Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.12.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.12.2024

1. Росія стала світовим лідером за відтоком капіталу в $1 трлн за 25 років.  

- За даними Центробанку рф за останні 25 років росія втратила понад $1 трильйон через відтік капіталу.  

- У період з 2000 до 2021 року приватний сектор вивіз з країни $803,9 мільярда. Найбільші втрати були зафіксовані у 2014 році ($152,1 млрд) та 2008 році ($133,8 млрд).  

- Чистий приплив капіталу спостерігався лише двічі — у 2006 і 2007 роках.  

- З початком війни проти України ЦБ припинив публікувати дані про відтік капіталу, однак експерти оцінили втрати у $253 мільярди за перші півтора року бойових дій.  

- Попри спроби переорієнтувати економіку на Схід після розриву відносин із Заходом, нові інвестиції так і не надійшли.  

- За 2023 рік та першу половину 2024 року прямі іноземні інвестиції в реальний сектор скоротилися майже на 30% — з $442 мільярдів до $318 мільярдів, згідно з даними Центробанку рф.

2. Російські підприємства починають відчувати серйозні наслідки війни.

- За останні шість місяців індекс російських акцій IMOEX впав майже на третину, а кількість корпоративних банкрутств зростає. Центральний банк росії підняв ключову ставку до 21%, що різко підвищило вартість кредитів. Санкції США і ЄС обвалили рубль і підняли вартість імпорту.

- Загострюється і дефіцит робочої сили, рівень безробіття знизився до 2,3%, оскільки військова промисловість забирає значну частину трудових ресурсів.  

- Головна проблема для бізнесу – високі витрати на кредити. Близько половини корпоративних боргів мають плаваючі ставки, що зробило їх дуже дорогими.

- Це змусило багато компаній відкладати платежі постачальникам.

- Російська залізниця, одна з найбільших держкомпаній, вже оголосила про плани скорочення інвестицій. Союз торгових центрів звернувся до уряду за допомогою, попереджаючи, що без пільгових кредитів і реструктуризації боргів близько 200 торгових центрів ризикують збанкрутувати.  

- Ціни на сировину продовжують зростати, терміни постачання комплектуючих затягуються, а підприємства стикаються зі складнощами в пошуку працівників.

- Уряд планує підвищити податок на прибуток із 20% до 25%, що створить додаткове навантаження на компанії.

- У технологічному секторі компанії страждають через дефіцит напівпровідників та відтік кадрів, що гальмує розвиток інновацій, зокрема штучного інтелекту.  

- Економічні проблеми посилюються через зміну умов ведення бізнесу. Втрата прав власності і залежність від підтримки влади стали звичними.

- Багато компаній змушені миритися із затримками платежів і браком коштів, тоді як ресурси Кремля на підтримку економіки і фінансування війни вичерпуються.

3. У листопаді доходи росії від продажу нафти скоротилися на 21% у порівнянні з минулим роком через падіння цін на нафту марки Urals.  

- Міністерство фінансів росії розрахувало рівень податку за місяць на основі ціни 64,72 долара за барель Urals — основної експортної суміші країни — нижче ніж 81,69 долара рік тому.  

- Загальні доходи від нафти та газу знизилися на 17%, до 801,7 млрд рублів. Це може ускладнити фінансування війни в Україні, оскільки військові витрати залишаються пріоритетом.  

- Ціни на нафту, нижчі за 60 доларів за барель, становлять ризик для російської економіки, тоді як альянс ОПЕК+ обговорює подальші дії для стабілізації ринку.

4. У росію запрошуватимуть програмістів з Індії через кадровий голод.  

- Один з найбільших російських маркетплейсів Ozon збирається найняти кілька сотень розробників програмного забезпечення (ПЗ) та інших IT-фахівців в Індії.  

- Зокрема, компанія шукає агентства для допомоги в оформленні та доставці нових співробітників з Індії.

- В рамках контракту необхідно оформити квитки для 150-300 індійських фахівців, які будуть переміщатися в росію групами по 10-15 осіб на місяць.

5. росія значно скоротила плани щодо випуску двигунів для літаків SSJ-100, МС-21 та Ту-214.  

- Замість 192 одиниць двигунів, як планувалося раніше, у найближчі два роки буде випущено лише 128. Це випливає з документації Мінпромторгу рф.  

- Зокрема, у 2025 році заплановано виробництво 24 двигунів (шести ПД-8, семи ПД-14 і 11 ПС-90), а у 2026 році — 104 одиниці.  

- Проте у 2024 році Об'єднана двигунобудівна корпорація мала випустити 12 двигунів ПД-14, але змогла зібрати лише два.

- Сертифікація двигуна ПД-8 ще не завершена.  

- Це скорочення обмежить випуск нових літаків. До кінця 2026 року очікується виробництво лише 25 SSJ-New та 17 МС-21, за умови дотримання скоригованих планів.

6. Ціни на труни в росії з початку війни злетіли на 74%.  

- Стрімке зростання цін на труни почалося в перші місяці вторгнення в Україну: за лютий-серпень 2022 року їх виготовлення подорожчало на 12%, або 548 рублів.  

- Нове зростання похоронної інфляції відбулося невдовзі після оголошення мобілізації: якщо у вересні 2022 року одна труна коштувала 4998 рублів, то в лютому 2023-го вже 6669 рублів - тобто на 33% дорожче.  

- Загалом, за 2022 рік труни подорожчали на 48%, за 2023-й – майже на 12%, а за 9 місяців 2024-го – ще на 10%.

7. Мінфін США ввів санкції проти п’яти фізичних і п’яти юридичних осіб, пов’язаних із мережею компаній TGR Group.

- Як стверджує американське відомство, ця міжнародна мережа допомагала російським елітам обходити санкції, використовуючи цифрові активи, зокрема стейблкоїни, забезпечені доларами США.  

- Серед юридичних осіб у списку зазначені Pullman Global Solutions (США), Siam Expert Trading Company Limited (Таїланд), TGR Corporate Concierge (Велика Британія), TGR DWC (ОАЕ) та TGR Partners, яка має офіси в Москві, Лондоні, Сінгапурі та Ризі.  

- Мінфін США також заявив, що TGR Group залучала інші компанії, зокрема Smart Group, яку очолює громадянка росії, що вже перебуває під санкціями.

8. Румунія звинуватила росію у втручанні в президентські вибори.

- Національна рада безпеки країни оприлюднила дані, що свідчать про масштабну кампанію, спрямовану на підтримку проросійського кандидата Келіна Джорджеску.

- Розвідка заявила про понад 85 тисяч кібератак на виборчу систему, які мали на меті зміну даних та виведення інфраструктури з ладу. Кампанія, організована через платформи TikTok, Telegram і Discord, використовувала анонімізацію та іноземні ресурси.

- Водночас Джорджеску не задекларував витрат на свою кампанію. TikTok видалив низку акаунтів, які просували кандидата, лише після першого туру виборів, а його відео не позначалися як політична реклама.

- На думку румунських спецслужб, масштаби втручання свідчать про залучення державного ресурсу.

9. Китай запровадив санкції проти 13 американських військових компаній у відповідь на постачання зброї Тайваню та транзит президента Тайваню Лай Чін Те через територію США.  

- Це стало реакцією на угоду, згідно з якою США планують продати Тайваню запасні частини та технічну підтримку для літаків F-16 і радарів на суму 385 мільйонів доларів. Пекін вважає це порушенням свого суверенітету та територіальної цілісності.

- Санкції поширюються на такі компанії, як Teledyne Brown Engineering Inc, BRINC Drones Inc, Shield AI Inc, а також Raytheon, BAE Systems, United Technologies та інші.

- Шість керівників цих компаній також потрапили під санкції: їхні активи в Китаї будуть заморожені, а їм заборонено в’їзд до країни.

- Китай також заборонив своїм організаціям і громадянам вести будь-які справи із санкціонованими компаніями чи особами.

10. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що росія є найбільшою загрозою безпеці країни та залишатиметься такою в найближчій перспективі.

- Виступаючи у Бундестазі, він зазначив, що росія перелаштувала свою економіку на воєнні рейки, випускаючи щороку від 1000 до 1500 танків.

- Це удвічі більше, ніж загальна кількість танків у п'яти найбільших європейських країнах.  

- Пісторіус наголосив на необхідності врахування цієї загрози в оборонній політиці Німеччини та Європи.

11. Генсек НАТО Марк Рютте звинуватив росію в наданні допомоги Північній Кореї для розвитку ядерної та ракетної програм в обмін на зброю, боєприпаси та військову підтримку.  

- Він підкреслив, що така співпраця загрожує дестабілізацією на Корейському півострові, сусіднім країнам та навіть території США.

- Рютте також зазначив, що зростаюча кооперація між росією, Китаєм, Іраном та КНДР підсилює ризики глобальної нестабільності, адже конфлікти, які мали б вирішуватися політичними шляхами, ускладнюються через таку підтримку.

 Більше на https://t.me/Omelyan_News