція.

На момент вступу до НАТО Угорщина критеріям Альянсу безумовно відповідала - тому й потрапила в першу хвилю розширення після закінчення Холодної війни.

Що стало після - інша історія. Яка змушує союзників бути ще уважнішими, щоб не допускати інших рецидивів.

А Туреччина - по перше, була залучена під час Холодної війни. А по-друге, є важливим донором у безпеку Альянсу, а не лише отримувачем допомоги. І це досягнуто завдяки динамічній економіці, захисту права власності, привабливості інвестиційного клімату. На цій основі збудовано активний і конкурентоздатний військово-промисловий комплекс, який дозволяє забезпечувати власні оборонні потреби.

Щоб зрівнятися з Туреччиною, Україні доведеться ... зробити саме ті зміни, яких вимагають НАТО і ЄС. Бо інвестиції залучаються і економіка розвивається не "нянями" (всупереч переконанню теоретиків від влади), а рівністю всіх перед законом, неупередженістю судів та прогнозованістю і стабільністю регуляторних правил.

До речі: економічні проблеми Туреччини почали загострюватися якраз тоді, коли почалося свавільне втручання в економіку і фаворитизм у призначеннях на відповідальні посади.

Так що замість спогорда пхикати "а от Туреччина...", варто спершу докласти зусиль і досягти принаймні таких самих успіхів в економіці, привабливості для інвестицій і їх захищеності.