"МАННЕРГЕЙМ ОЧИМА УКРАЇНЦІВ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"МАННЕРГЕЙМ ОЧИМА УКРАЇНЦІВ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Порошенка знову почали давити темою АТО, мовляв – не так воював, «злив патріотів в котлах» і подібна маячня. Знаєте, я все більше починаю розуміти чому Україна – не Фінляндія (за рівнем життя – одна з кращих в світі). Фінляндія як і Україна, свого часу мусила відбиватися від Московської імперії, при чому в умовах набагато гірших ніж ми. Сучасній путінській компадорсько-олігархічній Росії все ж таки до сталінського СРСР ще рости й рости. Символом оборони Фінляндії у Зимовій війні став маршал Маннергейм. У Фінляндії він національний герой.

Проте, якби на місці фінів були б сучасні українці, з Маннергейма склепали б ідеального «мародера і зрадника». Чому?

Ну, по-перше, Маннергейм був генералом російської імператорської армії. Це страшний гріх – в Україні ще й зараз чимало наших діячів не можуть простити генеральських погон гетьману Скоропадському. Маннергейм же був ще й одружений з росіянкою – донькою генерала Арапова. Маннергейм пустив у Фінляндію білу еміграцію, тобто відверту вату, яка до незалежності Фінляндії ставилася, м'яко кажучи, скептично. Тим не менш.

По-друге, Маннергейм не був фіном, він був шведом і по-фінськи до самої смерті говорит так-сяк. Райони населені шведами для Фінляндії в ті часи були таким самим головним болем, як для України нині «русини» і мадяри в Закарпатті. Думаю, аналогія зрозуміла.

По-третє, сучасні українці обов'язково звинуватили б Маннергейма в тому що він погано побудував «лінію Маннергейма». Якось забувається, що лінія ця існувала лише на виборзькому перешийку (в районі Виборгу), і являла собою переважно кулеметні ДОТи. 95% фінських солдат воювали не в ДОТах, вони воювали в земляних траншеях з бліндажами – як у Першу Світову війну. По всьому іншому фронту ніяких інших укріплень крім траншей не було як таке. До речі, в корупції чиновників Маннергейма звинувачували ще тоді.

А можна згадати ще й те, що фінська армія була паршиво забезпечена формою, що в ній було менше дясятка танків, що автомати «Суомі» потребували регулярної чистки і від бруду виходили з ладу, що основною зброєю у фінів була гвинтівка «Мосін-Наган» - так само як в Червоній армії. Тощо, тощо і тощо. Нарешті, воюючи з СРСР, Фінляндія не оголосила СРСР війну. Нічого не нагадує? Кожен факт окремо був би грандіозною зрадою у українців.

По-четверте, Маннергейму українці точно не пробачили б втрати Виборгу, виборзького перешийку і чималих територій в Карелії. Всі вони в складі Росії пребувають ще й досі.

По-п'яте, Маннергейм пішов на сепаратні переговори з Москвою зразу ж після прориву «лінії Маннергейма» і втрати Виборгу. Території завойовані совком були визнані російськими – те чого у нас нема й близько. Майже зразу були відновлені торгівельні стосунки між Фінляндією і СРСР – в інтересах фінських ділків-олігархів, що несли через війну шалені збитки. Зухвала торгівля на крові – хіба ні?

Можна ще згадати, що під час Другої Світової війни фінська армія Маннергейма не підтримала дії німецької групи армій «Північ» і не пішла на штурм блокадного Ленінграду. Згодом це дозволило укласти з СРСР не надто болісну для Фінляндії мирну угоду. Хоча, як би пішла війна якби Ленінград пав, нині можна тільки здогадуватися.

Як вам перелік заслуг і характеристик фінського головнокомандувача? Уявляєте яким «зрадником і мародером» його зробив би канал «1+1», якби такий був у Фінляндії?

Але реальність така. У Фінляндії Маннергейм – національний герой. Фіни чудово знають недоліки Маннергейма. Проте вони розуміють, всі його вади – ніщо порівняно з головною заслугою маршала. Він відстояв незалежність Фінляндії і не пустив до Фінляндії більшовизм.

Фіни уміють цінувати заслуги і знають ту межу, за яку з критикою заходити просто не можна. Це одна з причин чому Фінляндія у 20-х роках ХХ ст. здобула незалежність, тоді як Україна її втратила. І це одна з причин, чому Фінляндія одна з кращих в світі за рівнем життя. На відміну від України.