Останніми днями ключовими темами, пов’язаними з Україною, були:
- переговори в Ер-Ріяді між делегаціями України та США, а також рф і США;
- російські атаки по території України на тлі переговорів про припинення вогню.
Переговори в Саудівській Аравії були головною, пов’язаною з Україною, темою останніх днів. Попри в цілому оптимістичну оцінку факту переговорів в медіа Глобального Півдня, помітне суттєве зменшення оптимістичних очікувань. У більшості регіонів Глобального Півдня медіа відзначають протилежні позиції сторін та не прогнозують швидкого позитивного результату переговорів.
У деяких країнах Глобального Півдня (Китай, Індія, Латинська Америка, Середня Азія) прослідковуються обережні та непослідовні натяки, що саме позиція росії на переговорах унеможливлює швидкий результат. Натомість у медіа багатьох регіонів помітні і проросійські наративи (деякі країни Латинської Америки, Близький Схід, Африка).
Російські удари по українських містах під час переговорів, які призвели до загибелі цивільних, зокрема дітей, мали великий резонанс в країнах Глобального Півдня та оцінювалися як фактор, який ставить під сумнів успіх переговорів.
На тлі відсутності швидкого результату переговорів у Китаї та інших країнах Глобального Півдня активізувалися згадки про спільну ініціативу «друзі миру», де провідні ролі виконують Китай та Бразилія, а також заклики про необхідність збільшити роль країн Глобального Півдня у мирному врегулюванні.
Головні наративи роспропаганди:
- Україна сама спровокувала війну та не бажає її завершувати;
- миру можна досягти лише у випадку, коли Україна піде на суттєві поступки росії;
- Україна стала ареною, де старі сили змагаються за збереження свого панування в регіоні;
- закінчення війни – в руках України та Президента Володимира Зеленського.