Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
У Ризі відбулася 12-та зустріч Коаліції держав (Core Group) зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, під час якої ухвалена заява, яка підтвердила неминучість покарання для винних
*
За оцінками експертів, обсяг отриманої Пхеньяном нафти перевищує мільйон барелів.
*
Правозахисники: за місяць в Ірані були страчені щонайменше 133 особи
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує Тегеран за широке застосування вищого заходу покарання, у тому числі щодо неповнолітніх
*
Бен Кардін: «Коли я говорю про цінності у зовнішній політиці, я думаю про цінності Сергія Магнітського»
Голова Комітету із закордонних справ Сенату США закликав до відповідальності всіх винних у порушенні прав людини у день 15-річчя від дня смерті Сергія Магнітського
Сенатор США Бен Кардін, голова Комітету із закордонних справ, виступив із промовою в Сенаті США, в якій віддав данину поваги життю та спадщині Сергія Магнітського - хороброї та чесної людини, яку катували та вбили за викриття корупції в режимі президента Росії Володимира Путіна.
Цю промову сенатор Кардін виголосив у 15-ті роковини смерті Магнітського, наголошуючи на нагальній необхідності захищати права людини, захищати тих, хто їх обстоює, та протистояти авторитарним урядам у всьому світі.
Як автор «Закону Магнітського» та Глобального закону про права людини, пов'язаних зі справою Сергія Магнітського, Кардін працював над притягненням до відповідальності порушників прав людини та корумпованих іноземних чиновників за допомогою фінансових санкцій та обмежень на поїздки.
«Історія Сергія Магнітського — про цінності, про його хоробрість, його чесність і його готовність протистояти корумпованій авторитарній державі, — сказав голова Кардін. — Ми не повинні втрачати надію у прагненні доброї справи. Тому що якщо ми не відмовимося від надії, ми подолаємо пригнічення та насильство і побудуємо світ, який буде безпечним, мирним та процвітаючим».
Кардін нагадав історію Магнітського, який, працюючи податковим юристом у Москві, розкрив схему, яка включала розкрадання 230 мільйонів доларів податків корумпованими російськими урядовцями.
«Він не лише подав кримінальні позови проти причетних до цього російських поліцейських, він дав проти них свідчення. Він назвав імена. Він зробив те, що має зробити будь-який юрист, будь-який відповідальний громадянин. Він вважав, що люди мають відповідати за свої корупційні дії. У відповідь вони заарештували Сергія. Вони тримали його під вартою 358 днів. Вони відмовляли його дружині та матері у побаченнях та телефонних розмовах з дітьми. Вони відмовляли йому у медичній допомозі. Вони катували його, намагаючись змусити відмовитися від своїх свідчень. Більшість людей здалися б, але Сергій відмовився здатися. Тому вони прикували його до ліжка та вісім охоронців із гумовими палицями били його до смерті», - розповів Кардін.
«Його вбили, бо він шукав правду у Росії. Коли я говорю про цінності у зовнішній політиці, я думаю про цінності Сергія Магнітського», - додав Кардін.
Сенатор Кардін наголосив, що сила американської зовнішньої політики — у її цінностях. Вона ґрунтується на підтримці прав людини, боротьбі з корупцією та авторитарними режимами.
«Ми бачимо сьогодні як пан Путін у Росії намагається захопити Україну. Ми бачимо війну в Європі, на Близькому Сході та в Африці. Ми бачимо зростаючу автократію та клептократію в таких державах, як Росія та Китай, зростання антидемократичних настроїв. Я вважаю, що один із ключів до боротьби з цими силами починається із залучення винних у порушенні прав людини до відповідальності. Якщо ми притягнемо винних до відповідальності, інші не підуть цим шляхом. Якщо буде безкарність та відсутність відповідальності, це породить більше злочинців, які порушують права особи», - заявив Кардін.
У 2010 році голова Гельсінкської комісії Конгресу США сенатор Бен Кардін ініціював законодавчий акт про правосуддя щодо Сергія Магнітського, який передбачає публікацію списку осіб, причетних до затримання та смерті російського юриста та дозволяє уряду відмовляти цим особам у в'їзді до США. Крім того, законопроект передбачав заморожування американських активів людей, включених до Реєстру.
