Зеленi чоловічки: П'ять головних висновків після домовленостей Байдена-Меркель

Зеленi чоловічки: П'ять головних висновків після домовленостей Байдена-Меркель

1️⃣ Зеленський розвалив міжнародну антипутінську коаліцію.

Лідери ЄС та США домовляються про Україну без України. Головний принцип української дипломатії зруйновано, що відкрило можливість говорити із Путіним за спиною української влади. А це перший крок до поступового скасування та пом’якшення санкцій проти Кремля.

 Це не означає, що США чи Європа більше нам не союзник, але означає, що через беззубу політику Зеленського, свої економічні і геополітичні інтереси захід буде ставити вище безпекових інтересів України.

Раніше ж Порошенко доводив лідерам цивілізованого світу, що Україна і є частиною західного світу, тому її безпека = безпека ЄС.

2️⃣ Байден і Меркель не можуть бути більшими президентами України, ніж Зеленський.

Байден та Меркель зробили дуже багато для захисту України від імперських амбіцій Путіна, але вони не можуть захищати Україну замість Зеленського. Якщо президент України, яка вже восьмий рік воює з РФ, боїться називати Путіна ворогом, боїться вводити і вимагати санкцій проти агресора, навіть вбивцею Путіна назвати не може, то чого тоді ми чекаємо від лідерів США та ЄС?  

Цивілізований світ 5 років показував, що готовий підставити плече в нашій боротьбі. Але це не їхня війна – битись замість нас ніхто не буде.

3️⃣ Українцям нема кого звинувачувати, крім себе у ситуації із Північним потоком-2 та майбутньою безпековою кризою.

Українці самі привели до влади некомпетентного боягуза Зеленського, який навіть в бік Північного потоку-2 не дивився поки його не добудували майже на 99%.

Якщо Порошенко писав десятки статей, спілкувався з німецькою та європейською пресою, щоб донести позицію України і переконати в першу чергу громадян Європи в небезпеці газопроводу, то Зеленський все пустив на самоплив. А тепер хапається за голову і звинувачує усіх навкруги крім себе. 

4️⃣ Захід переживе розворот України на схід до Китаю чи Росії. Питання, чи переживе такий розворот сама Україна. 

Генії Банкової стали на слизьку дорогу шантажу та погроз заходу, мовляв не виконаєте наші вимоги з кредитами, газогонами та іншими забаганками – ми можемо і на Китай переорієнтуватись. Бо ж нащо проводити складні і болючі реформи та припиняти корупцію, якщо можна продати країну китайцям без будь-яких зобов’язань?

Але вони не врахували, що такий розворот повністю знімає відповідальність з Заходу за подальшу долю України. А значить, ЄС та США можуть відновлювати торгівельні зв’язки з РФ, чим посилять агресора та виграють економічно. Фактично, ми ризикуємо залишитись сам на сам з агресором, що може стати фатальним для українського суверенітету та державності так само, як і китайська кредитна голка.

5️⃣ Порошенко зробив неймовірні історичні досягнення на міжнародному рівні.

Після того, як ми бачимо повний провал та сором за дипломатію Зеленського, досягнення Порошенка виглядають ще більш вражаюче.

 Порошенко домігся скасування продажу містралів для РФ, коли Франція зазнала багатомільярдних збитків;

 домігся безвізового режиму з Євросоюзом під час військової агресії Кремля;

 домігся поваги до України з боку США, Німеччини, Франції та решти цивілізованого світу, фактично будучи країною третього світу;

 вибив економічні санкцій проти РФ та фактичну міжнародну ізоляцію Путіна. Згадайте плєшивого на параді - багато до нього колег приїхало?

 скасував ембарго на постачання зброї і товарів подвійного призначення.

І при цьому Порошенко ніколи не скаржився на Януковича, який імідж України прирівняв до бананової республіки.  

Важко повірити, що всі ці досягнення українці обміняли на відосики гундосика.