"Люди, які випромінюють надію і яким хочеться вірити" - Костянтин Корзун

"Люди, які випромінюють надію і яким хочеться вірити" - Костянтин Корзун

Уважно слухав інтерв’ю Валерія Залужного про війну, країну та технології, і коротко перекажу основні тези: https://cutt.ly/GreT3pqW Бо є багато цікавого.

Питання ведучого: «Куди все рухається в російсько-українській війні?»

Відповідь В.З.: «Щоб продовжувати воювати та перемагати – потрібно мати зброю. Ця зброя має бути адекватна. Ми не можемо воювати луками та стрілами проти танків та гармат.»

«Ми бачимо сьогодні, що ..ми дещо відстаємо… у застосування безпілотних систем на оптоволокні, масовості застосування КАБів та захисту проти них, що дає росіянам певну перевагу». «.. і людський ресурс: у цьому ми не можемо зрівнятися з росіянами.»

Необхідні передумови ефективного ведення війни, на думку Залужного:

«1)Народ має бути готовий захищатися, 2) має бути надійна постійна міжнародна підтримка, 3) ми маємо мати адекватне військове керівництво, щоб воно могло побудувати єдину правильну стратегію нашої війни і 4) весь цей процес має ефективно керуватися».

Від себе прокоментую: по першому та другому пунктам маємо певну «просадку» останнім часом, а от з третім та четвертим пунктами – значно гірше, особливо з Верховним Командиром та ефективністю керування. І це вперше ВФ публічно озвучує тезу про «адекватне військове керівництво».

Цікаво, що Валерій Федорович чесно та відкрито визнав свою помилку щодо оцінки кількості втрат ЙР, після яких вони будуть готові відмовитися від війни - раніше він прогнозував цю цифру на рівні 100 тисяч руссо-організмів.

Прошу звернути увагу, що здатність визнавати помилки – це прям величезна рідкість серед українських політиків, особливо «трускавецького розливу». І це ознака самокритичної, відповідальної, розумною людини, яка не боїться критики і готова визначати свою недосконалість. А не те ****, шо січас.

Залужний: «Перша світова війна – поява танків та бойової авіації. Ось що могло змінити ситуацію на полі бою. Але біда була в тому, що сторони .. розвивалися паралельно і .. це призвело врешті решт до ступора. Наступний величезний скачок можна побачити на початку 70-х років, коли з’явилася високоточна зброя і керовані боєприпаси. Це те, що давало змогу отримати перевагу. Але ситуація змінилася з середин 90-х років, коли з’явилося застосування космосу в трьох його ракурсах: зондування Землі, GPS і космічний зв’язок. Це привело на поле бою т.зв. «систему управління високоточною зброєю»

"У 2023 році засоби РЕБ нівелювали такі засоби ураження як HIMARS, але з’явилися безпілотні літальні апарати, які окупували небо і на сьогоднішній день самі оці летальні апарати створюють так звану «мертву зону», коли неможливо підійти до лінії зіткнення, неможливо воювати і неможливо навіть винести поранених і загиблих – тому що рОботи контролюють повітря»

«Оцим чимсь новим, що може внести кардинальні зміни, має бути цей «новий порох» у вигляді технологій. Ми нарахували 17 пунктів, які можуть входити до цих технологій. І лабораторії знаходяться в Києві. Шкода, що не у науково-дослідних інститутах, а переважно у гаражах – але все ж таки ми йдемо до цього».

Особисто мені цікаво було б дізнатися оті «17 пунктів Залужного».

Залужний: «Наші партнери знаходяться у стані 24 лютого 2022 року.. Але наші партнери мають «космос» та «штучний інтелект», тому ми маємо постійно пам'ятати про наших партнерів і спрямувати ці технології для нашої перемоги»

Питання ведучого: «Якою має бути кількість ЗСУ, чи достатньо 900 тисяч?»

Відповідь В.З.: «Навіть розміри самої України будуть залежати від того, яка кількість людей готова її захищати. Головне для ЗСУ - мати певну кількість підготовленого мобілізаційного ресурсу на території України. Нова війна буде «війною на виснаження роботів». Жорстко, неприємно, але прагматично.

Останнє та головне для багатьох питання: «Валерію Федоровичу, Ви підете?»

В.З.: «Давайте спочатку здобудемо умови, за яких таке питання буде доречним. Прийдуть ці умови - тоді я, як людина на державній службі буду готовий відповідати на такі питання. Поки що задача -вистояти та зберегти нашу державу.»

Загалом враження: доросла людина розсудливо говорить розумні речі. Має системне (Карл!) та перспективне бачення шляхів вирішення проблем України. А не оте підліткове «Та давайте просто захріначимо додаток, який магічно поборе корупцію!»

Мова впевнена, спокійна, викликає довіру. А не сумнозвісний хаотичний потік свідомості закомплексованого ображеного нелоха, який без папірця жодного речення не може довести до логічного завершення. Разючий контраст.

При цьому Залужного просто приємно слухати. Це як у Бабеля: «Він говорить мало, але хочеться, щоб він сказав щось іще».

Чи ідеальний спікер? Не ідеальний. Приміром, моє вухо різало занадто часте використання слова «абсолютно». Але це не проблема для розумної людини, питання лише у практиці публічних виступів. Зараз при владі значно гірші «спікери».

Слухаючи інтерв’ю, не міг позбутися відчуття, що саме таких людей категорично не вистачає на чолі країни: досвідчених, врівноважених, з розумінням важливості розумного (!) застосування технологій.

Людей, які випромінюють надію і яким хочеться вірити. Які керуються здоровим глуздом, а не емоціями та образами. Які можуть бути чесними із суспільством.

Здається мені, що саме подібного типу люди будуть здатні привести Україну до процвітання. Бо молоді амбіційні недурачкі вже показали що свою «Найвеличнішість».

А Світ наразі крутиться у такій шаленій вирві, що хочеться хоча б за щось ментально зачепитися