Умер ректор Харьковского авиационного университета

Умер ректор Харьковского авиационного университета

Ректор Харьковского авиационного университета Владимир Кривцов умер на 71-м году жизни после длительной болезни, сообщается на сайте университета.  

Володимир Станіславович Кривцов народився 12 грудня 1946 р. у м. Вовчанськ Харківської області.

У 1965 р. вступив на літакобудівний факультет Харківського авіаційного інституту, який закінчив у 1971 р. за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів», здобувши кваліфікацію інженер-механіка.

З 1971 р. до 1976 р. працював інженером кафедри міцності літальних апаратів ХАІ, а з 1976 р. до 1980 р. – старшим викладачем.

З 1980 р. до 1989 р. керував освітою й наукою в Харківський області.

У 1989 р. повернувся в ХАІ на посаду проректора з наукової роботи, на якій пропрацював до 1998 р. У 1997 р. захистив докторську дисертацію на тему «Концепція створення технологічних систем виробництва деталей літальних апаратів з використанням імпульсних методів оброблення».

У лютому 1998 р. був призначений ректором ХАІ. Під його керівництвом у 2000 р. найстаріша аерокосмічна школа країни – ХАІ – набула найвищого статусу національного аерокосмічного університету.

Володимир Станіславович Кривцов був видатним ученим і організатором науки й освіти України. Він був керівником відділу аерокосмічної техніки Академії інженерних наук України, автором і співавтором більше ніж 200 наукових праць, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки за розроблення теоретичних засад і впровадження високопродуктивних технологій, що підвищують ресурс і надійність роботи деталей і вузлів двигунів, членом президії Північно-Східного наукового центру Національної академії наук і Міністерства освіти і науки України.

Ушанований звання «Заслужений діяч науки й техніки України» (2004 р.), нагрудних знаків «Почесний працівник ракетно-космічної галузі України» (2005 р.) і «Почесний авіабудівник України» (2005 р.). Обраний членом Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки (2006 р.).

Володимир Станіславович Кривцов завжди мав активну життєву позицію, у 2011 р. був ушанований звання «Почесний громадянин міста Харкова», нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України (2005 р.), орденом «За заслуги» ІІІ ступеня й медаллю «За трудову відзнаку».

Под руководством Кривцова ХАИ получил статус Национального аэрокосмического университета.Loading...