Офшорні фірми з вкраденими Янокувичем грішми купували напарники адвоката Трампа

Офшорні фірми з вкраденими Янокувичем грішми купували напарники адвоката Трампа

Сємьон Кіслін (на головній світлині), бізнес-партнер Дональда Трампа, має 14 жовтня надати свідчення під час допиту у справі імпічменту американського президента. Кіслін намагався заволодіти мільйонами доларів, які українські прокурори оголосили вкраденими, повідомляє Al Jazeera.

 Кіслін є давнім другом особистого адвоката Трампа – Руді Джуліані. Ще протягом 1990-х років цей народжений в Україні бізнесмен робив пожертви на політичні кампанії Джуліані.

У січні минулого року Кіслін лобіював колишнього посла США в Україні, Марі Йованович, аби вона допомогла йому розморозити мільйони доларів, які арештували під час великого кримінального розслідування.

Це стало відомим тоді, коли The New York Times розповіла, що федеральні слідчі ведуть розслідування спроб Джуліані позбутися Йованович як частини ширшої кампанії примусу України до допомоги Трампові.

Комітет Конґресу США розпочав процедуру імпічменту Трампа після появи доказів президентського лобіювання України для розслідування діяльності Гантера Байдена в раді правління української газової компанії Burisma.

 Його батько, Джо Байден, є головним суперником Трампа від Демократичної партії США на президентських виборах 2020 року, і він же був спеціальним уповноваженим з українських питань у колишнього президента США, Барака Обами.

 ОЛІГАРХИ

 Схему з отримання мільйонів доларів зі заморожених банківських рахунків вперше викрила Команда Розслідувань Al Jazeera у 2018, а тепер Al Jazeera може висвітлити роль Кісліна у схожій схемі.

 83-річний Кіслін придбав кіпрську фіктивну компанію, що зберігала частину з $1,500,000,000 у вигляді готівки та облігацій, які за вироком українського суду від 2015 року визнали вкраденими колишнім президентом-злочинцем Віктором Януковичем (ще до його втечі з України у 2014 році).

 Розслідування Al Jazeera під назвою «Олігархи» також показало, як інший український бізнесмен, Павло Фукс, теж купив кіпрську компанію, де зберігалися вкрадені у держави кошти, а ще він був причетним до афери, метою якої була 'розмороження' коштів.  

 

Фукс і Джуліані

 Фукс і Кіслін оберталися у подібних колах. Фукс також мав бізнес-справи з Джуліані та неодноразово проводив перемовини з Трампом щодо спорудження фірмового хмарочоса «Трамп-тауер» у Москві.

 QUICKPACE AND OPALCORE

 Кіслін і Фукс володіли двома з десяти кіпрських компаній, на яких зберігаються $1,500,000,000, вкрадених урядом Януковича.

 Opalcore Limited, яку Кіслін придбав у листопаді 2016, зберігала загалом $20,000,000 заморожених активів, а Quickpace Limited, документами якої володів Фукс, зберігала ще $160,000,000.

 Активи були головно у вигляді державних облігацій, які, за вироком суду, під час президенства Януковича незаконно надрукував Національний банк України.

 Ці кошти заморозили у 2015 році, через рік після втечі Януковича з країни після масових протестів. Тоді прокурори відстежили кошти, довели справу і повернули їх до бюджету України (у березні 2017 року).

 Кіслін заперечує свою співпрацю з Фуксом, але в обидвох план розморозити кошти був схожим.

 Спершу вони придбали кіпрські фіктивні компанії, які, згідно з заявами українських посадовців, утримували вкрадені Януковичем активи. Тоді вони звернулися зі заявами про отримання контролю над грішми, стверджуючи, що українські прокурори не дотримувалися всіх аспектів законного процесу замороження коштів.

 Врешті вони сподівалися, що арешт коштів оголосять незаконним і скасують, тобто суд дозволить їм зняти з рахунку десятки мільйонів доларів.

 Після того, як Al Jazeera викрила план, який стосувався компанії Quickpace, українські прокурори викликали Фукса на допит, але більше ніяких дій з ним не вчиняли.

 Кіслін підтверджує, що його компанія придбала компанію Opalcore, але він заявив, що під час покупки він не знав про заморожені активи.

 «ЗЛОЧИННА СХЕМА»

 Як засвідчують документи з судового процесу, за три дні до публікації розслідування Al Jazeeraу січні 2018 року адвокати Кісліна написали пані Йованович листа.

 Лист, який потрапив до Центру Журналістських Розслідувань, описував компанію Кісліна – Trans Commodities NY (TCNY) як жертву "злочинної схеми" українських чиновників. Його адвокати просили про "допомогу" у відновленні доступу до коштів компанії, стверджуючи, що передача пролонгованих облігацій була незаконною.

 Невідомо, чи погодилася посол США допомогти американо-українському бізнесмену, але адвокати Кісліна кажуть, що він сам "не знав ... про жодні зусилля" з боку посольства США у Києві.

 Йованович, яку після жорсткої критики з боку Трампа звільнили з посади у травні 2019, у п’ятницю 11 жовтня дала свідчення у Вашингтоні у справі імпічменту президента.

 Вона підтвердила своє переконання, що її звільнення було пов’язаним з її антикорупційною політикою в Україні.

 Свідчення Кісліна під час допиту в понеділок 14 жовтня могли би прояснити, які саме лобістські дії він вчиняв, аби спробувати звільнити заморожені активи Opalcore, та чи консультувався він з Джуліані про цю справу.

 У своїй заяві адвокат Кісліна повідомив Al Jazeera, що "ані пан Кіслін, ані будь-хто ще з його компанії не працював із Джуліані, його представниками чи колегами ... аби переконати прокурорів почати розслідування проти Джо Байдена чи Гантера Байдена".

 БРУДНА АФЕРА

 Дарія Каленюк, директор українського Центру протидії корупції, прокоментувала для Al Jazeera: "Якщо вам стане відомо, що ви купуєте компанію зі замороженими через кримінальне слідство активами, ви ж не будете її купувати, хіба що знайдете спосіб таки дістати активи. Думаю, це брудна афера".

 Кіслін підтвердив Al Jazeera, що він придбав Opalcore Ltd., але "не заради заволодіння замороженими активами'".

 Фукс не відповів нам на питання про його роль у схемі з арештованими активами.

 Американські посадовці скасували його візу у 2017 році та на 5 років заборонили йому в’їзд до США, де у нього є приватна власність.

 

Фукс і Трамп

 Наразі невідомо, чи були такі дії з боку посадовців США продиктованими Фуксовими махінаціями з коштами Януковича, чи причиною стали його ймовірні погрози американцям за кілька днів після інавгурації Трампа.

 Зараз він судиться з бізнесменом, який, за твердженням самого Фукса, ошукав його на $200,000 за "VIP послуги на інавгурацію", які так і не було надано. Фукс заявив, що натомість він та його оточення переглянули інавгурацію по телебаченню у готельному барі.

 Останніми місяцями Фукс розпочав медіакампанію для відбілювання власного імені.

 Під час нещодавнього інтерв’ю він описав Джуліані як «лобіста Харкова й України» та сказав, що заплатив Джуліані за (зі слів Фукса) лобістський контракт для покращення бізнес-репутації міста.

 Сам Джуліані неодноразово заперечував власну діяльність у якості лобіста як щось, для чого він не мав повноважень.

 переклад українською — Angelica Gordon

P.S. Годинне відео Al Jazeera про злочини режиму Януковича