Зазначений законопроект було повторно подано вже наступному складу Конгресу як Акт Сергія Магнітського про підзвітність у питаннях дотримання верховенства закону. Ця версія документа охоплювала всіх осіб, причетних до позасудових страт, тортур та грубих порушень прав людини в Росії.
14 грудня 2012 року президент США підписав перший Закон Магнітського, який визначає серйозні наслідки для найбільш серйозних порушників прав людини в Росії. У 2015 році сенатор Кардін подав розширений варіант Закону Магнітського про глобальну відповідальність за дотримання прав людини. Документ було підписано у грудні 2016 року.
*
Американські посадовці пропонують Байдену повернути Україні ядерну зброю
Чиновники вважають, що таке рішення було б миттєвим і потужним стримуючим фактором для росії
США намагаються максимально допомоги Україні до приходу до влади Дональда Трампа. Низка американських чиновників пропонують президенту США Джо Байдену повернути Україні ядерну зброю.
Про це повідомляє The New York Times.
Запуск росією балістичної ракети «Орєшнік» та невдачі в боях українських військ відновили дискусію про нові способи військової допомоги Україні та майбутню систему її безпеки напередодні приходу до Білого дому Дональда Трампа.
За даними NYT, американські та європейські чиновники запропонували Джо Байдену допомогти повернути Україні ядерну зброю, «вилучену у неї після розпаду Радянського Союзу».
Чиновники вважають, що таке рішення було б миттєвим і потужним стримуючим фактором для росії, але цей крок був би складним і мав би серйозні наслідки.
Україна може створити ядерну бомбу. Країні потрібно кілька місяців для створення елементарної ядерної бомби, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву. Про це The Times писала з посиланням на документ, підготовлений для українського Міноборони завідувачем відділу Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Олексієм Їжаком.
У документі йдеться, що Україна могла б швидко розробити ядерну зброю на основі плутонію, використовуючи технологію, схожу на ту, що застосовувалася при створенні бомби «Товстун». Саме ця бомба була скинута США на японське місто Нагасакі 9 серпня 1945 року.
У звіті зазначено, що створення аналогічної зброї «не становить великої складності через 80 років».
Поки Україна не має можливості будувати та експлуатувати масштабні об'єкти для збагачення урану, тому, як йдеться у звіті, вона могла б використати плутоній, отриманий із відпрацьованих паливних стрижнів на АЕС.
«Оцінна вага плутонію, доступного Україні, становить близько 7 тонн. Цього достатньо для створення сотень боєголовок тактичною потужністю кілька кілотонн», – зазначено в документі.
Потужність однієї української ядерної бомби склала б близько десятої частини від потужності «Товстуна», йдеться у доповіді: «Цього вистачить для знищення російської авіабази чи військового, промислового чи логістичного об'єкту».
Цікаво, що саме Джо Байден у 1991 році був одним із групи конгресменів, які на прохання Михаїла Горбачова лобіювали перед тодішнім президентом Джорджем Бушем тему роззброєння України.
*
Трамп номінував Скотта Бессента на посаду міністра фінансів США
Бессент - американський інвестор, який працює у цій сфері понад 35 років
*
Трамп отримав від судді Нью-Йорка дозвіл домагатися припинення справи
Прес-служба Трампа назвала рішення судді «вирішальною перемогою», яка знаменує перехід від періоду «полювання на відьом»
*
Плани Маска щодо реформи уряду США та несподіване рішення номінанта на посаду Генпрокурора Гейтца – пояснення
Новообраний президент США Дональд Трамп продовжує формувати нову команду. Він оголосив кандидатів на посади в освіті, торгівлі та охороні здоров'я. Тим часом у четвер колишній законодавець Метт Ґейтц зняв свою кандидатуру на посаду генерального прокурора.
