Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Громадська організація «Вояцький Визвіл» та інші об'єднання родин військовополонених і зниклих безвісти захисників України проведуть у швейцарській Женеві акцію та публічно звернуться до МКЧХ
Бейонсе підтримала Гарріс, Маск виділив 44 мільйони на підтримку Трампа
Світові знаменитості дедалі активніше висловлюються на підтримку того чи іншого кандидата напередодні президентських виборів 5 листопада
*
Камала Гарріс за допомогою Бейонсе спирається на своє повідомлення про права на аборти в Техасі
На виборах, які можуть бути вирішені з найменшою перевагою, права на аборти можуть мати значення для того, хто вийде переможцем.
*
Мішель Обама, вперше виступаючи на передвиборчій кампанії Гарріс, каже, що перегони «занадто близькі, як мені подобається»
Мішель Обама вперше виступила на виборчій кампанії Камали Гарріс у суботу в Мічигані, де опитування показують напружену гонку.
*
Уоррен Баффет каже, що не підтримає Камалу Гарріс або Дональда Трампа. Ось чому він тримається осторонь політики.
Воррен Баффет не підтримає Камалу Гарріс або Дональда Трампа на пост президента, ймовірно, тому, що він не хоче негативної реакції на свій бізнес.
*
Боротьба за майбутнє пенсії в США розгортається в Пенсільванії, коли наближаються вибори
Пенсільванія входить до числа штатів із найшвидшим зростанням населення похилого віку. Це закладає основу для того, як виглядатиме вихід на пенсію в США.
*
Розвідка США пов'язала з Росією фейкове відео про «знищення» бюлетенів у Пенсільванії
Відео засудили місцеві відділення Республіканської та Демократичної партії
*
Китайські хакери зламали елементи телекомунікаційної системи США
За повідомленнями ЗМІ, їхньою метою, можливо, були передвиборчі штаби Трампа та Гарріс
*
Це нормально? Трамп запізнився на власний мітинг на три години, щоб закінчити інтерв’ю Джо Рогану
Трамп вибачився за своє запізнення, сказавши натовпу: «Я думав, що ви не заперечуєте надто, тому що ми намагаємося виграти».
*
Кандидат на посаду президента США Дональд Трамп знову стверджує, буцімто школи таємно відправляють дітей-трансгендерів на операції для корекції статі відповідно до їхнього самосприйняття
*
Міністр оборони США провів телефонну розмову із ізраїльським колегою Йоавом Галлантом
США уважно стежать за розвитком ситуації після ударів Ізраїлю по Ірану
*
Ізраїль: Атаки на Іран досягли цілей. США закликають країни тиснути на Іран для уникнення подальших атак
*
США схвалили продаж зброї Тайваню, включаючи системи ППО, випробувані в Україні
Угода вартістю 2 мільярди доларів включає ракетні комплекси NASAMS та ракети AMRAAM для них
*
Влада США затвердила правила для використання повітряних таксі
Із запровадженням нових правил у цивільній авіації офіційно запроваджується нова категорія повітряних суден вперше за 80 років
*
Вартість однієї акції компанії Tesla за підсумками останніх торгів у п’ятницю зросла на 3,4% до 269,23 долара США, що є найвищим показником з вересня минулого року
*
У легендарному Карнегі Голі відбувся другий концерт на підтримку України, цього разу присвячений українським дітям та молоді. Оркестр, названий «Оркестр для України», об’єднав молодих музикантів з 18 країн, які висловлюють солідарність з Україною у боротьбі проти агресії
*
Якщо війна в Україні продовжуватиметься в тому ж дусі, що зараз, то у 2025 році на Київ чекатиме поразка, вважає низка провідних американських експертів. Водночас вони кажуть, що так не обов'язково має статися і радять, що потрібно зробити для перемоги України.
Віцепрезидент Асоціації спеціальних операцій Америки, заступник командира загону спеціальних операцій Національної гвардії армії Північної Кароліни та колишній радник заступника міністра оборони США із розвідки та безпеки Даг Лівермор каже, що для уникнення поразки Києва Захід і український уряд повинні переглянути свій підхід до війни.
Пропозиції-2025
У публікації для Центру аналізу європейської політики (CEPA) Лівермор констатує, що Україна “напружена через невпинне просування Росії в кількох регіонах”.
