Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Героям слава! Слава! Слава!
*
Ізраїль і ХАМАС дали зрозуміти, що тимчасове припинення вогню в Газі може бути продовжене після понеділка, що дасть змогу звільнити більше заручників і ув'язнених
*
*
Лідер сенатської більшості, демократ із Нью-Йорка Чак Шумер планує провести голосування щодо запиту президента Джо Байдена про надання допомоги Україні та Ізраїлю 4 грудня
*
Голова Комітету з питань розвідки Палати представників США республіканець Майк Тернер вважає малоймовірним схвалення допомоги Україні та Ізраїлю до кінця року
*
Байден обговорив із Нетаньяху ситуацію в секторі Газа
Президент привітав досягнення на шляху визволення з полону заручників, захоплених бойовиками ХАМАС
*
Байден повідомив про звільнення 4-річної американки, яка перебувала серед заручників ХАМАС
Президент висловив сподівання на якнайшвидше звільнення інших громадян США, захоплених бойовиками
*
Салліван: ще один американець, заручник ХАМАС, можливо, буде звільнений найближчим часом
Радник президента з національної безпекової безпеки не уточнив, про кого саме йдеться
*
Заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон наступного тижня відвідає Туреччину для переговорів щодо дотримування Анкарою санкцій проти РФ та палестинського бойового угруповання ХАМАС
*
Мільярдер Ілон Маск, якого звинувачують у розпалюванні антиєврейської ненависті у своїй соціальній мережі Х (Twitter), сьогодні зустрінеться з президентом Ізраїлю Ісааком Герцогом, а також ізраїльтянами, родичів яких утримують бойовики ХАМАС у Газі
*
Корабель ВМС США прийшов на допомогу танкеру Central Park, атакованому в Аденській затоці біля Ємену
Про ситуацію навколо танкера повідомили американські офіційні особи
*
Канада вже доправила в Україну більш як 7 000 тонн військової допомоги
*
Канада виділяє Україні понад 1,3 млрд канадських доларів військової допомоги до 2026 року
*
Андрій Костін: Канада ініціює створення Коаліції держав, які працюватимуть над безпечним поверненням українських дітей, незаконно депортованих росією
Перебуваючи із робочою поїздкою в Оттаві, Генеральний прокурор Андрій Костін провів зустріч з Міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі.
Андрій Костін подякував за ініціативу Канади щодо створення Коаліції держав, які працюватимуть над безпечним поверненням українських дітей, незаконно депортованих росією. Також виразив сподівання на подальше посилення співпраці в рамках Групи з реалізації 4-го пункту української Формули миру, співголовою якої є Канада.
Генпрокурор наголосив, що своїм лідерством у створенні цих комплексних механізмів Канада робить величезний внесок у боротьбу України за справедливість.
"Переконаний, що ці спільні зусилля допоможуть повернути наших людей на Батьківщину, створити запобіжники від повторення подібних злочинів у майбутньому та зміцнити архітектуру глобальної безпеки", – зауважив Андрій Костін.
Також Генпрокурор подякував за життєво важливу політичну, військову, фінансову та гуманітарну допомогу, яку надає Канада.
Він зазначив, що Канада є вірним союзником України. З 2014 року вона незмінно підтримує український народ в боротьбі за незалежність та державний суверенітет.
*
Електронна петиція, яка закликає Джастіна Трюдо негайно вимагати повного припинення вогню у секторі Гази, набрала рекордну для Канади кількість підписів
*
У Лондоні відбулася демонстрація протесту проти антисемітизму
З 1 жовтня по 1 листопада 2023 р. до лондонської поліції надійшло 554 повідомлення про злочини на антисемітському ґрунті (аналогічний показник за минулий рік - 44). Кількість злочинів на ґрунті ісламофобії зросла за цей час приблизно в 3 рази - до 220
*
Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова вважає, що наша держава вже до кінця цього десятиліття може стати членом ЄС.
Про це вона розповіла в інтерв’ю.
– Якщо розглядати кінець цього десятиліття як можливу дату – то це може бути реалістичним, – сказала вона.
Водночас Матернова наголосила, що важливо усвідомлювати два важливих елементи. Зокрема, Україна має виконати всі вимоги, і тут чекає багато технічної роботи. Також необхідні певні інституційні улагодження з боку ЄС, щоб мати можливість прийняти нових членів.
Нині процес прийняття рішень та інституційна структура ЄС при 27 країнах-членах вже іноді викликають складнощі.
Посол ЄС в Україні відзначила, що не менш важливо для українців розуміти, що потрібні зміни з обох сторін. Адже зміна статуса-кво завжди викликає складнощі і простим процесом це не буде. Очікуються численні суперечки та дискусії з цього приводу.
– Та загалом напрямок зрозумілий, і я дійсно вірю, що мета досягти членства в ЄС до кінця десятиліття не є нереалістичною, – додала вона.