*
Хто такий Вівек Рамасвамі, який разом з Маском виступає проти підтримки України і хоче скоротити бюджет США на $500 млрд
Обидва бізнесмени запустять подкаст під назвою Dogecast, де будуть інформувати про роботу свого новоствореного Департаменту
*
Користувачі після перемоги Трампа масово покидають Твіттер і мігрують в нову соцмережу Bluesky
Як стверджують користувачі Bluesky, головна причина міграції з Твіттера – це все більша токсичність його власника, Ілона Маска
*
Розвідка США розсекретила відомості про вбивства осіб, неугодних Путіну
Розвідка вважає, що їх було здійснено російськими спецслужбами і санкціоновано особисто Путіним
Агентство Bloomberg отримало звіт дирекції Національної розвідки США про вбивства політичних противників президента Росії Володимира Путіна за кордоном. На запит журналіста Bloomberg звіт був частково розсекречений. У документі перераховується низка подібних убивств, що сталися з 2006 року. Розвідка вважає, що їх було здійснено російськими спецслужбами і санкціоновано особисто Путіним.
Перший згадуваний у звіті випадок - вбивство 2004 року в Катарі колишнього глави самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія Зелімхана Яндарбієва. Виконавців убивства, співробітників ГРУ Міноборони Росії Анатолія Білашкова та Василя Богачова, засудили судом Катару до довічного ув'язнення, проте незабаром передали до Росії. На батьківщині вони мали провести залишок терміну у в'язниці, але їхня подальша доля невідома. Вже 2005 року ФСВП заявляла, що не знає, де вони знаходяться.
Далі згадується загибель у 2006 році у Лондоні колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка. Він був отруєний радіоактивним полонієм та помер від променевої хвороби. Слідство у Великій Британії назвало безпосереднім виконавцем вбивства офіцера Головного управління охорони Росії Андрія Лугового, який згодом став депутатом Держдуми, а саме вбивство - спецоперацією ФСБ.
Також як результат роботи російських спецслужб наводиться смерть у 2012 році у Великій Британії російського бізнесмена Олександра Перепеличного. Він вважався одним із ключових інформаторів у справі про можливе відмивання грошей у Європі російськими чиновниками і помер незадовго до того, як мав свідчити про це у суді. У документі американської розвідки стверджується, що його отруїли, хоча британська поліція, яка розслідувала смерть Перепеличного, не знайшла цьому достатніх доказів.
Крім того, у документі згадується смерть у 2015 році луганського сепаратиста, командира загону «Бетмен» Олександра Беднова. Броньований автобус, яким їхав Беднов, був розстріляний озброєними людьми. Прокуратура заявила, що Беднов та його підлеглі відмовилися виконувати вимоги міліції самопроголошеної «ЛНР».
Водночас низка функціонерів ЛНР вважають, що причиною вбивства стали розбіжності Беднова з тодішнім керівником ЛНР Ігорем Плотницьким. У документі розвідки США висловлюється припущення, що Беднов та ще кілька помітних лідерів донбаських та луганських сепаратистів було вбито за наказом Кремля, щоб зміцнити російський контроль у регіоні.
Співробітники Національної розвідки США вказують у звіті, що Москва використовує спецслужби за кордоном для усунення тих, кого вважає загрозою кремлівському режиму, і що є дані про причетність Кремля та інших вбивств його противників, але дані щодо них менш відомі. У документі йдеться, що, на думку експертів розвідки, такі вбивства з високою ймовірністю продовжуватимуться й надалі.
Посольство Росії у Вашингтоні не відповіло на запити Bloomberg про коментарі.
Журналісти британського видання Buzzfeed News раніше розслідували 14 смертей у Великій Британії, які, за їхніми даними, могли бути «замовлені» російською владою.
*
«Застосування ядерної зброї не принесе їм користі».
Фахівці-ядерники аналізують основні аспекти ситуації, що склалася.
У День Гідності та Свободи, 21 листопада, Росія завдала удару українському місту Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР). Це перше у світі застосування у бойових діях цього виду зброї, розробленої для того, щоб нести ядерний заряд, зазначив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.
