Показуючи, що Україна йому не потрібна. Погодимось, що через злам демократії в США таке рішення практично неможливе.
Але ніяких проблем немає в наданні Україні на спеціальному позачерговому саміті НАТО запрошення в Альянс. Байден традиційно коливався, розглядаючи таку можливість. 24 листопада Bloomberg написала, що цього не буде. Можливо, США підпишуть лише двосторонню угоду про безпеку з якимись гарантіями.
Хоча 13 червня два президенти підписали на полях саміту G-7 Угоду про безпеку на 10 років, в якій метафоричною англійською мовою говорилось про підтримку США можливого членства України в НАТО.
Другий варіант, розрахований на атомну зброю Трампа – непередбачуваність.
І генетично спадковий нордичний характер. Якщо Путін не погодиться на його формулу миру, яка буде посередині між справедливістю і несправедливістю, то він введе велике або повне торгове ембарго проти Росії. Найменше він буде намагатися обміняти Україну на Китай.
Переконати Путіна зрадити Сі й вернутися «в сімʼю». Подарунок – золотокупольний Київ. Трамп грає у гольф. А не робить ставки в казино з купленим крупʼє. Путін розуміє всі ризики ситуації, яка сформувала важку кризову петлю для Росії, що поволі стискає їй горло.
Тому він почав нову, наступну, фазу війни. Проти всієї західної коаліції. Для цього він знову використав Україну.
21 листопада він наніс удар квазі МБР по Дніпру. Точніше, по «Південмашу». У телезверненні Путін не залишив жодних сумнівів, що удар «Орєшніком» є посланням, перш за все, США і Заходу в цілому, що Росія готова воювати з ними й перемогти.
Пєсков в розмові з Павлом Зарубіним назвав це відповіддю Путіна на «безпрецедентну ескалацію, яка провокується, в першу чергу, нинішньою адміністрацією у Вашингтоні».
Ядерна доктрина Росії «адаптована до протистояння, спровокованого західними країнами… вони кожен раз роблять все більш безглузді кроки і йдуть вперед, провокуючи напругу навколо українського конфлікту».
Подібне неможливо вилікувати й пояснити, з погляду навіть побутової логіки. Агресор постійно вдягає на себе то лахміття нещасної жертви, то білі одежі християнського миротворця.
Більше. Нова ядерна доктрина прямо забороняє, малює жирну червону лінію для США, ЄС і НАТО: «Тепер агресія з боку неядерної держави» (читайте Україна), яку «підтримує ядерна країна», (читайте США, Велика Британія та Франція), вважається «їх спільним нападом на РФ».
Отже, атакою ракети класу МБР РС-26 «Рубєж», як би вона не називалась», Путін тестував і демонстрував ядерний удар.
Захиститись проти якого неможливо. Зважаючи, перш за все, на високу, в 10 махів, гіперзвукову швидкість ракети й 6 її роздільних блоків.
Путін, як профі, пояснив, що на Заході немає подібних систем і скоро не буде. Як і немає ППО, здатного перехопити російську чудо-зброю. І він прямо заявив, що з цього моменту спровокований Заходом регіональний конфлікт в Україні набув елементів глобального характеру.
Посол і колишній главком Залужний з Лондона одразу заявив, що Третя світова війна вже розпочалася. І Європа немає жодних шансів себе захистити, якщо не зупинити російську орду в Україні.
За Defense Express, в Росії 5️⃣2️⃣1️⃣ МБР наземного і морського базування. Порахуємо.
✔️34 РС-20 типу українських «Воєвода» з 1988 року;
✔️60 МБР типу РС-12М «Тополь-М» і «Булава» і 18 МБР РС-12М1 «Тополь-М» з 1997 року;
✔️180 МБР РС-34 «ЯРС», як і перші, у шахтах;
✔️24 аналогічних МБР у мобільному варіанті;
✔️ще 18 СР-18М «Тополь» з 2006 року;
✔️близько 8 ракет «Авангард».
✔️Ще є МБР «Сармат», але кількість їх невідома.
✔️На 12 атомних підводних крейсерах розміщено 192 МБР класу «Булава» і «Сінєва».