У Шевченківському районному суді столиці о 17:20 пролунав вибух. За попередньою інформацією, вибуховий пристрій підірвав один з підсудних. За попередньою інформацією, це був Ігор Гуменюк, якого звинувачували у скоєнні теракту під Верховною Радою у 2015 році. Внаслідок вибуху він загинув.
Спочатку про вибух повідомили у Київські міській військовій адміністрації. За їхніми попередніми даними, вибух стався у вбиральні суду.
У розкладі на сайті суду йдеться, що на 15:00 середи був призначений розгляд справи Ігоря Гуменюка, якого звинувачують у здійсненні теракту під Верховною Радою 31 серпня 2015 року.
Суддя-спікерка Шевченківського суду Ірина Фролова повідомила ВВС Україна, що вибух пролунав, коли Гуменюка виводили із зали судових засідань.
"Вибух пролунав у суді під час конвоювання обвинуваченого Гуменюка із зали судових засідань, на якому останньому було продовжено строк тримання під вартою, - зазначила Фролова.
Водночас вона додала, що наразі неможливо відповісти, чи причетний Гуменюк до вибуху, оскільки всі обставини події ще не встановлені і триває спецоперація.
Після завершення суду у справі Гуменюка, за словами Клименка, він закрився у туалеті суду, звідки викинув в бік охорони невідомий вибуховий пристрій.
Таких вибухів було два, додав міністр.
Після невдалої спроби втекти з суду, Гуменюк забарикадувався в окремому приміщені. Коли поліція намагалася його розблокувати, він кинув у них ще один вибуховий пристрій, внаслідок чого були поранені двоє бійців штурмового загону Нацполіції КОРД.
Сам Гуменюк, за словами Клименка, загинув внаслідок вибуху.
На місці події працюють слідчі оперативні групи, криміналісти на вибухотехніки.
Апогеєм протистояння став вибух гранати, внаслідок якого загинуло четверо нацгвардійців, які стояли в очепленні парламенту, а кілька десятків отримали поранення.
Того ж правоохоронці затримали близько трьох десятків людей, які брали участь у подіях під парламентом. 16 з них за кілька днів заарештували на два місяці.
Серед затриманих був 21-річний Ігор Гуменюк, якого звинуватили у тому, що це саме він кинув гранату у стрій нацгвардійців. При затриманні, заявили у МВС, у нього знайшли ще одну гранату.
Гуменюк на час затримання був бійцем-добровольцем батальйону "Січ", згодом підпорядкованому МВС. Незадовго до подій під Верховною Радою він написав рапорт про звільнення з цього батальйону та відбув з Курахова на Донеччині до Києва. Раніше, до вступу на службу до МВС, Гуменюк був активним партійцем "Свободи".
Звинувачення у вчиненні теракту висунули двом людям - Ігорю Гуменюку та Сергію Крайняку. Гуменюк, за версією слідства, підірвав гранату, а Крайняк створював димову завісу, яка мала замаскувати момент метання гранати.
Ігор Гуменюк, за словами його адвоката Олександра Свиридовського, своєї вини не визнавав і стверджував, що після затримання його били в міліцейському ізоляторі.
Справу Гуменюка з серпня 2016 розглядають у Шевченківському суді Києва.