"Ракета Трампа" - Степан Гавриш

"Ракета Трампа" - Степан Гавриш

Ракета Трампа ще немає технології Ілона Маска – керованого повернення на стартовий майданчик. Вона тільки набирає швидкість і рухається в невідомому напрямку.

Поряд із намірами оголосити торгову війну навіть своїм найближчим європейським союзникам і Канаді, Трамп оголосив скасувати громадянство за право народження в перший день свого президентства, яке закріплене 14 поправкою Конституції.

NBC News розповіло про цей екстремальний план нового підкорювача Америки. Для реалізації ідеї може знадобитися змінити Конституцію США.

Ймовірно через звернення до американського народу. Навівши бездоганний юридичний аргумент – така система є «смішною», існує лише в США, ігноруючи приклади авторитетних для США Канади й Бразилії.

«Ми повинні покласти цьому край».

Якщо щось піде не так, то він «збирався» зробити це через виконавчу владу. В минулому він не встиг здійснити свою заповітну мрію лише через пандемію Ковід-19.

14 поправка – одна з найстаріших. Вона прийнята після громадянської війни в США 1868 року і є розвитком Білля про права. Вона була прийнята після скасування рішення «Дреда Скотта проти Сендфорда» (1857 року), яке заперечувало громадянство афроамериканців.

24 січня 20 року Трамп видав директиву, яка робить практично неможливими поїздки вагітних жінок до США для народження там дітей.

Сам Трамп – син німецьких і шотландських емігрантів. Поки що не існує жодних ознак, що йому вдасться справитися із власною стихією, яка вже поволі демонтує усталені процеси й історичну стабільність внутрішнього життя США.

В перший день свого президентства він помилує своїх солдатів-прихильників, які штурмували Капітолій, і посадить на їх місце у вʼязницю тих, хто притягав їх до відповідальності, показавши пальцем на членів комітету Палати представників, які розслідували напад 6 січня.

Включно із неприхованим наміром стати союзником Путіна, який руками американського президента збирається знищити українську державність і один з найстаріших європейських етносів – український народ.

Можливо ми перебільшуємо. Це якщо не слухати Реджепа Таїпа Ердогана. Він назвав себе і Путіна двома «найбільш досвідченими лідерами», після приємної розмови телефоном.

Саме після четвертого обрання Франкліна Рузвельта президентом США і його нагальної смерті, Конгрес в 47 році прийняв цю поправку, яка була ратифікована, як конституційна норма в 1951 році. Все може бути й не бути одночасно.

Трамп не повторює бажання закінчити війну за 24 години та підписати угоду «з другом Володимиром». Жодних коментарів у повторенні виборчих планів здати Україну Путіну не робить його віцепрезидент – Ді Венс.

Основні меседжі про американський план завершення війни в Україні проходять від зелено беретного полковника спецназу, конгресмена Майка Волца і ветерана вʼєтнамської війни, генерал-лейтенанта Піта Келлога.

І хоча її суть особливо не змінилась, Україна має піти на територіальні поступки від членства в НАТО й демілітаризовану зону розмежування. Все більше зʼявляється нових деталей і ознак, що це не фрагменти плану, а лише димова завіса над пошуками іншої, більш реалістичної моделі, яка не впаде під мантрами Путіна.

Перед Трампом стоїть вибір – стати новим американським Чемберленом, чи позмагатися з Рузвельтом. Це не гра уяви, а реальність. Якщо вона відбудеться, Трамп, які б аргументи ним не використовувалися, стане глобальною кульгавою качкою. Путін виграє. Все, що захочеш.

Обіцяючи все, що від нього хочуть почути. Використовуючи це, як досить примітивну пастку, аби в неї повірити.