"Марнотворець": Ватикан намагається вирішити "китайські проблеми" ціною України - Орестократія

"Марнотворець": Ватикан намагається вирішити "китайські проблеми" ціною України - Орестократія

Святий престол інколи поводить себе так, ніби Ісус Христос був китайцем, а його посланцем на землі став лідер КНР Сі Цзіньпінь: вплив Пекіну на папську державу колосальний; особливо це помітно у її заграванні до кремля. Посланець Ватикану Маттео Дзуппі тільки-но повернувся з Китаю і підкинув доказів цій гіпотезі.  

Кардинал Дзуппі їздив у "мирне турне". Та не в Часів Яр і навіть не в Бахмут, а в Пекін. Та навіть цей факт уже перестає дивувати, коли дізнаєшся, що під час візиту ватиканського посланця покусав скажений Лавров, міністр закордонних справ Московії. Судіть самі:

З Китаю кардинал повернувся повністю просякнутий ідеями кремля: «Для припинення війни [РФ проти України] всі сторони повинні рухатися в одному напрямку, тобто знайти ключ до справедливого та безпечного миру».

Лавров молодець, бо погодився вести діалог. Для певності Дзуппі обмотав свою русофілію в елітну ватиканську упаковку: «Це безперечно позитивний розвиток подій, і узгоджується з баченням Папи Франциска».

Дзуппі бував і в Києві, і в Вашингтоні, і в Москві, та Пекін - це особливо історія. Адже Ватикан не приховує, що добивається прихильності Китаю. І Китай, подібно, готовий конвертувати свою лояльність на папське благословіння російської версії т.зв. «мирного плану».

Тут сам час згадати, що Ватикан уже не вперше молиться «на російських святих». Папа Франциск неодноразово озвучував думки, що трактувалися як заохочення РФ до подальшої експансії.

От зовсім нещодавно Папа фактично вихваляв російський імперіалізм путінського розливу, згадавши самодержців Петра І та Катерину ІІ й «величну, освічену імперію».  

Навесні він з докором сказав, що українці «не так вже і мріють про мирні переговори, тому що український блок дуже сильний: Європа, США… Вони володіють великою силою». Це фактично рімейк лавровської фрази «Захід накачує Україну зброєю». І, - "російський народ – це великий народ... »

А ще він молився за «невинно убієнну» Дугіну, збирався весною 2023-го побувати в РФ, і саме з російського боку відвідати Донбас.

Ватикан прагне добитися лояльності влади КНР в обмін на відновлення унітарної китайської католицької церкви, або рівних прав обох католицьких церков. Зараз у Китаї де-факто дві течії католиків.

Офіційна - Католицька асоціація Китаю: створена після «культурної революції», і діє під контролем уряду. Вона не визнає папського авторитету, і її метою є синхронізація католицької віри з китайськими комуністичними інтересами.

Лояльна до Ватикану католицька церква, яка стикається з репресіями: влада переслідує релігійних діячів та вірян, які виражають незалежні від компартії Китаю думки.

Складається враження, що Ватикан готовий обміняти частину українських земель на лояльність Пекіну до китайської католицької церкви. Папа Франциск, схоже, вирішив погратися в кардинала Рішельє, який при дворах королів Людовика XIII і Людовика XIV більше займався формуванням французької монархії, аніж справами духовними.

Папа Франциск, бажаючи підігравати великій світовій диктатурі, значно більше шкодить демократії та безпеці.