А чи знаєте ви, що серед прибічників Петра Порошенка 73% довіряють Володимиру Зеленському? Саме так стверджують Київський міжнародний інститут соціології і фан-клуб Зеленського, який носиться з крайніми результатами їхніх опитувань. Зараз все поясню.
Отже.
Стрічка новин вчора кипіла новиною - рейтинг довіри до Володимира Зеленського злетів до 70%, іншим політикам не час і мріяти. На другому місці - Сергій Притула. На третьому - Віталій Кличко.
Результати викликали просто до біса питань. І причиною головного стали самі зелені медіа. Бо вже через кілька годин після публікації опитування КМІС медіа-майданчики почали масово волати - результати опитування свідчать що народ бажає покарання Порошенка. Масованість і перелік публікаторів говорила сама за себе - це була організована компанія.
І саме це виглядає дивним. Бо згідно опитуванню КМІС офісу Зеленського-Єрмака як раз Порошенка боятися не треба - в нього і так 70% недовіри. Боятися їм треба Сергія Притулу, як особу, яка має другий після Зеленського рейтинг.

Але це не усі питання. По-перше, результати опитування довели що рівень підтримки Порошенка взагалі не помінявся від дня президентський виборів 2019 р. - ті самі 25%. Чимало представників ЗЕкти стверджують що нема ніяких 25%, насправді - 7-8%. Брешуть - доведено.
За КМІС виходить що Порошенко зберіг свою підтримку за умов мономарафону, тобто монополії діючої влади на телебачення - Детектор-медіа нещодавно повідомив, представників ЄвроСолідарності на моноЗЕмарафон не кличуть як таке. Опозиції заблокували роботи дружніх до неї телеканалів "Прямий", "П'ятий" та "Еспресо".
Проти опозиції хвилями йдуть атака за атакою авторства Олещуків, Гладких, Іванових, Петрових та Лещенків. Опозицію звинувачують у всіх смертних гріхах, від роботи на Москву до псувангня стосунків із США. Проти лідера опозиції віпроваджують незаконні превентивні санкції.
І незважаючи на все це - 25% підпримки. Та жоден колишній президент України стільки не мав - тим більше в таких умовах.
До цього можна додати, що 74% підтримки Зеленського також не без питань. Бо по-перше, наразі це довіра не до Володимира Зеленського особисто, а до президента Українїи, що чинить опір. Початок виборів покаже зовсім іншу картинку. По-друге, витівки Трампа добряче налякали українців і Зеленський на цьому тлі вдало грає роль "президента що не прогнувся". Поки що.
Все це я міг би сказати, якби не дві проблеми цього опитання. По-перше - воно явно маніпулятивне. Гляньте на скан ліворуч. Розділ названий "Рівень довіри українським політикам" і тут же наводиться графік довіри "публічним діячам". Так публічним діячам чи політикам? Притула - політик? Яку партію він представляє? Публічні діячі? Де тоді Залужний?
І друге. Серед результатів довіри до політиків є така табличка "Перетин довіри" (другий скан). І от там ви можете побачити, що серед прибічників Петра Порошенка Володимиру Зеленському довіряють... 73% опитанних.
Коментувати треба? Вам зрозуміло ДЕ треба проводити опитування, аби отримати такі результати? Я вважаю - під офісом "Слуги народу".
КМІС на жаль вже ловився на опитуваннях з доволі дивними умовами. Припускаю, що інституту довелося що називається "піти на зустріч замовникові".
Поява таких результатів і особливо реакція на них ЗЕкти, дуже промовиста. Очевидно, реальний рівень довіри до Зеленського значно нижчий ніх хочеться Офісу президента. Тому вони й вдаються до такого.
А що насправді? У лютому "Ділова столиця" публікувала опитування довіри до партій. І там виходило що за кількістю прибічників, Порошенко+Гончаренко випереджають Володимира Зеленського. А Гончаренко і Порошенко - це ЄвроСоладарність, що б там не марив собі фан-клуб ЗЕ.