"Звідки ця напасть? Чому рулять умовні поворознюки?" - Павло Бондаренко

"Звідки ця напасть? Чому рулять умовні поворознюки?" - Павло Бондаренко

Я вам розповім. Хто забув згадає, хто не знав - корисно буде.

В СРСР існувала категорія людей, яких називали "соціально близькі". Для комуністів вони були "своїми". Це убивці, грабіжники, гвалтівники, бомжі та інший подібний народ з тих, кого Карл Маркс назвав люмпенами, тобто у перекладі на звичайну мову - "рванина". Вважалося, що це теж частина пролетаріату. Тому усім кримінальним елементам в СРСР була майже повага, а в таборах - пільги.

Натомість була інша категорія - "соціально чужі" - професори, письменники, філософи тощо. Коли більшовики захопили владу, вони ввели продовольчі пайки 4 категорій. Професори отримували 4 категорію, і то лише коли щось залишалося після видачі "соціально близьким". У таборах ГУЛАГУ "соціально близьких" робили начальниками над в`язнями з числа "соціально чужих".

"Соціально близькі" книжок не читали. До тих, хто книжки читав, або - не дай Бог - писав, ставилися вороже. На таких писали доноси. Мільйони доносів було написано в СРСР. Дітей, які захоплювалися читанням, цькували їхні однолітки. І до самого кінця існування СРСР існувала в анкеті графа про "соціальне походження".

"Соціально чужих" з СРСР вислали. З двома парами кальсон та одним костюмом. Забрали все, від бібліотек до натільних хрестиків. Як відверто сказав Троцький: "Ми цих людей вислали тому, що розстріляти їх не було приводу, а терпіти було неможливо". Ленін, який тоді хворів, дуже радів й оголосив, що висилка "соціально чужих" для нього найкращі ліки.

Аби ви розуміли, кого комуністи позбулися: Питирим Сорокін, філософ, засновник соціологічного факультету Гарвардського університету; Всеволод Стратонов, один з найвизначніших астрофізиків початку ХХ століття; Микола Бердяєв - один з найвидатніших філософів ХХ століття тощо.

Але ще більше постріляли. Тут я навіть перераховувати не буду.

Скажу лише, що коли вас питають, де українська культура і наука - покажіть пальцем на північ і скажіть: в урочищі Сандармохах під землею лежить.

Результат?

"Свати" та "Квартал-95". Шедеври гурту "Поющие трусы" та хіти "Радіо Шансон". Для еліти люмпенів - безсмертний "Владимирский централ" Круга.

Тому у нас таке на виборах відбувається. "Соціально близькі" досі "рулять". Навіть якщо вони одягнені у пальта за 620 тисяч та їздять в мерседесах по 3 мільйони.

P.S.

Тримаймо стрій, допомагаємо ЗСУ та волонтерам і вчимо історію. Справжню, а не вигадану брехливим московським Агітпропом.