Вдивіться в графік «Bloomberg» поставок рашистської нафти. Видно як після інавгурації Трампа розкрутились санкційні гайки, які перед уходом закрутив Байден. Можливо, тому у Путєна примирливо промурмотіли, що продовжують думать над варіантами замир’я, як тільки Трамп пригрозив вторинними тарифами на покупців рашистської нафти (так само він раніше пригрозив покупцям нафти Венесуели). Індія запросто могла б прогнутись перед такою перспективою, і тоді б обвал торговлі Путєна був би дуже суттєвий.
Якби там не було, муркотіння Кремля заспокійливо вплинуло на американського дєда, він випив таблєтку і згадав що робив до приступа – душив Зеленського на колоніальну угоду.
Що знову нас повертає до підрахунків – коли Європа насправді зможе замінити нам американську підтримку в зброї і грошах. В якому році?
Трамп заявив, що Путін «доведе справу до кінця», і відмовив Україні в угоді
Президент Дональд Трамп зменшив свою критику на адресу президента Росії Владіміра Путіна і натомість звинуватив Україну у спробі переглянути економічну угоду зі США.
Американський лідер поспішає підписати угоду про припинення вогню, щоб встигнути відзначити 100 днів свого перебування при владі. Його розчарування цим процесом призвело до того, що на вихідних він накинувся на Путіна. Але в понеділок Трамп повернув свій гнів назад до президента України Володимира Зеленського.
Результат - геополітичний хльост напередодні оголошення Трампа про глобальні тарифи 2 квітня, який демонструє нетерпіння США щодо процесу забезпечення тимчасового перемир'я між Росією та Україною через більш ніж три роки після вторгнення Путіна в сусідню країну.
Трамп пообіцяв закінчити війну протягом 24 годин після вступу на посаду, але виявилося, що Росія є жорстким переговірником і здатна вибити поступки з США, використовуючи бажання Трампа швидко укласти угоду. У неділю Трамп заявив в інтерв'ю NBC, що він «розлючений» на Путіна.
Це була помітна зміна тону лідера, яким він досі висловлював своє захоплення. Це поставило питання про те, чи почне Росія бачити в переговорах Трампа більш каральну сторону. Кремль відреагував спокійно, а через день Трамп пішов на деескалацію.
«Я хочу переконатися, що він доведе справу до кінця, і я думаю, що він це зробить», - сказав Трамп про Путіна в понеділок в Овальному кабінеті. «Я не хочу вводити вторинні тарифи на його нафту, але я думаю, знаєте, що я б зробив, якби вважав, що він не виконує свою роботу».
Натомість Трамп перенаправив свій гнів на Зеленського, який був його звичайною мішенню, заявивши, що він засновує свою критику на прочитаних ним новинах про те, що Київ шукає нові умови для угоди про партнерство у сфері природних ресурсів.
«Я чув, що зараз вони кажуть: «Ну, я піду на цю угоду, тільки якщо ми вступимо в НАТО або щось подібне», - сказав Трамп. Президент заявив, що членство у військовому альянсі ніколи не було частиною обговорення і не буде прийнято Росією.
Проект запропонованих Україною змін стосується прагнення країни вступити до Європейського Союзу, а не до НАТО, і є запорукою збільшення американських інвестицій в країну.
Росія є одним з трьох найбільших виробників нафти у світі, і будь-яка спроба США покарати закупівлі російських поставок може мати далекосяжний вплив на ринок нафти, в тому числі через посилення інфляційного тиску в США.
Більш жорсткі висловлювання Трампа по відношенню до Путіна викликали зростання цін на нафту в понеділок. Американський еталон West Texas Intermediate піднявся до $71,48 пізно ввечері в понеділок, що значно вище середини 60-х років, які Трамп святкував на початку місяця.
Коментарі Трампа свідчать про можливе погіршення американо-російських відносин через темпи переговорів про припинення вогню. Раніше Трамп вже висловлював занепокоєння, що Москва може не поспішати з переговорами.
Спалах роздратування президента США щодо Росії був викликаний коментарями Путіна, які він зробив минулої п'ятниці, неявно поставивши під сумнів легітимність Зеленського, запропонувавши Організації Об'єднаних Націй взяти на себе управління Україною з тимчасовим урядом під наглядом США і, можливо, деяких європейських країн.
«З ним треба укладати угоду, подобається він вам чи ні, - сказав Трамп журналістам у неділю про Путіна. «Тому я не був задоволений цим. Але я думаю, що він буде хорошим».
Трамп сказав NBC, що вони з Путіним планують знову поговорити цього тижня. У понеділок Кремль заявив, що Путін залишається відкритим для контактів з Трампом. Однак прес-секретар, як повідомляє державне інформаційне агентство «Тасс», заявив журналістам, що ніякого дзвінка ще не заплановано.
Остання публічно оприлюднена розмова між двома лідерами відбулася раніше в березні, під час якої Путін відмовився надати Трампу 30-денне перемир'я. Натомість Путін погодився лише на обмеження вогню. Натомість Путін погодився лише обмежити атаки на енергетичну інфраструктуру України, вимагаючи від США та інших країн припинити постачання зброї та розвідувальних даних до сусідньої країни, в яку він вторгся.
Після подальших переговорів, проведених окремо з українськими та російськими представниками в Саудівській Аравії, США заявили, що обидві країни домовилися про морське перемир'я в Чорному морі. Але в той час як Україна заявила, що буде дотримуватися перемир'я, Росія заявила, що її участь залежить від попередніх умов, включаючи послаблення санкцій.
Загроза вторинних тарифів - це нова тактика Трампа, до якої він вдається для посилення економічного тиску на інші країни. Раніше він вже погрожував запровадити тарифи для країн, які купують нафту у Венесуели, намагаючись придушити її торгівлю з іншими країнами.