"Війна в Україні: кричущі труднощі з німецькою військовою технікою" - Юрій Ніколов

"Війна в Україні: кричущі труднощі з німецькою військовою технікою" - Юрій Ніколов

Цей текст «Spiegel» має трохи повернути до реальності тих відчайдухів, які готові послать нахєр США і воювати до перемоги, заряджаючи європейську потужність в українську незламність. Німці власними руками визнали, що майже вся їхня велика зброя в Україні – гамно. Тільки ппошні «Гепарди» люто плюсуються. А «Леопарди», самохідні гаубиці 2000, «Іріси» і навіть німецькі тягачі амеріканських «Патріотів» - не агонь. Причини – вкрай пізнавальні. І на жаль, жодна з них не виглядає такою, яку можна швидко порішакать, щоб тут і зараз забуть про американців.


Війна в Україні: кричущі труднощі з німецькою військовою технікою

Протиповітряна оборона, танки, артилерія: в оборонній війні українських збройних сил військова техніка, що постачається з Німеччини, проходить випробування в реальних умовах. Таким чином, війна в Україні дає німецьким оборонним виробникам і Бундесверу важливу інформацію про те, наскільки ефективною і довговічною є їхня техніка в умовах справжньої війни. Посилаючись на внутрішній документ Бундесверу, «SZ» і WDR повідомляють, що досвід українських солдатів у деяких випадках був досить неоднозначним.

Документ, який є в розпорядженні SPIEGEL, є стенограмою лекції, прочитаної близько двум сотням молодших офіцерів Бундесверу в Делітці, Саксонія. Спікером був заступник військового аташе посольства Німеччини в Києві, який наприкінці січня розповів про досвід українських збройних сил у боротьбі з російською агресивною війною. Він чітко розповів про проблеми, які виникли в українців з німецькою зброєю в бою. Армійський офіцер охоче робив нотатки, щоб використати висновки для навчання в Бундесвері.

Технічна вразливість, висока вартість боєприпасів

Більша частина звіту військового аташе є руйнівною. Наприклад, хоча самохідна гаубиця 2000 є «видатною системою озброєння», вона «настільки технічно вразлива, що її придатність для війни є дуже сумнівною». Хоча основний бойовий танк «Леопард» 1А5 довів свою «надійність» на фронті, українці «часто використовують його лише як імпровізовану артилерію через його слабку броню». А у випадку з новішим «Леопардом» 2А6 вартість обслуговування настільки висока, що ремонт на фронті часто неможливий.

Результати для найсучаснішої системи протиповітряної оборони також були неоднозначними: Система IRIS-T дуже ефективна, але ціна на боєприпаси занадто висока, і вони «не доступні в необхідній кількості». Система Patriot - це, по суті, «чудова система озброєння», але «непридатна для використання на війні», оскільки автомобілі-носії MAN занадто старі, а запасних частин до них більше немає.

Однак одна з найстаріших систем озброєнь, танк ППО «Гепард», очевидно, отримує багато похвал. Згідно з газетою, «Гепарди» є «найпопулярнішою, найефективнішою і найнадійнішою системою озброєнь» з точки зору України. Бундесвер вже зняв з озброєння зенітну бронетехніку ще до початку війни в Україні; законсервовані системи були відновлені для поставок, і ще більше було закуплено за кордоном.

Очевидно, українці також мають проблеми з п'ятьма пусковими установками «Марс», поставленими Німеччиною. Під час презентації в Деліці військовий аташе повідомив, що ці системи «змінюють правила гри на полі бою» завдяки своїй великій дальності. Однак німецькі системи були лише «частково» придатні для використання в Україні, оскільки вони не могли стріляти касетними боєприпасами, поставленими США.

Німеччина постачала Україні лише звичайні боєприпаси для систем «Марс», оскільки Федеративна Республіка підписала договір 2010 року про заборону таких снарядів. З іншого боку, США та деякі інші країни постачали Україні касетні боєприпаси. Подібні проблеми з боєприпасами з інших країн, ймовірно, спочатку виникли і з німецькими самохідними гаубицями, але, як стверджується, вони були вирішені після перепрограмування.

У підсумку в документі дуже чітко сказано: «Навряд чи будь-яка німецька великомасштабна техніка повністю придатна для війни».

Представник Міністерства оборони не став коментувати цей секретний документ на запит ЗМІ. Він лише заявив, що з українською владою ведеться постійний діалог щодо всіх систем озброєнь, які постачаються, можливостей їхнього ремонту та постачання запчастин, а також постачання боєприпасів до них.

Згідно зі звітом, такі оборонні компанії, як Rheinmetall, що виробляє танки Leopard і самохідні гаубиці 2000, також не захотіли коментувати труднощі з розгортанням своїх систем озброєнь.

Надзвичайні екстремальні умови в Україні

У колах Бундесверу говорили, що презентація аташе, безумовно, відображає реальний стан справ на полі бою. Однак німецьке озброєння використовувалося в Україні в екстремальних умовах, що призвело до значного зносу.

Крім того, хоча українські солдати в Німеччині проходили швидкісну підготовку на різних пристроях, часто не вистачало часу на технічну підготовку з технічного обслуговування та догляду за ними. На лінії фронту в Україні також бракує інфраструктури для забезпечення ланцюгів постачання ремонтної техніки. Хоча промисловість створила так звані ремонтні центри, вони часто розташовані далеко від поля бою.

У зв'язку з планами німецького уряду щодо масштабного переозброєння, речниця з питань політики безпеки парламентської фракції Зелених у Бундестазі Сара Нанні заявила: «Ми повинні вступити в тісний діалог з Україною в дусі партнерства, уважно вивчити ці недоліки і врахувати їх при майбутніх закупівлях».