"Зеленському слід готуватися до візиту в США" - Віталій Портников

"Зеленському слід готуватися до візиту в США" - Віталій Портников

Як і слід було очікувати, американсько-російський саміт у Женеві завершився без будь-яких конкретних результатів, у тому числі і на українському напрямку.

Президент Сполучених Штатів Джозеф Байден знову нагадав своєму російському колезі про прихильність територіальної цілісності і суверенітету України, а Володимир Путін знову нагадував про "державний переворот" у 2014 році і дорікав Україні у невиконанні Мінських угод.  Що і треба було довести: саміт просто нагадав про фундаментальні розбіжності з принципових питань.

 Але в тим більшою мірою Володимиру Зеленському необхідно готуватися до візиту в США - якщо, звичайно, цей візит знову не скасують, як уже скасували запланований приїзд українського президента до Вашингтона напередодні саміту Байден-Путін. Так що готуватися - це, у першу чергу, не робити необдуманих вчинків.  Наступити на горло власній пісні і, головне, аріям власного олігархічного оточення.  Перестати розповідати самому собі казки як можна обійтися без Заходу.  Перестати розраховувати на ганебні домовленості з Володимиром Путіним - ну не буде цих домовленостей!

 Зрозуміти, що візит до США стане непростим завданням, оскільки ніякої особистої довіри немає і не буде, а захищати національні інтереси доведеться. Зрозуміти, що без захисту цих національних інтересів популістський режим впаде, скільки б українців його не підтримувало, скільки б не голосувало.

 Тому що не має ніякого значення рейтинг, якщо цей рейтинг на глиняних ногах, якщо його власник не думає про державу.  Блискуче доведено ще Януковичем.