"Роснафта" припинила роботу у Венесуелі

"Роснафта" припинила роботу у Венесуелі

Днями США звинуватили президента Венесуели Ніколаса Мадуро у наркотероризмі та оголосили винагороду у 15 мільйонів доларів за його затримання

Російський державний нафтовий концерн «Роснафта» оголосив про припинення діяльності у Венесуелі і продаж всіх своїх активів у цій країні. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій в суботу на сайті компанії.

У заяві йдеться, що «Роснафта» вирішила продати усі свої венесуельські активи компанії, яка на 100% належить уряду Росії. Назва компанії у прес-релізі не наводиться.

Раціональний крок. Він захищає "Роснафту", важливе майно у Венесуелі а також здатність надалі допомагати Мадуро, якщо буде бажання
Франціско Моналді, експерт дослідницького центру Baker Institute у США

Спостерігачі припускають, що це рішення є спробою Москви захистити «Роснафту» від нового раунду американських санкцій, не відмовляючись при цьому від підтримки режиму Мадуро.

Днями США звинуватили президента Венесуели Ніколаса Мадуро у наркотероризмі та оголосили винагороду у 15 мільйонів доларів за його затримання.

"Цей крок передає активи у власність структурі, яка повністю контролюється урядом Росії, який не перебуває під санкціями, і по суті дає Кремлю можливість для маневру", - твітує Патриція Лая, голова бюро Bloomberg у Венесуелі.

"Некодоване послання Кремля та Сечіна з "Роснафти" адміністрації Трампа: засуньте ваші санкції в одне місце", - коментує рішення "Роснафти" Ендрю Вейсс, віце-президент дослідницького центру Carnegie Endowment for International Peace.

"Раціональний крок. Він захищає "Роснафту", важливе майно у Венесуелі а також здатність надалі допомагати Мадуро, якщо буде бажання. Це може також дозволити Путіну допомогти "Роснафті" підчас складної ситуації на ринку, але подробиці угоди не до кінця відомі", - коментує Франціско Моналді, експерт дослідницького центру Baker Institute у США.

США вже протягом тривалого часу здійснюють тиск на Росію з метою припинення усіх бізнес-операцій Москви в Венесуелі і підтримки нею режиму Ніколаса Мадуро.

У «Роснафті», яку очолює Ігор Сечин, з оточення російського президента Володимира Путіна, заявили, що «всі активи і торгові операції ПАТ" НК "Роснафта" у Венесуелі і/або пов'язані з Венесуелою будуть продані, закриті або ліквідовані».

«В результаті виконання угоди і реалізації активів ПАТ" НК "Роснефть" отримає на баланс одного з своїх 100% -х дочірніх товариств пакет власних акцій у розмірі 9,6%», - додали у компанії.

*******

Две бесхитростные новости субботнего вечера, которые либо обе очень хорошие, либо обе ужасно плохие

1. Техническая: Россия закрывает свои границы. Ожидаемо. Желательно бы раньше. Все ещё впереди

2. Геополитическая: «Роснефть» бежит из Венесуэлы по команде Кремля, продавая ему свои тамошние активы, в надежде на снятие Штатами санкций. Иначе российская нефть не может быть продаваема на мировом рынке. Этот жестокий, жестокий мир...
Другими словами, эскалация американских санкций в ответ на провальную попытку Кремля и «Роснефти» объявить войну Штатам и их сланцевой нефти, вынудила Москву просить Вашингтон о пощаде.
А всего лишь достаточно было для этого Штатам объявить венесуэльского президента Мадуро вне закона и объявить за его поимку жалких 15 миллионов долларов, меньше месячной зарплаты И. И. Сечина.
Так выглядит начало чистки "политической шелухи» с западных санкций, чего так энергично потребовал В.В. Путин еще позавчера в ходе саммита G 20.
Война проиграна, едва начавшись. Немного даже жаль


Loading...