"Німеччина значно посилює Сили оборони" - Кирило Данильченко

"Німеччина значно посилює Сили оборони" - Кирило Данильченко

Ключові позиції нового пакету від Берліна— ракети до Patriot і 20 БМП Marder-1А3, які Rheinmetall має відправити у 2024 році.

Тепер у розпорядженні Сил оборони буде приблизно 130 «куниць».

Є дані про безповоротні втрати чотирьох з них, ще шість потрапили на фото й відео як пошкоджені, поламані й залишені — що з ними, наразі незрозуміло.

Але більшість готові до бою. Німеччина значно посилює Сили оборони: 120 БМП — це чотири батальйонні комплекти.

Стратегічне постачання для механізованих частин — по суті, дві бригади змішаного складу з двома важкими батальйонами і чотирма батальйонами на БТР М-113 з тих, що ремонтує Німеччина, взявши з наявності Данії.

Це якщо формувати тільки з гусеничною технікою, а можна комбінувати з колісною — такі бригади є в багатьох країнах.

Загалом, Marder-1А3 — чудова модернізація, з лазерними далекомірами, комплектами навісної броні, тепловізором і нічним каналом у навідника, дублювальною системою прицілювання в командира, гарною цифровою рацією та ПТРК другого покоління Milan.

З приводу того, що Німеччина шукає по світу додаткові батареї Patriot. Це лише здається дивним. Бо реекспортують країни нерідко.

Коли в когось війна, а в інших її не намічається, саме час робити гроші. Наприклад, у Йорданії батареї саме з колишньої наявності Німеччини.

Якщо нам потрібні саме РАС-3 (у йорданців попередня ітерація), то німці здатні модернізувати їх на своїх потужностях, тим більше, що європейський підрозділ корпорації Rayteon готується випускати до 2027 року і ракети, і пускові установки. Плюс освоїли локалізацію ПУ в Польщі. Узяти для модернізації батареї та передати з наявності ЄС теж реально.

З украй необхідного нам у попередніх пакетах були гусеничні бронетранспортери Warthog — дев'ять у вигляді КШМ і п'ять у вигляді ремонтно-евакуаційних машин.

Ці верткі, рухливі, із запасом 400 км ходу, пливучі й вантажопідіймальні (6.3 тонни) апарати використовують і як носіїв ПТРК і автоматичних гранатометів, і як ядро взводу ППО, і як БТР на 12 бійців.

Але німці явно роблять акцент на управлінні, логістиці, а також на інженерно-саперному оснащенні.

У найсвіжішому пакеті допомоги — дві інженерні машини Wisent 1, 11 мобільних систем розмінування, три мінні трали. У попередньому пакеті — 10 мінних тралів, шість інженерних машин Wisent 1 з вбудованим відвалом для розмінування, ремонтно-евакуаційна машина.

У принципі, той самий Warthog може слугувати носієм міномета, але підвезення боєкомплекту, евакуація підбитої техніки в тил, санітарна евакуація та управління впливатимуть дужче, ніж півтора десятка вогневих точок.

70 станкових 40 мм гранатометів і 2056 одноразових 90 мм гранатометів Matador — важка піхотна зброя «останнього кілометра». Оскільки вже не перша і не друга російська колона з батальйоном на марші доїжджають до позицій Сил оборони просто дорогою, незважаючи на ураження дронами й артилерійським вогнем, це не буде зайвим.

40 мм гранатомети НАТО мають боєприпаси, які здатні пробивати в лоб російські БМП і БТР. При цьому в доктрині вони займають нішу між кулеметом і протитанковим гранатометом, дозволяють створити «потік вогню» по піхоті, котра спішується, і одночасно вивести з ладу легку техніку.

Matador може пробивати 500 мм броні, одночасно працюючи проти укріплених будівель і піхоти, бо має дворежимну боєголовку.

Німеччина підтримує Україну у війні та планомірно нарощує виробництво боєприпасів (ще шість тисяч 155 мм снарядів), передає тризначне число БМП, постачає дефіцитні ракеті до ППО та важке піхотне озброєння, очі й засоби боротьби з ворожими пташками. Це неоціненна допомога зараз, поки США загрузли у внутрішньополітичній боротьбі.