"Про об’єктивні та суб’єктивні фактори впливу на війну" - Павло Вернівский

"Про об’єктивні та суб’єктивні фактори впливу на війну" - Павло Вернівский

Вчора подивився інтерв’ю військового Арті Гріна.

В інтерв’ю він розповідав про об’єктивні та суб’єктивні фактори впливу на війну. Об’єктивні - це промисловий потенціал, кількість зброі, живої сили. А суб’єктивні - це особисті якості командування.

І на його думку, об’єктивні фактори зараз знаходяться на нашій стороні. А головна причина затягування війни це якраз суб’єктивні фактори. В якості прикладу він приводив Громадянську війну в США, де об’єктивні фактори були на стороні Півночі. Однак, через власних генералів-нездар і талановитих генералів Півдня, війна затягнулась аж на 4 роки.

В свою чергу хочу відрефлексувати на цю тему. Одразу скажу, що я не збираюсь оцінювати командирські якості наших генералів, хоча по моїй інформаціі однією з причин запізнілого розуміння важливості дронів це якраз небажання командування їх замовляти. Однак хочу звернути увагу на інший момент.

Особисто я не вважаю, що об’єктивні фактори знаходяться на нашій стороні. Так, нас підтримують потужні промислово та технологічно розвинені держави…. Але

Потенціал не дорівнює реальним можливостям! Теперішньої підтримки недостатньо щоб забезпечити технічну перевагу над ворогом. І зараз нема жодних сигналів навіть з врахуванням отримання далекобійних ракет та авіації, що ця підтримка суттєво зросте.

Скоріш навпаки, ворог по кількість засобів та масштабам виробництва зараз переважає наших союзників. В нас є лише перевага в технологічності зброї, але через незначну кількість засобів ми не можемо нею скористатись.

Тому відверто я не розумію коли кажуть, що перевага на нашій стороні.