"У рф не залишилося нічого крім терору" - Антон Швец

"У рф не залишилося нічого крім терору" - Антон Швец

В Макіївці, за часів коли я був студентом, періодично зимой вирубало опалення. То там, то тут. Одного разу це сталося і в моїй багатоповерхівці.

Це була здається зима 2006-7 років. Але можу і помилятися. Можливо це був 7-8 рік, бо здається це було після Алчевську де замерзло місто на 60000 мешканців. В Макіївці було не так епічно.

Централізоване опалення вимкнули через продуману та врівноважену політику місцевої влади, саме тому я до сих пір дуже люблю прізвище Джарти. Ніхто не бомбив тец та котельню. Просто сказали зо дуже дорого, тому зємлякі дорогі - йдіть у дупу, нічо з вами не буде.

Опалення періодично пропадало і до цього, але в цей раз сталося прям епічно - і морози були пздць, і пропало тепло надовго. Звісно що гарячої води на той час у Макіївці не було вже років з десять.

На щастя електрика працювала. Але не дуже, бо почало від навантаження вибивати фазу на кожен під‘їзд. Люди почали стрибати між фазами, але всі були типу розумні, і тому по декілька годин світла могло не бути. Поки полагодять.

Тому всі почали обігріватися газом від конфорок. Але таким чином неможливо обігріватися вночі або коли поряд немає людини, бо якщо тиск у системі впаде - полум‘я може згаснути. І тоді газ з конфорки почне заповнювати приміщення. Далі отруєння або вибух від іскри у будь-якому електроприладі. Тому і цей варіант був такий собі варіант. Здається хтось розігрівав у духовках цеглини. Вони дуже довго могли вночі віддавати тепло. Але на всю ніч їх не вистачало.

В таких умовах будинок поступово починає замерзати. Промерзають стіни. Може замерзнути каналізація і вода у батареях. Тому воду потрібно спустити. На наше щастя воду з батарей спустили, а каналізація не встигла замерзнути.

В моїй кімнаті(кутова) був на вікні сантиметровий шар льоду. З внутрішньої сторони. Це конденсат від мого дихання доба за добою випадав на холодні вікна. А в кімнаті було так холодно, що лід не танув навіть вдень під солнцем.

Я сидів закутаний у ковдру і грів руки під вихлопом компа. Пив чай, який за десять хвилин з гарячого перетворювався на крижаний. В мене була пухова ковдра, під нею було норм спати, хоча вставати я звісно не дуже бажав.

За умов присутності електрики відсутність опалення не є смертельною. Просто дуже небезпечною і незручною.

Тимчасові аварії не призводять до миттєвих проблем навіть взимку.

Але якщо немає електрики не працюють компресори газових станцій низького тиску, насоси водоканалів і звісно немає струма у розетках.

Якщо ви чекали попереджень, то можете вважати це попередженням. Нас чекає дуже важка зима. Не в кожного є дім за містом з автономним опаленням. Купіть спальник на мінусові температури. Якщо є їжа замерзнути в ньому ви не зможете. Зробіть запаси їдла, якщо не маєте. Пам‘ятайте вода може замерзнути, зберігайте воду так щоби вони змерзла останньою. Обігрівачі не допоможуть, якщо будуть атакувати підстанції та ТЕЦ/ТЕС. Людина один з найкращіх обігрівачів, пам‘ятайте про це.

У рф не залишилося нічого крім терору. Це може бути терор нас ракетами, диверсіями чи ядерною зброєю. Або Кремль може врубити на повну терор до власного народу і почати повноцінну мобілізацію одночасно з масовими розстрілами.

Я не вірю у мобілізацію на цьому етапі, і не вірю в ядерну зброю. У ракетно-диверсійний терор я вірю. Для росіян це буде одночасно намагання покарати нас і сподівання, що українці на вилах винесуть владу до весни.

Я чекав на те що ракетний терор по ЖКХ та ТКЕ почнеться з грудня, але схоже ситуація на фронті змусила вдатися росіян до цього вже зараз.

Готуйтеся.

Неможливо зробити резервні елекстростанції та резервну енергосистему. Неможливо прикрити ППО все на 100%, до того ж будь-яку ППО можна забрутфорсити старими крилатими ракетами. Не сподівайтесь, що Київ-то прикриють. По-перше завжди залишаются диверсанти з пластидом, по-друге щоб положити енергосистему міста Київ не обов‘язково атакувати цілі в межах міста. Про менші міста я взагалі не кажу.

Готуйтеся до зими.