За інформацією, поширеною Повітряними силами України, запуск МБР було здійснено з Астраханської області Російської Федерації. Крім того, російські війська запустили аеробалістичні ракети та кілька крилатих ракет.
Частину ракет було знищено, повідомили у Telegram-каналі ВПС України.
Російська військова активність посилилася останніми днями після повідомлень про використання Україною західних ракет великої дальності ATACMS та Storm Shadow для ударів по Брянській та Курській областях РФ.
Володимир Путін відповів на ці повідомлення зміною ядерної доктрини РФ, розширивши умови застосування Москвою ядерної зброї. Зазначимо, що міжконтинентальні балістичні ракети можуть нести ядерні боєголовки.
Наскільки реальною є загроза ядерного конфлікту, і як слід діяти західним союзникам України? Кореспондент Української служби «Голосу Америки» Андрій Борис поставив ці питання експертам-ядерникам у Вашингтоні.
Стан боєздатності ядерних сил Росії
Моніторинг боєздатності ядерних сил РФ є пріоритетом для американської розвідки, каже Метью Банн, аналітик з ядерної зброї та колишній науковий радник в адміністрації Білла Клінтона.
«Наскільки нам відомо, вони перебувають у стані бойової готовності. З боку Сполучених Штатів було б нерозумно не вірити в те, що Росія може застосувати ядерну зброю, якщо захоче її застосувати», — сказав Банн.
За яких умов Росія може застосувати ядерну зброю?
Востаннє, за словами Банна, розвідка США всерйоз розглядала небезпеку застосування Росією ядерної зброї для завдання ударів по Україні наприкінці 2022 року після успішного контрнаступу ЗСУ у Харківській та Херсонській областях.
«Є думка, що якщо Україна успішно досягне точки, коли виникне серйозна загроза Криму, – можливо, ймовірність цього становить 50/50, – то за цих обставин Росія обере застосування ядерної зброї», – сказав експерт.
Джон Ерат, старший директор з політики вашингтонського Центру з контролю над озброєннями та нерозповсюдження, вважає, що Росія навряд чи застосує ядерну зброю. За останні два роки для його використання було перетнуто чимало «червоних ліній», нагадує він.
«За останні два роки ми стали свідками появи загроз – прямих та непрямих – застосування ядерної зброї. Йшлося про відправку в Україну танків, бойових машин Bradley, додаткових систем Patriot, винищувачів F-16. Цього разу на папері відбулася зміна політики застосування ядерної зброї. Це додатковий крок, такого раніше не було, але він узгоджується з попередніми відповідями Росії на такі кроки», – заявив Ерат.
Аналітик звертає увагу на те, що Росія використовує всі види озброєнь у війні проти України без будь-яких червоних ліній і умов. Тому причина, через яку вона досі не застосувала ядерну зброю, не пов'язана з моральними обмеженнями.
«Насправді вони не мають жодних моральних обмежень на застосування ядерної зброї в Україні. І незважаючи на це, вони так і не наважилися застосувати цю зброю. Це означає, що ця зброя не піде їм на користь», – каже Ерат.
Мета – припинити західну допомогу Україні
Протягом останніх двох років Росія неодноразово загрожувала застосувати ядерну зброю. Мета цих загроз – залякати Захід та Україну, наголошують експерти.
"Політика Росії полягає у послідовних спробах змусити країни припинити підтримку України, довести, що Україна не може виграти війну і що Росії потрібно дозволити диктувати умови припинення вогню", - пояснює експерт.
Джон Харді, експерт із безпеки у вашингтонському Фонді захисту демократій, переконаний, що Захід має продовжувати підтримувати Україну всіма необхідними засобами.
«Я вважаю, що ми повинні підтримати Україну в завданні ударів по інших цілях у Росії, у тому числі шляхом надання більшої кількості ракет. Для цього ми можемо зробити різні кроки, такі як надання ракет JASSM або збільшення експорту ракет ATACMS до України», – каже Харді.