“План перемоги”, базований на збільшенні військової допомоги та послабленні обмежень на удари по Росії досі не досяг своєї основної мети – забезпечити підтримку Заходу, нагадує експерт.
А основними проблемами України він називає бездонну здатність Росії кидати у війну потоки живої сили, власної чи партнерів, як то Північна Корея, сирійські найманці, люди з Південної Азії та інші. Таку підмогу експерт називає “веденням іноземних військ від імені Росії”.
Разом із дефіцитом зброї та з огляду на нинішню траєкторію війни, Захід і український уряд повинні ухвалити низку конкретних кроків. Зокрема, серед пропозицій Лівермора:
зниження мінімального віку і “більш агресивна” мобілізація: “ймовірно, з 25 до 22 або навіть 21 року”,
співпраця з європейськими імміграційними та правоохоронними органами, щоб поширити призов на військову службу для українських біженців за кордоном,
зняття обмежень щодо застосування західної зброї: “Якщо дозволити Україні завдавати ударів по критично важливих військових об’єктах на російській території – це порушить лінії постачання, аеродроми та російські командні центри, що змусить Москву перерозподілити свої сили в оборону та зменшити авіаудари по критичній українській інфраструктурі”,
посилення і розширення навчання збройних сил,
посилення виконання санкцій та економічний тиск, щоб гарантувати, що ці каральні заходи принесуть очікуваний ефект,
зміцнення східного флангу НАТО,
розгортання додаткових військ і обладнання НАТО у Східній Європі.
Без істотних змін у стратегічному підході перспективи для Києва стають дедалі похмурішими, наголошує автор цих рекомендацій. На його думку, цілеспрямовані коригування нинішньої тактики можуть допомогти Україні відновити ініціативу та наблизитися до досягнення сталого миру, змінити динаміку бойових дій на користь України та створити додатковий тиск на Кремль.
Лівермор також додав, що надання розвідданих у реальному часі, можливості ведення кібервійни та системи підтримки з повітря можуть дати Україні перевагу, яка їй потрібна, щоб протистояти просуванню Росії.
Дослідницький центр СEPA зазначає, що ці пропозиції не є офіційною позицією уряду США, міністерства оборони чи армії.
Brookings: пошуки альтернативи безпеки
Бачення змін, необхідних у 2025-му, озвучила і група авторів американського аналітичного центру Brookings Institution. Вони наголошують, що російські військові навмисно атакували населені пункти, цивільну інфраструктуру та енергетичні мережі, щоб “тероризувати та виснажувати українців, грубо порушуючи міжнародні закони війни та змушуючи мільйони українців залишати свої домівки”.
Кремлю сприяє і тривале партнерство з Китаєм, а також її поглиблення відносин з Іраном і Північною Кореєю.
З огляду на нинішній стан справ Brookings в очікуванні 2025 року закликає українців замислитися, “чи реально Україні прагнути звільнити всю територію, яку Росія вкрала з 2014 року?”
І якщо ні, то – чи розумніше для України шукати перемир’я, зберігаючи надію на повернення своїх земель у майбутньому за зміни політичного процесу.
“Звісно, будь-які подібні переговори могли б спрацювати лише за умови, що Росія також захоче змінити свої нинішні вимоги щодо надання їй не лише Криму, а й усієї української території в межах чотирьох областей: Херсонської, Донецької, Луганської та Запорізької”, – додають аналітики.
Стосовно архітектури безпеки аналітики закликають вирішити, чи пришвидшення членства України в НАТО “має бути незмінним елементом будь-якої мирної угоди, яку Київ і Москва можуть укласти в наступні роки, незалежно від уподобань Росії” або ж “чи існують інші архітектури безпеки чи гарантії, які можуть виявитися настільки ж корисними для безпеки України, а також більш придатними для переговорів з Москвою”.
Західна допомога Україні, припускають в аналітичному звіті, не зможе тривати нескінченно довго. Тож майбутня військова допомога може бути зосереджена на протиповітряній і протиракетній обороні та озброєнні, яке найбільше використовується для тактичних оборонних операцій (артилерія, безпілотні літальні апарати, технології боротьби з безпілотними літальними апаратами, системи електронної боротьби, зенітні та протитанкові ракети).