На побоювання українців, що Угорщина може блокувати члество в Євросоюзі, Матернова нагадала, що “угода та рішення мають ухвалюватися одностайно”. Утім пані посол переконана, що офіційний Брюссель “не пошкодує зусиль”, аби досягти єдності відносно українського вступу.
Матернова прокоментувала і використання заморожених російських активів в країнах Євросоюзу.
За її словами, ще не існує домовленості або правової основи для прямого вилучення цих активів.
– У Європі, в декількох країнах, знаходиться більш ніж 200 мільярдів євро активів російського Центробанку, – повідомила вона, акцентувавши, що йдуть переговори стосовно вигідного економічного використання цих грошей на користь України.
Вона також наголосила, що Європа знайде спосіб продовжувати та посилювати підтримку України, незважаючи на ситуацію в США.
*
Постійні представники Європейського Союзу на засіданні в четвер погодили зміну правил надання статусу довгострокового резидента
*
Президент Європейської ради Шарль Мішель є оптимістичним щодо рішень країн-членів ЄС стосовно України, які будуть розглянуті на вищому рівні у Брюсселі вже за кілька тижнів, та підтверджує рішучість у застосуванні нових санкцій проти Росії.
Про це Шарль Мішель заявив під час пресконференції за підсумками саміту ЄС-Канада, що відбувся у канадському місті Сент-Джон, повідомляється на сайті євроінституції.
«Ми підтримуємо й будемо підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним. Зі сторони ЄС ми вже надали 83 мільярди євро для підтримки України у різних сферах - фінансово та у військовому вимірі, - і ми готові зробити більше. Наступними тижнями ми прийматимемо додаткові рішення, і я є оптимістичним у цьому сенсі, разом з нашими країнами-членами», - заявив Мішель.
Він зауважив, що майбутня зустріч лідерів країн ЄС також надасть можливість обговорити подальші санкції проти Росії. З одного боку, це стосуватиметься зусиль із упередження обминання обмежувальних заходів ЄС, а з іншого – будуть визначені сектори російської економіки, проти яких мають бути застосовані додаткові обмеження, в координації з міжнародними партнерами ЄС, що є близькими за переконаннями.
В грудні у Брюсселі відбудеться зустріч Європейської Ради, яка буде історично важливою для України. Зокрема, лідери країн Євросоюзу прийматимуть рішення щодо створення так званого Українського фонду в рамках багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки в обсязі 50 мільярдів євро. Ще одним важливим результатом саміту може стати рішення ЄС розпочати переговори з Україною й Молдовою щодо членства в Євросоюзі.
За підсумками саміту у місті Сент-Джон ЄС і Канада прийняли спільну декларацію, в якій висловили намір спільно підтримувати Україну та працювати над досягненням тривалого й справедливого миру.
*
Чехія компенсуватиме брак зброї для України комерційними ліцензіями на його поставки
Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова заявила, що на армійських складах вже не залишилося багато озброєння, яке Прага могла б відправити в Україну
*
У Донецькій і Харківській областях тривають напружені бої
*
Українські військові збили 8 із 9 БПЛА, запущених військами РФ минулої ночі
Раніше, в ніч на 25 листопада, Росія використала для ударів по регіонах України 75 безпілотників
*
Унаслідок масованої атаки безпілотниками на Київ у ніч на 25 листопада було пошкоджено Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ
*
22 листопада 2023 року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) організував у Брюсселі захід «Ефективне управління державною власністю та державними підприємствами як запорука до відновлення України та її вступу до ЄС».
Під час вступного слова перший віцепрезидент ЄБРР Юрген Рігтерінк підкреслив, що ЄБРР та міжнародні партнери ЄС, G7, МВФ, ОЕСР мають спільне бачення щодо необхідності впровадження реформи управління державними підприємствами України, адже це забезпечить прогрес у боротьбі з корупцією та покращить інвестиційне середовище для державних підприємств.
«Ми допомагаємо уряду України у розробці критично важливого законопроєкту про корпоративне управління державними підприємствами, який має на меті наблизити законодавство України до міжнародних стандартів ОЕСР. Я з нетерпінням чекаю на ухвалення цього законопроєкту, оскільки це важливий крок у напрямку, який стане потужним сигналом для міжнародних партнерів, що Україна готова до змін та вступу в ЄС».
У події в онлайн-режимі взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. Під час виступу він розповів про результати Уряду у просуванні реформи, а також поділився планами щодо її впровадження. Це, зокрема, підготовка законопроєкту №5593-д, політики державної власності і стратегії приватизації, продовження корпоратизації стратегічних, приватизація та ліквідація нестратегічних державних підприємств.
«Впровадження реформи корпоративного управління є надвисоким пріоритетом для українського Уряду, адже це шлях до залучення інвестицій в економіку і надходжень в бюджет країни. Це дві глобальні мети, над якими ми будемо працювати протягом наступних років», – розповів Олексій Соболев.
Директор у справах країн Східної Європи та України ЄБРР Маттео Патроне відзначив стійкість і важливу роль українських державних підприємств, які змогли вистояти під час повномасштабного вторгнення та продовжують надавати послуги українцям. Серед таких він вказав на НЕК «Укренерго», АТ «Укрзалізниця», АТ «Укрпошта», державні банки тощо.
У події також взяли участь генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення (DG NEAR) від Європейської комісії Герт-Ян Купман, керівниця Служби з питань України DG NEAR Анна Ярош-Фрііс, старший радник з питань політики в ОЕСР та керівник секретаріату Робочої групи ОЕСР з питань державної власності та практики приватизації Сара Султан, голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, суддя Великої Палати Верховного Суду України Олена Кібенко.
Метою заходу, організованого Європейським банком реконструкції та розвитку, було підвищення обізнаності про важливість реформи корпоративного управління державними підприємствами для пришвидшення членства України в ЄС, ОЕСР та отримання інвестицій в економіку країни.
*
Україна у 2023/2024 маркетинговому році (з 1 липня по 22 листопада 2023 року) експортувала 12,033 млн т зернових та зернобобових
*
Через погодні умови у пунктах «Маяки – Паланка – Удобне», «Старокозаче – Тудора» припинено пропуск транспортних засобів на територію Молдови
*
На Закарпатті відкрили модульний міст через Тересву і відновили рух для легкових автомобілів та спецтехніки
*
Херсонська громада отримала понад 160 сонячних батарей та 40 інверторів
*
Україна стала учасницею програми, яка сприятиме покращенню транспортного сполучення з ЄС
Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь у програмі «Механізм Сполучення Європи»
*
На Хмельниччині обговорили проблемні питання реформи охорони здоров'я – Хмельницька обласна рада
*
Рятувальники ліквідовують наслідки негоди в трьох областях України
В Україні над ліквідацією наслідків негоди наразі працює майже 500 фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій, залучена 131 одиниця пожежної та іншої спеціальної техніки
*
На війні загинув віцепрезидент Федерації шахів України Артем Сачук із Житомира
*
Фінська компанія HD-Parts із міста Вантаа експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну
*
Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що в разі необхідності уряд може закрити останній з пунктів пропуску, який досі працює на кордоні з Росією, через використання Москвою нелегальних мігрантів як зброї
*
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс висловився щодо заяви голови Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка про те, що Росія планує підготуватися до майбутньої агресії проти країн Балтії.
За його словами, він абсолютно переконаний, що судячи з того, що говорить російська пропаганда та деякі російські офіційні особи, РФ мріє відновити Російську імперію, не тільки коли мовиться про країни Балтії, Молдову чи Казахстан, але й також і про Фінляндію.
"Вони не говорять про Радянський Союз, оскільки мріють про Російську імперію 19-го століття", – зазначив Рінкевичс.
Президент Латвії вказав, що на самітах НАТО в Мадриді та Вільнюсі були рішення про збільшення кількості військ НАТО, а також запевнив, що в Альянсі не сприймають речі легковажно.
"На цю мить ми бачимо, що це дійсно буде стратегічною метою Росії, якщо вони вважатимуть, що перемогли в Україні. Не обов'язково, що переможуть, але вважатимуть, що перемогли, і тоді, ймовірно, виникне спокуса перевірити стійкість НАТО на міцність. Але саме тому ми робимо все можливе, щоб підготуватися", – заявив Рінкевичс.
Він відзначив, що союзники багато чому навчилися з досвіду України, і на разі Латвія має час, щоб посилити присутність НАТО та свою оборону.
Раніше спікер Сейму Латвії Дайга Мієріня назвала російську агресію глобальною загрозою, відповідь на яку також має бути глобальною.
Перед цим президент Латвії заявив, що Росія планує тривалу війну в Україні, і "важливо боротися за міжнародний мир і мир в Європі, тому що якщо ми зупинимо Росію в Україні, то Росія не зможе кинути виклик іншим країнам".
*
Росія продовжує сіяти дезінформацію в ЄС, щоб підірвати підтримку України
*
Росія оголосила в розшук прес-секретаря Meta Platforms Енді Стоуна. Наразі Facebook та Instagram доступні в РФ тільки через VPN; Twitter зазнав заборони
*
Партизани фіксують регулярне відключення інтернету в тимчасово окупованому Криму
*
В окупованому Криму триває сильний шторм, негода знищує прибережні захисні споруди загарбників. Через негоду без електропостачання на півострові залишаються майже пів мільйона людей
*
Окупаційна "влада" у Криму розширює штат співробітників так званого “Центру Э” - "Центру з протидії екстремізму МВС по республіці Крим”, зокрема, залучаючи цивільних сексотів для формування списків "неблагодійних осіб"
*
У неділю на території російського підприємства «Челябінський тракторний завод-Уралтрак» стався вибух і подальше займання
*
Увечері 26 листопада міністерство оборони Росії заявило про нібито атаку українського безпілотника на Смоленську область
*
Файного дня і Перемоги нам всім