Водночас, за словами Метью Банна, ризик виникнення ядерної війни є сьогодні найвищим із часів Карибської кризи 1962 року, коли СРСР розмістив ядерні ракети на Кубі. Банн наголошує, що без дипломатії в цьому випадку не обійтися.
«Наразі мало що робиться для зниження цих небезпек, крім стримування, стримування та стримування. Лише стримування без дипломатії небезпечне...», – констатує аналітик.
Джон Ерат нагадує, що свого часу США та СРСР зуміли скоротити кількість ядерних ракет на 80%.
«Під час «холодної війни» уряди Сполучених Штатів і Радянського Союзу стверджували, що для запобігання Третьої світової війни необхідно приблизно від 70000 до 80000 одиниць ядерної зброї. Згодом ми зрозуміли, що ця цифра надто висока, і сталося зниження.
Він наголошує, що про подальші скорочення зараз говорити не доводиться, враховуючи напруженість міжнародної ситуації.
Більше того, існує загроза нового нарощування ядерних сил у зв'язку з тим, що в 2026 році закінчується термін дії Договору між США та РФ щодо заходів щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь – СНО-3.
*
“Втрата України є більшою загрозою ніж ядерний шантаж Росії”, - Конгрес про ескалацію РФ
Активно стежать за заявами та діями Росії, зокрема, за зміною їхньої ядерної доктрини і в Конгресі Сполучених Штатів.
*
США змінюють ядерну стратегію
*
У США заарештовано лідера мексиканського наркокартелю, який імовірно інсценував свою смерть
Американська влада стверджує, що він координував постачання до США великих партій метамфетаміну та кокаїну
*
У Вашингтоні показали, як виглядала їжа українців під час Голодомору
Кора дуба, трава, картопляні очистки, насіння льону, кропива – такими були одні з основних інгредієнтів, з яких українці робили собі страви, щоби вижити в часи Голодомору. Ентузіасти в Вашингтоні спробували відтворити деякі з них та зробити експозицію, щоби привернути увагу американців до трагічної історії України
*
У Вашингтоні вшанували 91 роковини Голодомору - геноциду в Україні
Росія чинила масові вбивства в Україні під час Голодомору в 1932-33 роках та продовжує робити це зараз. Утім міжнародна спільнота, яка дедалі більше дізнається про людожерську історію Кремля, продовжує докладати зусиль, аби Україна могла захиститися й стати частиною Західного світу
*
Канада натякає, що арештує Нетаньягу за ордером МКС
Як держава-засновниця Міжнародного кримінального суду Канада виконуватиме усі його рішення
*
Двоє активістів екологічної організації Greenpeace заблокували вхід до резиденції лідера канадської опозиції Пʼєра Полієва в Оттаві, протестуючи проти його позиції щодо захисту довколишнього середовища
*
Новітня система протиповітряної оборони NASAMS від Канади вже в Україні - міністр оборони
*
Канада підтримує право України на самозахист, але має застереження стосовно довготривалих наслідків використання протипіхотних мін для цивільного населення
*
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у п’ятницю під час розмови із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте обговорили ситуацію в Україні напередодні зими
Рютте і Стармер обговорили ситуації в Україні та ще раз наголосили на «важливості того, щоб країна мала якомога сильнішу позицію для входження у зиму».
Вони також порушили тему нещодавнього розгортання військ з КНДР у Росії, зійшовшись на думці, що це лише більше підкреслило неподільність євроатлантичної та індо-тихоокеанської безпеки.
Британський прем’єр також наголосив на необхідності для усіх країн НАТО посилити підтримку колективної оборони, а також поінформував про прогрес, досягнутий британським урядом у проведенні стратегічного оборонного огляду.
