Швеція назвала підтримку України найбільш нагальним пріоритетом свого президентства в Раді Європи

Швеція назвала підтримку України найбільш нагальним пріоритетом свого президентства в Раді Європи

З 1 січня 2023 року, Швеція на півроку перебирає президентство в Раді Європи. Найбільш нагальним пріоритетом головування в організації шведський прем'єр-міністр Ульф Крістерссон назвав безпекову співпрацю та єдність позиції ЄС щодо України. Війна Росії в Україні та її короткострокові наслідки є найбільш нагальним пріоритетом для організації, який "вимагає найбільш нагальної політичної уваги", заявив Крістерссон в своєму відеозверненні, присвяченому пріоритетам Ради Європи.

"Вторгнення Росії до України розбило мир в Європі, змусило мільйони поїзати і сприяло надвичайному зростанню цін на енергоресурси та інфляції, що впливає на родини та бізнес на всьому континенті", - заявив посадовець.

Швеція під час свого головування "надаватиме пріоритетного значення продовженню економічної та військової підтримки України, підтримці шляху до ЄС. Це вимагатиме подальших дій, як на рівні держави, так і на рівні ЄС", - вказав він.

Україна отримала статус кандидата до ЄС влітку 2022 року і заявила про намір прискорити реформи, щоб виконати вимоги кандидатства.

Крістерссен вказав на важливість єдності Європи у відповіді на безпекові виклики: "Рішуча відповідь ЄС на вторгнення до України виявила нашу силу, коли ми діємо разом". Він також закликав ЄС разом з партнерами і надалі зміцнювати безпеку мешканців Євросоюзу.

Серед інших пріоритетів, які Швеція вбачає для Європейської Ради - підвищення конкурентоспроможності Європи, перехід на зелену енергію та захист демократичних цінностей.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель у відеодописі у Twitter привітав головування Швеції і подякував Чехії за головування 2022 року.