“Хоча війна в Україні наразі здебільшого у глухому куті, але є хороші шанси, що це зміниться — і, можливо, навіть кардинально — у 2025 році або навіть пізніше цього року. Війна була і залишається найбільшою загрозою європейській безпеці з 1945 року. Будь-якому американському президенту, а також новому Конгресу потрібно буде зосередитися на цьому важливому питанні”, – наголошують у Brookings Institute.
В Україні на 2025 рік покладають надії аж до завершення війни перемогою. Так, президент України Володимир Зеленський заявив, що реалізація розробленого Україною “плану перемоги” може призвести до закінчення війни вже у 2025 році.
З таким прогнозом погодилися окремі законодавці у ЗМІ.
Тим часом російський президент Володимир Путін 25 жовтня заявив, що Росія “не планує жодних поступок” щодо мирних переговорів з Україною.
Будь-яка мирна угода про припинення війни Росії з Україною, за його словами, має бути на користь Москви, цитує Путіна Bloomberg.
Американська журналістка та історикиня Енн Епплбаум у статті для The Atlantic заявила – є тільки один шлях закінчення війни в Україні:
“Росія має припинити війну”.
*
Україна самотужки виконує один з пунктів “плану перемоги” – перенесення війни на територію України, а також, не отримавши дозволу США на далекобійні удари по цілях в Росії, самостійно вражає їх дронами власного виробництва.
Це, на думку аналітиків, може змінити хід війни. Аналітики, кі говорили з газетою The Wall Street Journal припускають, що це також “може змусити президента [Росії] Володимира Путіна домовитися про прийнятний мир”.
Видання наголошує, що українські атаки на Росію зростають, хоча “ці глибокі удари…тепер майже не потрапляють у новини”.
Водночас Business Insider називає останні успішні українські удари. Так, зокрема, минулого тижня українські сили вдарили по складу боєприпасів на російській авіабазі, по паливних складах і складах авіаційної техніки Липецьк-2, а також по збройовому заводу в Нижньогородській області.
Американські офіційні особи та військові аналітики обмежилися заявами, що ця кампанія глибоких ударів, ймовірно, “ускладнить операції Москви в Україні”.
Раніше Держдеп США офіційно заявляв, що “Україні не потрібен дозвіл CША, щоб завдавати ударів у відповідь по цілях углиб Росії, адже вона може використовувати зброю, яку виготовляє самостійно”.
Пентагон також стверджував – Україна може перемогти Росію навіть без дозволу бити західною зброєю по воєнних цілях вглибині РФ Києву.
Міністр оборони США Ллойд Остін сказав: “”Я думаю, що у них є здатність продовжувати завдавати ударів на великі відстані, і вони це зроблять. Україна має багато можливостей, які ми надали в плані безпілотників".
За інформацією WSJ, Україна успішно здійснює саме цей сценарій – на тлі обмежень щодо американських ракет Київ використовує для атак власні безпілотники.
Зграї зі 150 українських безпілотників пролетіли сотні кілометрів углиб Росії
“Кілька разів за останні три місяці зграї зі 150 українських безпілотників пролетіли сотні миль углиб Росії, врізаючись у ракетні сховища, резервуари стратегічного палива, військові аеродроми і оборонні заводи”, – пише газета та додає, що минулого місяця одна з атак знищила близько 58 складів і залізничний термінал на артилерійському і ракетному арсеналі на північний захід від Москви.
“Те, що змінює ситуацію принципово – наша здатність повертати війну додому, в Росію”, – так президент України Володимир Зеленський коментував ураження арсеналу в Росії.
Наразі понад 20 різних українських компаній виробляють різноманітні безпілотники, включно з новою “Паляницею”, яка завдяки реактивному двигуну наближається до керованої ракети, свідчить WSJ.
Значна частина цього виробництва фінансується за допомогою західної допомоги.
Українські удари далекої дії досягли арктичних берегів Росії на півночі та районів, що межують з Казахстаном на сході. Усі завдавалися зброєю українського виробництва, наголошує WSJ. А окрім безпілотників Київ також націлив на Росію і власні крилаті ракети “Нептун”.