*
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Сполучене Королівство не перебуває у стані війни з Росією, однак підтримуватиме Україну, в яку РФ вторглася більш як 1000 днів тому
*
Громадянин Великої Британії Джейк Рівз у суді визнав провину у підпалі пов’язаного з Україною комерційного об’єкта у Лондоні, здійсненому за вказівкою іноземної розвідки
Раніше інший громадянин Великобританії також визнав себе винним у «діях із підготовки» підпалу. У документах прокуратури наголошувалося, що він діяв «на користь російської держави»
*
Повідомлення про використання британських ракет Storm Shadow по цілях РФ - реакція Лондона
На тлі повідомлень про застосування Україною британських ракет Storm Shadow по цілях в РФ, у Великій Британії тривають дискусії щодо певних аспектів допомоги українцям
*
Третя світова війна почалась для України, НАТО готується - міжнародні реакції на заяву Залужного
*
Британська SafeLane Global Limited допоможе Україні у розмінуванні заповідників
Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко підписав меморандум про співпрацю з представниками британської компанії SafeLane Global Limited, який передбачає допомогу у гуманітарному розмінуванні територій природно-заповідного фонду
*
Американський інвестор хоче купити «Північний потік 2»
Лінч вважає, що купівля газопроводу – унікальна можливість контролювати постачання енергії до Європи
*
Європейська рада, ймовірно, у грудні розгляне остаточне входження Румунії і Болгарії до Шенгенської зони, і, відповідно, погодить повне скасування контролю на внутрішньому кордоні цих країн з країнами ЄС, яке може набути чинності вже з 1 січня 2025 року
*
Глави МВС Австрії, Угорщини, Румунії та Болгарії погодили новий пакет заходів щодо захисту кордонів ЄС, який відкриє шлях до приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони у січні
*
У п’ятницю, 22 листопада, розпочалося голосування громадян Румунії, які перебувають за кордоном, на президентських виборах. Воно триватиме три дні
*
Швеція: безпека України – це і наша безпека
У ході зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умеровим голова шведського оборонного відомства Пол Йонсон оголосив про надання Україні «значного фінансування»
*
Нідерланди засуджують агресію Росії проти України включно з можливим використанням балістичних ракет середньої дальності
*
Охоронця посольства США в Норвегії заарештовано за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану
Адвокат заарештованого підтвердив, що мав контакти зі співробітниками іноземних розвідок
*
Сікорський: Застосування балістичної ракети — вияв розпачу Путіна
*
Дональд Туск: Війна в Україні на «вирішальній стадії», існує ризик «глобального конфлікту»
«Війна на сході вступає у свою вирішальну фазу. Ми відчуваємо, що невідоме наближається», - сказав глава уряду
*
Один з кандидатів на президентство в Румунії виступає проти допомоги Україні
*
Чехія має намір припинити закупівлю російської нафти в 2025 році
Країна досі майже 50% всього свого нафтового експорту здійснює з росії
*
МЗС Німеччини висловило «жаль», що Україна буде використовувати протипіхотні міни
Німеччина та Україна – на відміну від США – є підписантами конвенції, яка забороняє використання таких мін
*
Хроніка війни. 190 зіткнень на добу. ГУР вважає низьким рівень загрози застосування ЗМУ військами РФ
За даними української розвідки, Москва надала Пхеньяну зенітні ракети та засоби ППО в обмін на відправлення північнокорейських військ для участі у війні проти України
*
Американські протипіхотні міни самодетонують по завершенню війни
В Пентагоні пояснили рішення надати Україні протипіхотні міни на тлі критичних заяв союзників
*
США: Обстріли Росією енергомережі загрожують безпеці АЕС
*
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
Необхідно вжити всіх можливих заходів для уникнення ядерної катастрофи; масовані російські атаки на енергетичну інфраструктуру України становлять значну загрозу
*
НАТО й Україна проведуть екстрену зустріч 26 листопада. Європейські лідери відкидають погрози Росії
*
Пентагон: США заздалегідь попередили Київ про плани Росії атакувати Україну балістичною ракетою
*
Російська «експериментальна зброя» не змінить хід війни – НАТО
