Наприклад, лише танків на 9 млрд доларів. Лише з початку 24 року ЗСУ спалили 3000 рос танків. Це 102 батальйони (!!!).
В Росії – демографічна катастрофа. Скоро жінок там зобовʼяжуть законом примусово народжувати дітей. Величезний дефіцит людей. Там відсутність нового технологічного обладнання і можливості його імпортувати та ремонтувати. Кожний другий пасажирський Boeing і Airbus безпечно літати не може.
Росія продає енергоресурси в абсолютних цифрах лише Китаю та Індії. Які стали головними передавальними ланками між нею і світовою економікою.
Вона не здатна відновлювати втрати зброї на фронті й змушена в обмін на все закуповувати її у Північної Кореї та Ірану. Галопуючий структурний перекос в сторону воєнного виробництва створює міцну основу для стагфляції. Як на початку 90-х. І чим дальше Росія просувається по мобілізаційним рейкам, тим глибше і руйнуюче насувається на неї внутрішня криза.
Путін, здається, знайшов велику шпарину для збільшення продажу нафти. За Financial Times і дослідженням CSE Institut, він за 24 рік збільшив нафтовий тіньовий флот танкерів на 70%, продаючи 4,1 млн барелів за день. У 23 році – 2,4 бареля.
І ціна вище межі 60 доларів за барель. За 2 тижні тіньові танкери приносить додаткові 2,6 млрд доларів для фінансування війни в Україні.
ЗМІ наполягає на отриманні Кремлем наддоходів від реалізації нафти й інших викопних ресурсів РФ. 150-200 млрд з яких Путін прямо фінансує війну. Західні санкції без сумніву наносять колосальні втрати російській економіці, але половинчаті по своїй технологічній природі й економіко-правових наслідках.
21 листопада, в час удару МБР РФ по Дніпру, Байден ввів санкції проти «Газпромбанку», головного нафтогазового фінансового оператора, і ще 118 фізичних та юридичних осіб в секторі фінансових послуг.
Раніше санкції проти цього банку запровадили Канада, Австралія, Нова Зеландія і Велика Британія. Ці санкції обмежать його дочірні компанії в Гонконзі, Люксембурзі, Кіпрі, Швейцарії й ПАР проводити міжнародні платежі на нафту, газ і інший експорт Росії.
Але при цьому іншим банкам США дозволили до квітня проводити угоди з енергетичного експорту. Захищають світ від зимових катаклізмів, вселяючи сумніви в обивателів і їх урядів, що «Росія, хоча та агресор, але ще нам потрібна».
РФ, втрачаючи світову економіку, все більше користується іншими обхідними шляхами та все частіше використовує криптовалюту. Для життєво необхідного імпорту воєнних технологій. Невідомо, правда, чи скуповує вона DOGE COIN («додж коїн») Ілона Маска.
Тепер всі розраховують на Трампа, який оголосив стратегію «бурити, дитя, бурити, бурити», яка може серйозно понизити ціну на нафтовий барель, тим більше якщо до нього приєднаються ОАЕ, які з нового року збираються збільшити видобуток нафти.
Західні санкції були розраховані не на критичні обмеження фінансово-економічних можливостей Росії вести війну, а на удар по інстинкту її самозбереження.
Це був сильний сигнал Путіну відмовитись від війни в обмін на збереження себе і Росії західній цивілізації. З шансом на високотехнологічний розвиток і процвітання. Навіть в умовах керованої, авторитарної демократії в довічному управлінні Росією.
Путін не лише відмовився, але й оголосив ультиматум Заходу, вимагаючи від нього, про суті, історичної капітуляції. Тепер обидві сторони вже не зупиняться. Трамп не зможе і не наважиться стати інструментом в руках кремлівського геостратега і знищити американськими руками Україну та розколоти Європу.