1. Перші обмеження та їхні наслідки через міжнародні санкції росіяни почали на собі відчувати ще 2014 року. І якщо сьогодні кожен бачить різке і значне зростання цін на все, то рівень падіння рівня життя за останні 8 років багато росіян усвідомити не встигли.
- Вже зафіксовано падіння купівельної спроможності на 27%.
- Ціни на продукти суттєво зросли. Кілограм яловичини в середньому по росії з 2014 року подорожчав на 75%, риби - у 2 рази, окремих овочів і фруктів - у 2 рази, сиру - майже в 2 рази, чай - на 147%, шоколад - на 123%, розчинна кава - на 68%. Вартість вареної ковбаси та сосисок зросла більш ніж на 80%.
- За останні 8 років бензин АІ-92 у середньому подорожчав на 47%, АІ-95 – на 46,4%.
- Самі автомобілі теж подорожчали: російські — на 180% з 2014 року, іномарки — на 84% з 2018. З відходом закордонних автоконцернів ситуація стала дуже сумною. Тепер за найдешевшу комплектацію Lada Granta доведеться віддати 680 тисяч рублів — у 2014 році вона обійшлася б у 293,6 тисячі.
- Вечеря у ресторані за 8 років подорожчала на 51%.
- На стільки ж ритуальні послуги.
- Жіночі стрижки стали коштувати вдвічі більше.
- Ціни на верхній одяг зросли на 52%.
- Техніка теж стала менш доступною.
Натомість у росії все добре з алкоголем. На зарплату 2014 року можна було купити 61 літрову пляшку горілки, у 2022 — аж 114. Спиртне стало доступнішим за товари першої необхідності.
2. Португалія відмовила у видачі "золотих віз" усім громадянам росії, які їх запросили після початку війни в Україні.
3. Глава МЗС Чорногорії запропонував запровадити візи для громадян росії.
- Ранко Кривокапіч виступив із такою ініціативою після рішення Ради Євросоюзу призупинити спрощений візовий режим із росією.
- Зараз громадяни рф можуть в'їжджати до Чорногорії просто з закордонним паспортом, що діє, і перебувати на території країни до 30 днів.
4. Греція підготувалась до можливого припинення поставок російського газу взимку.
- Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що його країна "готова до найгіршого можливого сценарію, коли росія припинить постачання природного газу".
- Греція підготувала достатню кількість зрідженого природного газу, кілька електростанцій готові перейти на нафту з газу, а потужності, що працюють на вугіллі, були нарощені.
5. Франція заарештувала нерухомість власника медіа-холдингу РБК Григорія Березкіна на €70 млн.
- Йдеться про кілька шале у Куршавелі. Родині Березкіна належать дві французькі компанії SCI Sunny Day та SCI Snowy day. На Snowy day записано п'ять шале, ще два зареєстровані на іншу компанію.
- Список заарештованого майна включає: Chale Snowy Day, Chale Du Bhoutan, Chale La Mandragore та Сhale Du Cachemire.
- Після початку війни Європейський Союз ввів санкції проти Берьозкіна, назвавши його «поплічником» путіна.
- Також Березкін потрапив під санкції Великобританії, Австралії та втратив «золотий паспорт» Кіпру.