В Білому домі не бачать жодних ознак підготовки росії до застосування ядерної зброї
*
Уряд схвалив план реалізації Стратегії морської безпеки – Умєров
Серед завдань – деокупація тимчасово окупованих територій узбережжя, отримання компенсацій за втрати завдані росією
*
Україна попросила у США системи ПРО, що збивають балістичні ракети
За словами співрозмовників, росія має лише обмежену кількість подібних ракет, йдеться про «одиниці»
*
Україна працює над отриманням нових систем ППО для захисту від нових ризиків – президент
Президент подякував партнерам, які відреагували на російський удар по Дніпру новою ракетою 21 листопада. Водночас закликав світ діяти
*
Ворог протягом доби випустив по Україні 114 безпілотників – Повітряні сили
Сили ППО збили 64 ворожих безпілотники, ще 41 – локаційно втрачено, ще два – покинули повітряний простір України
*
У Курській області рф знаходиться близько 60 000 російських військових – Суспільне
Джерела у Генштабі вважають, що ворог спробує зайти на Сумщину
*
За тиждень в застосунку Армія+ після запуску функції онлайн-переведення між частинами вже опрацьовано 2 664 електронних рапорти, з них погоджено – 811
*
У районах ведення бойових дій завдання виконують 65-70% особового складу Національної гвардії України
*
Хорватія закупить та поставить на озброєння турецькі безпілотники Bayraktar TB2, які показали свою ефективність зокрема під час використання ЗС України в протидії російській агресії
*
На фронті 187 бойових зіткнень, росіяни понад 3900 разів обстріляли позиції Сил оборони
*
Росіяни завдали два авіаудари по Запорізькій області, попередньо - ніхто не постраждав
*
Спецпризначенці Головного управління розвідки Міністерства оборони України завершили курс підготовки керування швидкісними бойовими катерами та кораблями у "Школі шкіперів"
*
CNN - До тимчасово окупованого Маріуполя прибули технічні радники із Північної Кореї, а у східній частині Харківської області були помічені північнокорейські військові
*
Частину військових із Північної Кореї перекинули у прикордоння Бєлгородської області
*
Військові з Північної Кореї у Курській області (РФ) набувають цінного досвіду ведення сучасної війни
*
Ліпавський - Чехія передасть Україні 500 тисяч боєприпасів великого калібру до кінця року в рамках своєї ініціативи
*
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавським питання військової підтримки, відновлення України та євроінтеграції
*
Міністр оборони Рустем Умєров у межах візиту до Стокгольма зустрівся із представниками шведських оборонних компаній та обговорив з ними реалізацію нових проєктів у сферах виробництва військової техніки й озброєння
*
Ворог за день 10 разів атакував Нікопольський район - пошкоджені будинки
*
Кіпіані: Ми з цієї війни вийдемо іншою нацією - з сильною армією і високопідготовленим військом
Українська армія нині змінюється на очах. Вона, напевно, єдина армія в світі, яка вміє воювати комплектами німецького, французького, польського, американського, британського озброєння
*
Німеччина посилює захист від гіперзвукових ракет
Німеччина працює над захистом своєї території з повітря, що наразі стало особливо актуальним
*
Світовий банк передав Україні понад $40 млрд з початку повномасштабного вторгнення – Мінфін
Кошти спрямували, зокрема, на фінансування соціальних та гуманітарних видатків держбюджету
*
Віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба провів зустріч із керівною директоркою Світового банку з питань операційної діяльності Анною Б’єрде
*
Графіки погодинних відключень електроенергії у суботу, 23 листопада, діятимуть з 8:00 до 22:00
*
Уряд оновив критерії бронювання військовозобов'язаних: зарплата має бути не менше 20 000 грн
Новий порядок діятиме з 1 грудня. Вже видані відстрочки діятимуть не довше кінця лютого 2025 року
*
Власник двох українських онлайн-казино відкриє ще одне – КРАІЛ видала ліцензію
Торік фірма Павла Журила увійшла до топ-10 найуспішніших компаній грального бізнесу
*
На Херсонщині відкрили п’ять нових центрів телемедицини - вони працюватимуть в Архангельському, Чорнобаївці, Великій Олександрівці, Музиківці та Кочубеївці
*
Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ із початку цього року видали громадянам понад 180 тисяч посвідчень водія вперше
*
В Україні з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї, механізм буде простим і доступним
*
На Чернігівщині закладам освіти, охорони здоров'я та соцзахисту передали надпотужні системи енергозбереження - 144 інтегровані акумуляторні системи від держави та благодійників
*
У роботі виконавчої служби перебувають понад 500 тисяч виконавчих проваджень про стягнення аліментів
*
Ляшко - Протягом трьох років Україна на 90% наблизилася до виконання Плану дій боротьби з інсультом у Європі
*
Пенсійний фонд України затвердив показники середньої заробітної плати за ІІІ квартал 2024 року, які враховуються для обчислення пенсій
*
До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору в столичному кінотеатрі «Жовтень» відбулася українська прем’єра документальної стрічки «Сімейний альбом», знятої режисеркою Мариною Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом
*
Опитування українців свідчать про те, що вони хочуть миру, а не капітуляції – експерти
*
Служба безпеки оголосила підозру 38-річному підприємцю з Херсонщини, який надавав російським загарбникам інформацію про проукраїнських активістів та учасників руху опору
*
На Сумщині правоохоронці викрили "чорного" археолога, котрий продавав унікальні старовинні предмети
*
Нацполіція України (НПУ) наразі повідомила про підозру за вчинення міжнародних злочинів та злочинів проти основ нацбезпеки України понад 3,5 тисячі осіб
*
У базі даних «Воєнний злочинець» станом на зараз є інформація про понад 680 тисяч громадян, які так чи інакше причетні до збройної агресії РФ
*
Правоохоронці цьогоріч загалом відкрили 4700 кримінальних проваджень щодо незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами чи вибуховими речовинами
*
Служба безпеки України готує нові пропозиції по санкціях щодо тих осіб, які обрали підтримку злочинної війни РФ проти України
*
Окупаційному «начальнику управління освіти» на Херсонщині заочно присудили 10 років і 6 місяців позбавлення волі
*
Працівники поліції заблокували дев’ять схем ухилення від призову та затримали їхніх організаторів. Серед фігурантів – працівники ТЦК та СП, медичних закладів та мешканці прикордоння
*
СБУ і Нацполіція викрили викладачів вишів у Полтавській, Закарпатській та Харківській областях, які за хабарі допомагали військовозобов’язаним оформити відстрочки від призову на підставі підроблених документів про навчання або проблеми зі здоров’ям
*
Курс рубля впав до найнижчого рівня по відношенню до долара з березня 2022 року.
Це сталося за кілька годин після заяви Володимира Путіна про удар балістичною ракетою по Україні.
*
Удар "Орєшніка" був "політичним, не військовим" – аналітики
*
путін доручив почати масове виробництво і тестування ракет «Орєшнік» після удару по Дніпру
він додав, що наразі тестуються ще кілька подібних ракетних комплексів
*
Розвідка підтвердила розробку росією плану з розподілу України
Цей документ був підготовлений приблизно у грудні минулого року
*
Меркель не вважає себе відповідальною за те, що Путін почав війну проти України
*
Угорщина розкритикувала США за санкції проти Газпромбанку
Угорщина розглядає запроваджені США санкції проти російського "Газпромбанку" як загрозу європейській енергетичній безпеці
*
Глава МЗС Туреччини - про вступ у БРІКС: Наразі жодній країні не надіслали запрошення
У БРІКС відсутній інституційний механізм подання заявок на вступ та їхнього затвердження, члени організації збираються разом і запрошують до вступу. Туреччина вже висловила свою зацікавленість щодо цього
*
У Росії громадян, якщо вони критикують тих чи інших представників своєї влади, карають відправкою на дуже складні ділянки фронту
*
Норвегія у четвер, 21 листопада, підняла винищувачі F-35 для перехоплення російського літака Іл-20 біля північного кордону
*
Росія вивела у Чорне море 6 ракетоносіїв із загальним залпом до 23 ракет
*
Вранці 21 листопада ракетний полігон «Капустін Яр» у Знаменську Астраханської області, звідки російська армія запустила нову балістичну ракету середньої дальності по Дніпру, атакували дрони
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім