Другий та фінальний день саміту лідерів 20 найбільших економік світу у Римі присвячений загрозі кліматичних змін та перебоям у мережі постачання.
Як пише Politico із посиланням на власні дипломатичні джерела, президенти і прем'єри країн "Групи двадцяти" домовились підтримати заходи, спрямовані на обмеження глобального потепління у межах 1,5 градусів за Цельсієм.
Текст домовленості, пише видання, передбачає, що лідери погодились "робити подальші кроки у це десятиріччя, щоб сформулювати, втілити, оновлювати й поглиблювати, де необхідно" заходи, щоб дотриматись досягнутої кліматичної угоди у Парижі.
Питання клімату ширше обговорюватимуть в шотландському Глазго під час міжнародної кліматичної конференції ООН COP26.
Туди вирушає й президент США Джо Байден. Як повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван: «Я би вказав, що ні Китай, ні Росія не будуть представлені на саміті на рівні лідерів, як виглядає, головно через COVID-19. США та Європа там будуть, і ми будемо сповнені енергії та об’єднані. На G20, і на COP26, ми будемо проштовхувати порядок денний, формувати порядок денний...».
Окрема зустріч лідерів під час саміту "Групи двадцяти" була присвячена світовій кризі у мережі постачання, що стає на шляху відновлення економік після пандемії. Країни "двадцятки" відповідають за 80% світового ВВП й за 75% світової торгівлі.
Ініціатива покликана зупинити конкуренцію між країнами за інвесторів, так звані "перегони до дна", в ході яких уряди знижують корпоративний податок і втрачають важливі бюджетні надходження, а міжнародні корпорації переводять свої виробничі потужності та прибутки в юрисдикції з найнижчим рівнем оподаткування.