Newsweek також інформує про посилення українських ударів безпілотниками та ракетами по російській енергетичній і військовій інфраструктурі. Наприклад, про руйнівний удар по російському заводу з виготовлення компонентів балістичних ракет. Так, атаки зазнав завод, що виготовляє комплектуючі для російської армії – “Кремній Ел” у Брянську.
Катарський канал Al Jazeera додає, що Росія “не розкриває повний масштаб шкоди, завданої атаками безпілотників”, особливо військовій, транспортній чи енергетичній інфраструктурі.
За інформацією джерел The Wall Street Journal, на Заході побоюються, що відповідь Кремля може включати завдавання шкоди Заходу в інших регіонах, або ж активізацію диверсійної діяльності в Європі.
Наприклад, Росія може надати єменським хуситам складні ракети, які могли б потопити військові кораблі США в Червоному морі.
Раніше вона вже надавала хуситам розвідувальні дані для нападу на комерційне судноплавство.
Результати не будуть миттєвими
Військовий посадовець США сказав журналістам, що Пентагон очікує “певного впливу [далекобійних ударів по Росії, – ред.] на поле бою” та очікує, коли наслідки таких атак “проявляться суттєво”. Він додав, результати не будуть миттєвими, оскільки цілі знаходяться далеко від лінії фронту.
Джордж Баррос, аналітик Інституту вивчення війни сказав виданню Business Insider, що українські удари великої дистанції можуть “ускладнити для Москви відновлення наступальних операцій наступної весни”.
Удари по складах РФ з боєприпасами скоро дадуть результати для України, каже розвідка Естонії
*
В Україну відправили партію канадських бронетранспортерів LAV
Канадські Збройні Сили відправили в Україну партію нових бронетранспортерів LAV 6.0 ACSV в медичній модифікації з Німеччини.
*
Велика Британія та Німеччина співпрацюватимуть в розробці БПЛА
У рамках нещодавно підписаної угоди Trinity House Велика Британія та Німеччина планують співпрацювати в розробці передових БПЛА.
*
Міністр оборони Британії Джон Гілі визнав, що збройні сили його країни не готові до війни.
*
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер закликав Іран не відповідати на нічні авіаудари Ізраїлю, щоб не провокувати ескалацію конфлікту в регіоні.
Про це Кір Стармер заявив на пресконференції, повідомляє The Guardian.
Заклик Британії до деескалації
Так, очільник британського уряду сказав, що цілком розуміє право Ізраїлю захищатися від іранської агресії.
– Я так само чітко розумію, що нам потрібно уникати подальшої регіональної ескалації, тож закликаю всі сторони продемонструвати свою реакцію, найважливіше тут – це деескалація, – сказав Кір Стармер.
Франція та США також закликали Ізраїль утриматися від будь-якої ескалації або дій, здатних посилити обстановку крайньої напруженості в регіоні на Близькому Сході.
Атака Ізраїлю на Іран
Щонайменше сім вибухів прогриміли над Тегераном і містом Карадж, а також у східному місті Мешхед цієї ночі, коли ізраїльська авіація завдала своїх ударів по військових об’єктах Ірану. Інформаційне агентство IRNA повідомило, що загинули двоє іранських солдатів.
Повідомляється, що літаки Військово-повітряних сил Ізраїлю атакували місця склади та місця виробництва ракет земля-повітря і ще низку об’єктів ППО.
Ізраїльські авіаудари – це відповідь на ракетний обстріл, здійснений Іраном 1 жовтня.
Реакція Ірану
Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що країна має право і зобов’язана захищати себе від зовнішніх агресивних актів.
Назвавши ізраїльську атаку порушенням міжнародного права, МЗС Ірану заявило, що Тегеран визнає свою відповідальність за регіональний мир і безпеку.
Ірак, Саудівська Аравія, Катар, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати й Пакистан засудили атаку Ізраїлю на Іран.
*
Міністерство закордонних справ Франції узяло до відома ізраїльські удари по Ірану та закликало обидві країни утриматись від дій, здатних погіршити контекст «крайньої напруженості» в регіоні
*
На відміну від канцлера Німеччини Олафа Шольца та його оточення, політичні кола в Берліні підтримують передачу Україні далекобійної зброї.
Про це заявила очільниця оборонного комітету бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман на брифінгу в Києві.
«Більшість людей у «політичному Берліні» абсолютно впевнені щодо передачі всієї далекобійної зброї. Це канцлер і його оточення. І проблема в тому, що канцлер кілька тижнів тому він був у Нью-Йорку, в ООН, і сказав, що в жодному разі при мені. Тому я не дуже оптимістично налаштована», – пояснила вона.
Штрак-Циммерман впевнена, що якби Німеччина дозволила атакувати військові цілі на території РФ, інші б країні наслідували її приклад.
«Німеччина багато зробила і все ще багато робить, але дати зброю Україні і сказати, що ви можете використовувати її, але знаєте, тільки тут, а тут – ні, – це абсурд», – підкреслила депутатка Європарламенту.
Україна звернулась до Берліна з проханням надати їй крилаті ракети з дальністю 500 кілометрів ще в травні 2023 року, однак канцлер Шольц категорично відкинув цю ідею, попри заклики багатьох політиків зробити це. Він обґрунтував своє рішення небезпекою втягнення Німеччини та НАТО у війну.
*
Очільник німецького Бундесбанку Йоахім Нагель назвав неприйнятними заклики російських колег у G20 до міжнародної співпраці на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну
*
Росія намагається послабити економіку й витіснити Україну з іноземних ринків - Сибіга
У суботу, 26 жовтня, у ході візиту до Єгипту міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів у Каїрі двосторонні переговори з міністром закордонних справ, міграції та у справах єгиптян за кордоном Арабської Республіки Єгипет Бадром Абдель Ати
*
Сибіга закликав африканські й арабські держави протидіяти російським «вагнерівцям»
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час візиту до Єгипту заявив, що Росія експортує до регіону нестабільність та хаос, зокрема через діяльність в багатьох країнах Африки російських «вагнерівців»
*
Магучіх – найкраща легкоатлетка Європи
Українку нагородили на спеціальній церемонії
*
Члени підкомітету Європейського парламенту з безпеки й оборони, які увійдуть до нового скликання, здійснили візит до Києва для обговорення відбиття російської агресії, зміцнення європейської оборони шляхом інтеграції України.
Про це заявила євродепутатка й очільниця делегації Марі-Агнес Штрак-Циммерман на брифінгу в Києві.
Вона зауважила, що для її делегації було важливо здійснити перший візит до Києва в якості депутатів нового скликання Європарламенту. До неї увійшли політики з Іспанії, Франції, Фінляндії, Литви і Латвії.
Євродепутати мали переговори з Кабінетом міністрів, Верховною Радою, зустрілися з представниками громадянського суспільства, ветеранами й оборонної промисловості, а також взяли участь у конференції щодо Формули миру, зокрема щодо виведення російських військ і припинення бойових дій.
«Європарламент продовжуватиме ставити підтримку України як головне питання свого порядку денного і найрішучіше засуджувати загарбницьку війну Росії проти України. По-друге, вимагати від Росії негайно припинити всі воєнні дії в Україні, вивести всі сили та військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України, відшкодувати Україні збитки, завдані її народу, землі, природі та інфраструктурі», – запевнила Штрак-Циммерман.
«Ми приїхали, щоб надіслати рішуче повідомлення про солідарність і непосильну підтримку для України та її громадян перед лицем несправедливої та незаконної агресивної війни Росії. Ми повинні і надалі наполягати на тому, щоб країни-члени якнайшвидше забезпечили Україну всім необхідним», – підкреслила вона.
Очільниця делегації додала, що виступає за забезпечення нашої країни ракетами великої дальності та зняття всіх обмежень на застосування наданої зброї.
Ця місія, за словами Штрак-Циммерман, також дозволила безпосередньо обговорити поточну ситуацію, військові і безпекові потреби України та можливості зміцнення технологічної та промислової бази європейської оборони шляхом інтеграції оборонної промисловості України.
На першій сесії Європейського парламенту нового скликання хочуть запропонувати реорганізувати наявний підкомітет безпеки та оборони в окремий комітет і призначити його очільницею Марі-Агнес Штрак-Циммерман.
