"ПОПОВНЕННЯ НЕ БУДЕ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ПОПОВНЕННЯ НЕ БУДЕ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Тема необхідності посилення мобілізації не стихає. У мережі з'являються звернення командирів підрозділів і тік-токи бійців, які вимагають посилення мобілізації. У відповідь про те саме, тобто про необхідність посилення мобілізації співають депутати ВР і чиновники ОПУ.

Бійців і командирів зрозуміти можна. Вони бачать людей, яким моторошно давати зброю - з трьома-сьома контузіями, наприклад. Вони бачать людей, яким з тилу присилають ящики пігулок - на них вони тримаються зі своїми хворобами. Вони бачать людей, які шукають будь-яку нагоду перевестися в тил. Вони бачать людей які після 18 місяців на фронті просто впали в прострацію.

Бійцям і командирам, які все ще тримають себе в руках, очевидно - всіх цих людей треба або комісовувати, або переводити в тил. З такими - багато не навоюєш. Проте. Таких людей треба кимось міняти. А міняти НІКИМ. Людей - нема.

З усвідомленням цього дуже приємно пройтися недільним ранком по центру Києва і промилуватися як десятки молодих, сяючих здоров'ям парубків здійснюють ранкові пробіжки і поспішають по справах. Ви знаєте, неймовірно приємно відчути, що я, у віці під 50, з відверто паршивим зором і хворою спиною, до війни придатний - а вони всі ні.

Я ж правильно розумію? То невиліковно хворий зранку намотує кілометри, аби дупа мала вигляд що дівчатам подобається? Йому ж не можна тягати бронік, каску, автомат, БК, ще й потрібне для роботи обладнання - помре від навантажень, неборак?

То ж працівник стратегічної галузі сідає бімер чи мерс, явно придбаний небідним татусем? Це ж випадково сталося, що всі вони рояться у центрі столиці? І хіба тільки в столиці?

Так от. Відверто і категорично. Я НЕ ВІРЮ що влада якось посилить мобілізацію. Не вірю і край. З кількох причин, і перша - бички описані вище. Ця влада ніколи не відправить на фронт актив "Слуги народу" з місць, працівничків "Кварталу 95", "Ліги сміху", каналу "1+1" і подібних. А якщо можна їм - чому не можна іншим?

Аби закрутитит гайки по мобілізації, треба - посилити відповідальність за ухилянство, надати військовим частково поліцейські функції та прочати рейди за тими хто ухиляється від постановки на облік та від приходу за повісткою.

Вам пояснити яким стане рейтинг зеленої влади після ТАКОГО? До речі, серед фронтовиків він і зараз... не дуже.

І друге. Скажіть, а влада зазделегідь подбала про масову мобілізацію? Уявимо на мить, влада влаштувала масову мобілізацію - і що? У що вона, банально, вдягне таку масу людей? Влада торік повністю зірвала видачу літньої форми і видала якийсь мотлох замість форми зимової (крім зимових берць, вони класні, справа Центру Марченка живе незважаючи ні на що). Влітку влада ходо-гірко літьною формою ЗСУ забезпечила.

А надлишок форми вона має? Ви уявляєте собі апокаліптичну для влади картину, коли цих людей вдягає Фонд Порошенка?

А де всіх цих людей селити? Де навчати? Якими силами? Хто буде навчати, інструктор на кшталт мене, який отримує ЗП трохи більшу за солдата роти охорони і якому "інструкторські доплати" обіцяють але не плотять з 1500 причин?

Покиньте сподівання. Не буде ніякої масової мобілізації. Фронт витягувати доведеться нам з вами. Влада буде й надалі так само знаходити тих хто не відмовиться. Таких все менше.

Тому забудьте. Поповнення не буде.

Як там плачуться ухилянти? "Вам що потрібні на фронті немотивовані біці?"

Вас це збурює? Не переймайтеся - знову вийдуть депутати, і знову скажуть. І Зеленський вийде. Язиком плеськати - не БМП на морозі заводити.