"Заява МЗС: Україна відмовляється від альтернативних до членства у НАТО гарантій" - Олег Шарп

"Заява МЗС: Україна відмовляється від альтернативних до членства у НАТО гарантій" - Олег Шарп

Між тим, на цьому тлі AFP, FT та DW практично одночасно пишуть, що у Європі дійсно обговорюють відправку своїх військ в Україну для забезпечення можливого припинення вогню.

"У багатьох країнах дуже серйозно думають про різні можливі сценарії і про те, як ми можемо сприяти гарантіям безпеки. Нам потрібно мати ідею, яку можна донести до США", - заявив, зокрема, AFP європейський дипломат.

При цьому зближення України з НАТО наразі "здається малоймовірним".

Два джерела DW у Брюсселі підтверджують, що у разі домовленостей щодо припинення вогню в Україні європейські країни можуть розгорнути у країні війська для забезпечення його дотримання.

Напередодні «Радіо Свобода» також повідомляло, що Франція та Британія розглядають таку можливість.

До цього західні ЗМІ писали, що один із варіантів «плану Трампа» щодо мирного врегулювання в Україні передбачає введення на лінію розмежування європейських військ.

Нагадаю, раніше росія заявляла, що будь-які миротворці можуть бути введені на лінію фронту лише за згодою обох сторін конфлікту.

Проте, напередодні звідти зʼявились дві протилежні заяви. З однієї сторони, другорядний персонаж російської політики Малофєєв заявив, що ніякого мирного плану Келлога москва розглядати не буде, з іншого - одразу декілька телеграм-каналів написали, що «путін готовий обговорювати питання миротворців». Все вказує на те, що напередодні приходу Трампа до влади обидві сторони максимально піднімають ставки для того, щоб потім будь-яку поступку проголосити у якості компромісу.

Зараз багато хто наголошує на готовності путіна воювати до «капітуляції України», у якості основного аргументу наводячи величезний військовий бюджет росії на наступний рік. Проте, тут два моменти. У росії закінчуються запаси військової техніки, яка зберігалась ще з часів СРСР, а тому значна частина цього бюджету піде саме на виробництво нової техніки. По-друге, такий перекос економіки в сторону ВПК однозначно гарантує її перегрів та невдоволення цим як бізнесу, так і населення.

Думаю, Трамп нав'язуватиме обом сторонам болючі компроміси. І, як стверджують американські експерти, єдиний прийнятний для України вихід - якщо путін скаже: "Ні" - надати Україні і Tomahawk, і все, що тільки можна за виключенням ядерної зброї.

Протилежний варіант при цьому сценарії (якщо путін скаже «Ні») - по суті здатись москві і здати при цьому Україну. Але не думаю, що Трамп на це піде в силу свого величезного марнославства.

Але варіант з миротворцями поки залишається досить реальним. Чекати на відповідь залишилось недовго.