"Путін використовує голод" - Виталий Портников

"Путін використовує голод" - Виталий Портников

Коли Сталін у 30-х роках минулого століття намагався знищити саму ідею української державності та національного відродження, він прийшов до думки про Голодомор.

Наразі Путін уже не може змусити українців голодувати. Але він може утримувати українське зерно на елеваторах та у портах, не дозволяти його вивозити - і тим самим влаштувати голод у країнах Азії та Африки. Це теж боротьба з українською державністю та національним відродженням, тільки інакше. Путін хоче, щоб західні політики були налякані наслідками цього нового Голодомору. Щоб вони намагалися не допустити голодної смерті мільйонів людей, нових повстань та криз. І, звичайно, наслідків найголовнішої для Заходу кризи – міграційної. Коли з голодуючих країн мільйони кинуться по їжу до Європи.

Тим, хто цього боїться, Путін пропонує простий вихід – відмовитись від тиску на Росію та скасувати санкції. Саме про це російський президент говорив із італійським прем'єром Маріо Драгі, саме до такого підходу закликають російські дипломати. Але згода із цим шантажем стане першим актом капітуляції перед Путіним і, зрештою, має за задумом Кремля призвести до відмови Заходу від підтримки українського суверенітету.

Тому поступатись Путіну не можна, а чорноморські порти України потрібно розблокувати за допомогою сили чи жорсткого тиску на Росію.