Поради юриста: на скільки українцям можуть відключити воду і що робити

Поради юриста: на скільки українцям можуть відключити воду і що робити

Про відключення води повинні попередити за 10 днів. При цьому в оголошенні повинні вказати терміни і причину відключення.

Відповідно до закону, термін відключення гарячої та холодної води узгоджується з органами місцевої влади. При цьому про таке відключення постачальник повинен попередити як мінімум за 10 днів. Крім того, постачальник повинен вказати причину відключення води і термін. Юрист Ярослав Борко розповів, коли і наскільки українцям можуть відключити воду.

“Виконавець зобов’язаний повідомити мешканців багатоквартирного будинку за допомогою засобів масової інформації або іншим способом про планову перерву в наданні комунальних послуг не пізніше ніж за 10 робочих днів (крім перерви на ліквідацію наслідків аварії)”, – розповідає юрист.

Терміни проведення ремонтних робіт регламентуються постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 №151: ремонтні роботи можна проводити не довше 6 годин на добу як для гарячої, так і для холодної води. Для опалення встановлені терміни: один раз на місяць протягом 12 годин.

“Якщо виконавець відключить воду без передбаченого Законом попередження, або ж продовжить термін перерви в постачанні гарячою водою, споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості і якості послуг, що надаються. За результатами перевірки якості надання комунальних складається акт-претензія, який підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги. Виконавець комунальної послуги зобов’язаний прибути на виклик споживача у терміни, визначені в договорі про надання послуги”, – розповідає юрист.

Loading...