"Путін підвищує рівень ескалаційного стресу" - Степан Гавриш

"Путін підвищує рівень ескалаційного стресу" - Степан Гавриш

Путін заявив про своє право застосовувати МБР проти воєнних обʼєктів тих країн, які дозволяють застосувати зброю проти наших обʼєктів, або використовувати Росії свої військові контингенти.

Це не просто новий рівень ескалації, це перехід на інший етап, інший рівень війни. Поле бою для Путіна не буде обмежене тільки Україною.

Найскоріше, 4 ступенева російська ракета класу МБР стартувала з полігону Капустін Яр Архангельської області, вийшла в Космос і звідти, практично по вертикальній лінії, атакувала Дніпро. Без ядерного і звичайного боєзарядів з 6-роздільними боєголовками в оточенні обманок. Можливо, макетами-імітаторами. Найскоріше – сталевими болванками.

За виключенням цього, все інше – це вперше, після Хіросіми й Нагасакі, використання, під виглядом РСМД, МБР «Орєшніка», яка призначена виключно для ударів ядерними боєприпасами.

Ми акцентуємо увагу лише тому, що серед уламків ракети знайдені елементи МБР «Тополь». Всі видихнули у Вашингтоні, Брюсселі й Берліні з полегшенням.

Путін лякає. Він не наважиться і не готовий розпочати ядерну війну. Та й всі заспокоюють себе, що воєнна ефективність таких ракет, навіть з ядерним боєзарядом, невелика, а без нього взагалі майже жодних збитків не наносить.

Це удар страхом. Психологічна атака на Трампа, який заявив про свою місію зупинити Третю світову війну. Ми бачимо ситуацію набагато складнішою і більш продуманою.

Путін продемонстрував ВПЕРШЕ орбітальний неядерний удар гіперзвуковою ракетою. Кінетичне бомбардування.

Атака на планетарну поверхню з орбіти, кінетичною силою снаряда з дуже-дуже високою швидкістю. Путін обрав найпростіший спосіб підвищити точність такого удару. Він використав маневрові боєголовки, які оснащені навігаційними системами, найскоріше для управління польотом при входженні в атмосферу балістичної ракети із маневруючими боєголовками. На відео видно, як вони виникають як би ні звідки.

І в Договір про Космос така зброя не попадає. Тому її носієм може бути й супутник з обоймою з вольфрамових болванок у виді стержнів, які випускаються в атмосферу на суборбітальній траєкторії.

На початку 2000 США запустили проект із супутниками DSP, які мають виявляти й виявляють пуски орбітальних ракет. В СРСР була навіть орбітальна ракета Р-36 ОРБ. 18 штук їх несло бойове чергування до 1983 року.

У 2003 році США почали розробку високоточної неядерної зброї, здатної вражати будь-які цілі на планеті за лічені хвилини або години.

Удар «Орєшніком» не наніс очевидної шкоди «Південмашу». Дірки в покрівлі й незначні вирви на території. Невідомо про наслідки одночасного удару «Кинджалом».

Всі заспокоїлись. Медійний вибух продовжує тримати так і не згаслу вибухову хвилю.

Висновок – Путін блефує, підвищує рівень ескалаційного стресу. Експеримент провалився, бо роздільні блоки вибухнули високо в атмосфері. А при щоденних у великих кількостях ракетних, дронових і КАБових атаках, додатково ефекту подібна зброя не має.

Єдиним джерелом інформації виступає саме Путін. Він схожий на зачарованого хулігана Нільса із казки Андерсена, який сопілкою веде за собою загіпнотизованих гризунів до Вомбшенського озера. Де вони й втопилися.