Україна повинна залишитися транзитною країною для експорту російського газу - речник уряду Німеччини

Україна повинна залишитися транзитною країною для експорту російського газу - речник уряду Німеччини

Німеччина заявила, що Україна повинна залишитися транзитною країною для експорту російського газу, повідомляє агентство Рейтер, цитуючи видання Frankfurter Allgemeine. Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що це буде залежати від демонтрації Україною «доброї волі» по відношенню до Москви.

У п'ятницю Путін заявив, що роль України як транзитної країни після завершення газопроводу «Північний потік - 2» з Росії до Німеччини не гарантована.

Німеччина підтримала трубопровід попри рішучу протидію проекту з боку США і багатьох європейських країн, які заявляють, що це позбавить Україну важливого важеля впливу на свого східного сусіда. При цьому Берлін завжди наполягав, що Україна повинна залишатися транзитною країною.

«Для уряду Німеччини, як і раніше, важливо, щоб Україна залишалася транзитною країною навіть після завершення" Північного потоку -2 "», - заявив прес-секретар уряду Штеффен Зайберт.

Німеччина очікує, що Росія дотримуватиметься чинної міжурядової угоди, що зобов'язує її постачати газ через Україну, цитує газета Зайберта.

«З угодою про транзит, переговори щодо якої частково велися ЄС і Німеччиною, Росія і Україна створили механізм для цього, - сказав він. - Ми розраховуємо, що ця угода буде дотримуватися».

Договір про транзит газу закінчується в 2024 році, але може бути продовжений.

Інші представники уряду Німеччини були налаштовані більш критично.

Так, представник соціал-демократів із зовнішньополітичних питань Нільс Шмідт заявив, що слова Путіна були «не корисні і дратівливі».

Опозиційні партії, у тому числі «Зелені», які, за результатами опитувань, лише ненабагато відстають від консерваторів перед загальнонаціональними виборами у вересні, заявили, що від газопроводу потрібно відмовитися.