*
Війська РФ у Донецькій області намагаються наступати на Курахове
Місто є одним із вузлів української оборони
*
“Курськ – хороший урок”, – Мік Раян, генерал-майор Австралії у відставці
“Україна мала змінити статус кво і траєкторію війни. Тож, на мою думку, розрахунки були правильними… Курськ – хороший урок з політичної, стратегічної точки зору та з погляду поля бою”
*
НАТО зміцнює східний фланг на тлі війни в Україні
Війна в Україні кардинально змінює безпековий ландшафт Європи, створюючи постійну загрозу для східних кордонів НАТО
*
Турецька оборонна компанія ASELSAN представила нові антидронові системи на міжнародній оборонній виставці SAHAEXPO 2024, яка відбулася в Стамбулі
*
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін обговорив з послом Індії Раві Шанкаром перспективи співпраці двох країн у сфері оборонної промисловості
*
Президент підписав закон, який передбачає надання іноземцям й особам без громадянства можливості проходити військову службу за контрактом на офіцерських посадах у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту й Національній гвардії
*
На Сумщині нарощують бойові спроможності добровольчих формувань
*
З Куп'янської громади Харківської області, яку постійно обстрілюють російські війська, щодня евакуюють від 100 до 200 людей
*
Унаслідок авіабомбових ударів по Костянтинівці одна людина загинула і троє поранені
*
У Дніпрі завершена пошуково-рятувальна операція. Профільні служби працювали з ночі і до вечора
*
27 жовтня у Дніпрі оголошено днем жалоби за загиблими внаслідок ракетної атаки військ РФ
*
Артилерійський удар РФ по Станіславу: двоє загиблих, кількість поранених зросла до п’яти
*
У суботу під ударом армії РФ були Нікополь, Покровська, Марганецька, Червоногригорівська, Мирівська громади
*
Протягом суботи, 26 жовтня, на фронті сталося 159 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками, найгарячішими залишаються Покровський та Курахівський напрямки
*
У Гаазі відбувся міжнародний форум зі сталого розвитку, який має на меті об'єднання зацікавлених сторін з бізнесу та фінансового сектору України й ЄС задля відновлення України.
ГО «Асоціація експертів зі сталого розвитку» (ASDE) організувала дводенний міжнародний форум для підтримки України у Києві 24 жовтня та в Гаазі 25 жовтня. Форум проходить вже четвертий рік поспіль.
«Цього року ми говоримо про формування фінансування на принципах сталого розвитку. Це про залучення інвестицій, це про те, як Україна рухається в напрямку до євроінтеграції та на яких умовах. Ми всі знаємо, що зараз є певні вимоги до України: відповідати екологічній політиці Євросоюзу. Тож ми говоримо про інтеграцію нашої державної політики у відповідності до законів Євросоюзу. Ми обговорюємо і шляхи вирішення, і програми, які ми вже маємо на сьогоднішній день. Ба більше, під час форуму другий рік поспіль укладаються чудові угоди. Ми прагнемо та допомагаємо позиціонувати Україну як рівноправного партнера з європейськими країнами, як партнера, який має бізнес, якому можна довіряти», - сказала у коментарі голова та членкиня Наглядової ради ASDE Аліна Соколенко.
Вона також зазначила: «Форум приносить нові угоди, нові взаємодії між учасниками. І я вже бачила, що з ЄБРР вже як мінімум дві угоди буде під час цих заходів».
За її словами, українці швидко адаптуються до будь-яких умов: створювати нові рішення, щоб рухатися вперед та розвиватися, попри обставини, навіть в умовах війни.
«Напевно, європейці можуть цьому повчитися в українців: працювати за будь-яких умов. Без світла, під обстрілами, але бізнес працює», - зазначила Аліна Соколенко.
Водночас посол України в Нідерландах Олександр Карасевич наголосив, що Україна не чекає, коли настане мир, а вже працює над відбудовою в умовах повномасштабної війни.
«Війна спричинила великі руйнування. В Україні ми не чекаємо того дня, коли прийде мир для того, щоб почати відбудову, ми вже відбудовуємо нашу країну. Ми знову зводимо стіни зруйнованих будівель, ми закладаємо цеглини заради нашого майбутнього та наших дітей. Нам важливо знати, що ми не самі у цій боротьбі. І нам важливо, що ми можемо створити разом багато успішних проєктів», - сказав він.
Посол України також зазначив, що «іноземці, які приїжджають в Україну, попри війну та руйнування, бачать силу українців, їхню відданість та впевненість у нашій перемозі. Їх вражає, як люди гуртуються та не здаються. І вони розуміють, що цю націю ніколи не зламати».
ASDE разом із партнерами форуму прагне об'єднати зацікавлені сторони у бізнесі та фінансових секторах України та ЄС для відвертої та практичної дискусії про те, що потрібно зробити задля відновлення України.
Серед цілей форуму створити платформу для спільноти бізнесу сталого розвитку України та країн-партнерів для реалізації спільного бізнес-розвитку в умовах глобальних загроз. Об’єднати місцеві підприємства з міжнародними інвесторами.
Створити платформу з глобальних фінансових методологій та практик, що допоможе знайти необхідні ресурси для відновлення, коригування та розвитку діяльності не тільки для українського бізнесу під час війни та післявоєнного періоду, але й для бізнесу в інших нестабільних та пост-конфліктних країнах.
*
На площі Ринок у Львові в неділю, 27 жовтня, вдруге проведуть Ярмарок ветеранського бізнесу
*
У столиці відбувся благодійний спортивний фестиваль DYKA GONKA на підтримку 15 бойових бригад Збройних сил України
*
У Києві учасники Школи універсального дизайну від Програми розвитку ООН провели аудит низки закладів культури на доступність для людей з особливими потребами
*
Національні парки «Черемоський», «Гуцульщина», «Зачарований край» та «Сколівські Бескиди» отримали п'ять пікапів і 10 мотоциклів, придбаних за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства та уряду Німеччини
*
Верещук - Приватизація підприємств, які виробляють протези, не на часі. Під час війни такі підприємства краще залишати під державним контролем
*
Із 1 січня наступного року набере чинності Закон України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", що має покласти край напівлегальній торгівлі полісами за цінами нижче ринкових
*
“Тіні на лівому березі” – автор фільму про російський терор на окупованих територіях України про те, що хотів донести західній аудиторії
“Тіні на лівому березі” – у Києві відбулася прем'єра розслідування The Kyiv Independent. Фільм розповідає, як російська окупаційна влада проводить масовий терор на лівобережжі Херсонської області
*
Документалістка Ольга Журба: Художнє кіно дає інші, в чомусь більші можливості
Українська документалістка Ольга Журба, яка отримала головний приз Ризького міжнародного кінофестивалю (RIFF) зі стрічкою «Пісні землі, що повільно горить», хотіла б надалі знімати художні фільми
*
Ділянку площею 5,5 га на Харківщині, де розташована пам’ятка археології - городище «Шеєрманівське» - повернули у власність держави
*
Жолнович - Реформування системи медико-соціальної експертизи та соцпідтримки осіб з інвалідністю не вплине на виплачування пенсій, призначених на законних підставах
*
ЦВК Грузії обробив 70% бюлетенів: правляча партія лідирує на парламентських виборах
В будь-якому разі “Грузинська мрія” не отримає тепер парламентської більшості, як було до цього
*
У Грузії завершився день голосування на парламентських виборах
Результати голосування визначать зовнішньополітичний курс країни
*
Партія експрезидента Грузії Саакашвілі «Єдність – Національний рух» не визнає результатів парламентських виборів, які відбулися у країні 26 жовтня
*
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у суботу ввечері привітав правлячу партію Грузії «Грузинська мрія» та прем’єра країни Іраклія Кобахідзе з перемогою на парламентських виборах, хоча Центральна виборча комісія ще не опублікувала жодних результатів
*
Комітет державної безпеки Білорусі включив до списку «терористів» 25-річну активістку з Речиці Божену Жолудь - дівчину померлого у Києві активіста Віталія Шишова
*
Путін зробив заяву, яка свідчить про те, що «втома від України» Заходу заохочує Росію продовжувати агресію в Україні – ISW
*
Північна Корея очікує військової допомоги Росії в обмін на розміщення військ в Україні
*
російський “Газпромбанк”, який перебуває під санкціями США, може купити мережу Auchan в росії
На початку повномасштабного вторгнення на росію припадало 10% світових продажів Auchan
*
На росії розбилися два вертольоти за один день
Про падіння Ка-27 заявив близький до ВПС росії канал Fighterbomber
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім