1. Лідери країн ЄС дійшли згоди про часткову заборону експорту російської нафти до ЄС.
Тепер ЄС зможе заборонити ввезення близько 2/3 нафти з Росії, що закуповується ним, "зменшуючи величезне джерело фінансування її військової машини".
2. Крім того, новий пакет санкцій включає:
• відключення від SWIFT "Сбербанку";
• заборона ще 3 російських державних мовників;
• накладення санкцій на осіб, які відповідають за військові злочини в Україні.
3. ЄС скоротить експорт нафти з рф до кінця року на 92%
4. Втрати росії від нафтового ембарго Євросоюзу можуть досягти $22 млрд нафтових доходів на рік:
• від заборони на експорт нафти до Європи морським шляхом росія втратить близько $10 млрд. на рік;
• припинення поставок трубопроводом через північну гілку нафтопроводу «Дружба» до Польщі та Німеччини скоротить доходи ще на $12 млрд.
5. У росії спостерігається значний спад кредитування фізосіб.
• Через сильне зростання відсоткових ставок і посилення умов кредитування середнє скорочення кредитування по росії становить -53%.
• У квітні серед лідерів зі спаду кредитування фізосіб опинились Колима (-60,5%), Комі (-60,4%), Білгородська (-60,2%) та Брянська (-59,6%) області.
• Найменш сильний спад - у Якутії (-39,2%), Чечні (-43,3%), Севастополі (-43,8%) та Криму (-44,2%).
6. Згідно з офіційними даними у березні 2022 року військові витрати на росії склали 450 млрд рублів або 15 млрд рублів на день, у квітні 627 млрд або трохи менше 21 млрд рублів на день.
7. Робота понад 86% російських компаній порушена внаслідок запровадження санкцій:
• 77,4% до санкцій адаптувалися або сподіваються це зробити;
• 11,7% зупиняють бізнес – повністю чи частково.
8. Переважна більшість опитаних (67,1%) російських підприємців зазнають, що відчувають результати економічного спаду.
• 29,4% повідомили про зниження виручки;
• 24,9% підприємців охарактеризували свій стан як серйозний спад;
• 7,1% – як кризу;
• 5,7% заявили, що закрили свій бізнес чи мають намір зробити це найближчим часом.
• 10,4% опитаних відповіли, що їхній бізнес, як і раніше, стабільний і продовжує зростати.
9. Найзначнішою проблемою російські підприємці визнали спад попиту (62,2%), далі йдуть дефіцит оборотних коштів та касові розриви, розрив ланцюжків поставок та складності доставки з імпорту.
10. Минулого місяця в рф було видано 49 372 іпотечні кредити, що на 74% менше, ніж у квітні 2021 року.
11. Обсяг виданої у квітні іпотеки скоротився на 70%. При цьому, судячи із середньозваженої ставки (7,64%), люди брали лише кредити за пільговими програмами.
12. До кінця року в москві та підмосков'ї ціни на квартири можуть зрости до 30%. Це відбудеться через подорожчання будматеріалів та збоїв у постачанні зарубіжної спецтехніки. Ціни не підуть вниз навіть за падіння попиту.
13. У росії можливий дефіцит рису: 2022 року власний урожай скоротиться на третину.
• За прогнозами російського зернового союзу в росії цього року вдасться зібрати лише 700 тис. тонн рису замість нормальних 1,1 млн. тонн, частина з яких йшла на експорт.
• При цьому населення споживає близько 1 млн. тонн рису на рік, з них 200 тис. тонн припадає на імпортний довгозерний рис.
• Таким чином, дефіцит російської продукції складе близько 100 тис. тонн, а для експорту не залишиться нічого.
• У будь-якому випадку у виробників не буде можливості займатися експортом рису – уряд росії планує його заборонити з 1 липня до 31 грудня 2022 року для підтримки стабільності.
14. Канада оголосила про нові санкції проти рф. Як повідомляє МЗС країни, до списку увійшли 4 російські компанії 22 фізичні особи.
Під обмеження потрапили: "Инвестторгбанк", "Россельхозбанк", "Управляющая компания РВК" і "Управляющая компания Российского фонда прямых инвестиций". А також коханка путіна Аліна Кабаєва.
15. Лондонська фондова біржа скасувала допуск цінних паперів «Газпрому». Вихід з біржі розпочався сьогодні.
16. Акціонери ЛУКОЙЛу достроково припинили повноваження Вагіта Алекперова на посаді президента ЛУКОЙЛу.
17. Російський Інвестбанк "Ренесанс Капітал" (RenCap) закриває свій офіс у Нью-Йорку і припиняють глобальне аналітичне покриття компаній.
Також, RenCap може припинити операцію через лондонський офіс. У «Ренесанс Капітал» на даний момент відкрито 8 офісів: у Москві, Лондоні, Нью-Йорку, Каїрі, Нікосії, Лагосі, Найробі та Йоганнесбурзі. Там працюють понад 500 людей.
18. Sweco зупинила всі проекти у рф. Sweco - провідна європейська консалтингова компанія в галузі архітектури та проектування.
19. Фінська будівельна компанія YIT завершила процес продажу свого бізнесу в рф. YIT закрила угоду із продажу свого російського підрозділу девелоперській групі "Еталон".
20. Бренд Jacquemus вирішив піти з росії. Модельєр Сімон Жакмюс розіслав партнерам «дуже емоційний лист», в якому і оголосив, що нових постачань до рф більше не буде.
21. TikTok заблокував акаунт Russia Today DE, видалив усі відео та передплатників.